İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Yi Arac Kamerası Problemi

Efe Özer

Recommended Posts

Olgu Erhan

Ahanda miss gibi nokta atışı çözüm, Hemide CPL filitre bilem hedeyeli  :D

https://www.aliexpress.com/item/Free-CPL-Filter-Gift-Jusky-Universal-Parking-Guard-Hardwire-Kit-For-Dash-Car-Camera-3/32774145887.html?spm=2114.01010208.3.19.puhcSP&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_6&btsid=ec870d0d-2eb5-4c50-95d2-4e187d089b12

Bunu 9 $ dan alcan, kırmızı ve sarı kabloyu birbirine kısa devre yapıp araç sigorta kutusunda devamlı enerji alan yere / siyah kabloyu araç şasesine takıcan. 

Servet Aydın yanlışım var mı ? Abi elektrikten çok anlamam :):blush:

Kontak kapattığında kamera kapanmayacak ve kayda devam edecek. Eğer voltaj akü'de 11.5 V altına düşerse bu parça otomatik olarak enerjiyi kesecek ve akünü koruyacak. Böylelikle ne pillerle nede başka birşeye ihtiyacın kalacak.

yNLNrN.jpg

9g2gjo.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sorun zaten enerji kesilmesi ile bozulan kayıt değil mi. Harici müdahele işe nasıl yarayacak

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Sorun zaten enerji kesilmesi ile bozulan kayıt değil mi. Harici müdahele işe nasıl yarayacak

Sayın yöneticim, bu parça sayesinde araç çakmaklığından değil de araç sigorta kutusundan enerji alıyoruz ve enerji aldığımız yer kontak kapatıp araçtan çıksak bile hep enerji olacak bir sigorta oluyor. ( yada direkt aküye bağlanabilir )

Daha sonra arabadan inince kamera kaydı kesmeyecek ve kaydetmeye devam edecek ( sanki hiç stop etmemişiz aracı gibi ) ne zaman ki artık Akü voltajı 11.5 volt altına inerse ( kolay kolay inmez ) o zaman bu devre kamerayı otomatik kapatacak, aküyü koruyacak, bitmesini engelleyecek. Aracı çalıştırınca enerji alıp kayda başlayacak.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Tüm gece 12 saat boşa işleyecek yani.. Teknik olarak sevmedim. Kapansın isterim

Park modunda koruma adına kayıt yapıyor gibi düşünülebilir :)

Yada eliyle kapatır iki dk tuşundan [emoji1]

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Ya kargo masrafını sız karsılayın gonderıyım sıze yada 2 tane batarya gonderın dıye yazdım bakalım ne dıyecekler?

Bana 4 dolar puan onermısler saka gıbı ya.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Valla ben uğraşmak yerine söktüm farklı kombinasyonlar denedim sonuç olarak nasıl oldu bilmiyorum ama kendi kutusu içinde sıkışma yapıyor ve açılmadığını fark ettim çözümüde kamera içini sualtı kutusuna monte ederek çözdüm :) bu seferde düğmelere yetişmiyordu onada arasına kağıt monte ettik şuan tekrar aksiyon kameram oldu dayanıklılık testindende başarıyla geçti sadece artık su altı çekimi yapamıyacak [emoji41]

Resmi ipadden çektim kalite için kusura bakmayın [emoji23]

c59f7185df2c3cd5adf46cdc43b93a59.jpg

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben aksiyon kamerasını kullanıyorum araç kamerası olarak. Gitup1 gayet memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bende av kamerası olarak kullanıyorum

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

aksiyon kamerasından arac kamerasi olmaz zorlamaya gerek yok

Valla çokta güzel oluyor. Ben epeydir kullanıyorum.
Yorum bağlantısı

Valla çokta güzel oluyor. Ben epeydir kullanıyorum.

abi işin asli ben de kullaniyorum sj4000 kamera acısı 170 derece cok iyi [emoji1] fakat konu sahibi arkadaşın kamera pek uygun degil gibi anlaşılan. kamerayi kontaga baglayip pili cikarip araci stop etmeden elle kaydi durdurup kamerayi kapatinca hic bir sorun olmuyor bende.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Heh bendeki de sj 4000

Pili bağlı şarj akımını düşük gönderen şarj cihazı yaptım onla devam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Konuyu hortlatayım, diğer konuya inceleme konusuna da yazdım. Bizim hanımın arabada kullandığımız Xiaoyi Yİ kameranın pili bitti anlaşılan. Yolda giderken kapanıp açılıyor, ya da kontağı kapatınca kapanıp bir daha açılıyor. Pili değiştirmek istedim ama pil içine gömülü açacak yer de bulamadım. Hangi pili almalıyım, nasıl değişir? Önerilerinizi bekliyorum. 

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Yi ler kronik sorunlu diye okumuştum lensi de sıcaktan kayıyor falan yorumları vardı. Söküm videoları belki bulunur netten muadil bir pil takılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Görüntü kalitesi ve lensten yana sıkıntımız olmadı hiç.Ama pili böyle oldu. Netten bulamadım. Bu işi yapsa yapsa Özdemir yapar zaten. Ya da servet Abi. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Evet Sani. :good1: Sağol.

Hocam daha neler yahu. O kadar makine mühendisisin, adam 4 vida çevirdi, 1 soket söktü. Bunu sen yapamazsan biz duvara çarpıp çarpıp kendimizi öldürelim :p

Alacağın pil 402035 (orjinal kapasite) ya da 602535 (modifiye etmişler) olmalı. Lehim bile yapmasan, kabloları kes, elektrik bandı ile sar :)

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...