İçeriğe Yönlendir

Yeni Vitara

Misafir

Recommended Posts

Tuna İşgören

Motor harici güzel olmuş, bu kasada bu motorla verdiği yakıt değerleri oldukça iddaali 6.3L /100km

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

http://otomobil.suzuki.com.tr/modeller/yeni-vitara/

Ordu da suzuki bayii yok. En yakın Trabzon da. Test eden, kullanan, binen, konu-komşusunda olan, bilgisi olan var ise değerlendirir misiniz? Yeni Vitara sizce nasıl olmuş?

Fikir edinmenizde yardımcı olur.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Motor harici güzel olmuş, bu kasada bu motorla verdiği yakıt değerleri oldukça iddaali 6.3L /100km

ne var motorda?

S motorlusu da var. 1.4S

140HP

yakıt 5.5 karma...

genel kullanıcılar memnun gibi. sadece aracın sacı ince diyorlar. başka birşey demiyorlar. O da ne derecede gerekli tartışılır.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Mehmet hocam motor atmosferik , bu araçta 1.6 Turbo motor olsa tork 156 yerine 250nm olsa fenami olur ? O kasada ve hacimdeki bir aracı daha iyi taşımaz mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mehmet hocam motor atmosferik , bu araçta 1.6 Turbo motor olsa tork 156 yerine 250nm olsa fenami olur ? O kasada ve hacimdeki bir aracı daha iyi taşımaz mı?

valla turbosu da var ve fakat atmosferik olan da gayet iyi taşıyor. sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Gerçi 1075kh boş ağırlığı varmış baya hafif ama genede turbo motor olsaydi daha verimli ve performanslı olurdu

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

valla turbosu da var ve fakat atmosferik olan da gayet iyi taşıyor. sıkıntı yok.

Arkadasimda tek kapi grand vitara vardi 1.6 motor o kadarda iyi taşımıyordu 4x4 olmasinin etkisi olabilir ama beğenmemiştim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkadasimda tek kapi grand vitara vardi 1.6 motor o kadarda iyi taşımıyordu 4x4 olmasinin etkisi olabilir ama beğenmemiştim

ohoo o çok eski olay. iki araç çok farklı.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

ohoo o çok eski olay. iki araç çok farklı.

10 hp ve 11nm güç artışı olmuş eski modeline göre en büyük yenilik 3kapi grand vitara 1445 kg agirligindayken vitara 1185kg ciddi rejim yapmış (4x4 versiyon) yeni motor olmasina rağmen genede büyük bir değişiklik yok gibi tabi kullanip test etmek gerekli bunlar kağıt üstündeki veriler , tip olarak beğendim fiyat makul seviyede

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Teknik olarak ne durumda yorum yapamam ama. Sanki değişik kaliteli parçaları birleştirmişler de oluşturmuşlar gibi. Hane reisi içi dar dediği için tanışmak nasip olmadı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

http://otomobil.suzuki.com.tr/modeller/yeni-vitara/

Ordu da suzuki bayii yok. En yakın Trabzon da. Test eden, kullanan, binen, konu-komşusunda olan, bilgisi olan var ise değerlendirir misiniz? Yeni Vitara sizce nasıl olmuş?

ordu da suzuki bayisi vardı opelin yanında hemen hepsi aynı firmaya ait ateş.

Gerçi 1075kh boş ağırlığı varmış baya hafif ama genede turbo motor olsaydi daha verimli ve performanslı olurdu

benzin oldu 5.20 iyiki atmosferik motorlar var tak lpgyi devam et. :)

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Arabaya gittim baktım ama test sürüşüne çıkmadım. Donanım olarak boşu bile ciddi anlamda dolu. Neredeyse her tarafında hava yastığı var. Yakıt verileri aracın da hafif olmasının etkisiyle düşük ama 7.5 lt altı yakacağını düşünmüyorum. 

Kocaeli bayisi LPG uyumlu olduğunu söyledi aracın. Bu benzin fiyatları sonrası LPG ister bence bu araç. 

Diz genişlikleri güzel. Arkaya 3 tane 90 kilo rahat rahat oturur mu emin değilim :tongue: Uzunluğu 4.17-20 civarı o yüzden bagaj hacmi ortalama. 

Boyut olarak Mokka, Captur grubuna girecek bir araç. Tiguan, Qashqai, sportage grubuna giremez. 

Özellikle ÖTV sonrası Vitara'nın trafikte sayı olarak artacağını düşünüyorum. Fiyat konusunda da kıvırmıyorlar. Direk zammı yapıştırıyorlar :) Sıfır faiz kredi kampanyası yaparlarsa süpürürler piyasayı sanki. 

Araçta canımı sıkan kapılarının çok hafif olmasıydı. Sanki kartondan kapı yapmışlar. İç plastiği de bagaj plastiği kalitesindeydi. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

GL modeli ile Test sürüşüne çıktım,hatta zamlardan önce lansman indirimi varken takas teklifi bile aldım (Komediydi)

1.6 atmosferik motorlu Full modeliydi. Donanım olarak bütün markalarda opsiyonel olan bazı donanımları hak edeceği bir fiyat farkı ile alabiliyordunuz. Güncel fiyatları hakkında bilgim yok. Lansman fiyatları çok çok uygundu. Test öncesi full olanını gözüme kestirmiştim.

Test sonrası izlenimlerim şöyle;

Klasik tork konverterlı şanzıman var. Eski nesiller gibi değil ancak çift kavramalara göre çok daha yavaş geldi bana.

Test aracı tüketimi 11 LT idi. Sıfırladım klima full çalışırken 8,5 litre tüketim vardı. Çabalayarak 7,5 a düşürülebilir.

Motor atmosferik, sorunsuz ancak performans olarak bana yetersiz geldi   Beklentileriniz standart ve standardın 1 tık üstü ise yeterli gelecektlr.

Almaktan neden vazgeçtiğim kısmı ise şöyle,

Araç uygun fiyatına rağmen malzeme kalitesi çok düşüktü. O seride ortada ne olduğu belli olmayan bir tablet vardı. Konfor olaraksa araç sert geldi. Spor yaylı 18 inch 235 taban lastikli mondeo o şekilde ondan kat ve kat daha konforluydu. Buna rağmen yol tutuş başarılı değildi. Kısacası araç bana hitap etmedi.

Bence bu aracın müşteri portföyü; Aracını uzun süre satmayacak olanlar hitab ediyor. Ayrıca yüksek donanımlı, uygun fiyatlı, yerden yüksek araç arayanlar. Yüksek olması arazide gidebileceği anlama gelmiyor, sadece yüksek bir sürüş pozisyonu sağlıyor. Şehir içi için LPG sonrası ideal olabilir.  Tamamen sizin beklentileriniz belirleyici olmalı.

Yorum bağlantısı

Araç b Suv bir araç

dağa bayıra giden sorunsuz aynı zamanda şehirli olabilen bir araç.

yumuşak plastik fetişi olan mümkünse tiguan alsın.

yıl 2017 güvenlik donanımına bakmak yerine içinde plastik var demek bana komik geliyor. Araç ta bir fp aracı iken bu şekilde eleştirmek bilgilendirme yapmak yerine aracı gömmektir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şunun aynısını okulda gördüm. Tipi falan güzel de renk bana DSİ araçlarını hatırlattı...[emoji849]

ebf9199256e2a644a32c2d3aaf826ffe.jpg

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Sarı siyah plastik kasisten çok çok çok düşük hızla geçerken dövüldüğümü hissettim.90 derece düşük hızla dönüşlerde istediğim güven hissini alamdım. Dağa bayıra gider hissi vermedi. Bu tamamen kendi görüşüm. Alma hevesi ile test sürüşüne çıktım vazgeçip döndüm. Araç kötü mü kesinlikle değil ancak birşeyler eksik. Onu da fiyatı ile kapatıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sarı siyah plastik kasisten çok çok çok düşük hızla geçerken dövüldüğümü hissettim.90 derece düşük hızla dönüşlerde istediğim güven hissini alamdım. Dağa bayıra gider hissi vermedi. Bu tamamen kendi görüşüm. Alma hevesi ile test sürüşüne çıktım vazgeçip döndüm. Araç kötü mü kesinlikle değil ancak birşeyler eksik. Onu da fiyatı ile kapatıyor.

siz bir de jimny ile geçin kasisten feleğiniz şaşsın vitara konforlu gelir. Hatta niva ile geçin ki jimny mersedesleşsin. :)

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Hiç nivaya binme fırsatı yakalayamadım hocam. Dışarıdan bakıldığında karakter sahibi bir araç olduğunu hissettiriyor nivalar. Tabi birde araç sahibi olupta aracı yürür halde tutmaya çabalayanlara sormak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...