İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Tıkırtı Problemi ve Kapıların Otomatik Kilitlenmesi

Tolga Ünal

Recommended Posts

Tolga Ünal
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar aracımı 2 ay önce aldım . aracı ilk çalıştırdığımda ısınana kadar konsolun oralardan  tıkırtı geliyor motor ısınınca gidiyor  . bunu ilk aldığımda duymadım hiç havalar soğudu 2 gündür böyle ses var nedenini bilen varmı ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Duru

merhaba arkadaşlar aracımı 2 ay önce aldım . aracı ilk çalıştırdığımda ısınana kadar konsolun orakardan tıkırtı geliyor motor ısınınca gidiyor  . bunu ilk aldığımda duymadım hiç havalar soğudu 2 gündür böyle ses var nedenini bilen varmı ?

Kısa süremi yapıyor? 3-4 saniye sürüyorsa dijital klima kapakları kendini kontrol ediyor olabilir. bunu her titanium yapar. Lıkırtı şeklinde ise devir daim kısmı hava yapmış olabilir. ses kaydı yada video imkanınız varmı? Sesin tam tarif edilmesi adına.

Yorum bağlantısı
Semih Çetin

merhaba arkadaşlar aracımı 2 ay önce aldım . aracı ilk çalıştırdığımda ısınana kadar konsolun orakardan tıkırtı geliyor motor ısınınca gidiyor  . bunu ilk aldığımda duymadım hiç havalar soğudu 2 gündür böyle ses var nedenini bilen varmı ?

Bende de aynı araç var. Kelebek camının oradaki beyaz kapaklar sert plastik. Onlar ses çıkarıyor hocam. Maalesef bende sinir oluyorum o sese. Elinizle bastırın sesin gittiğini göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Bende de aynı araç var. Kelebek camının oradaki beyaz kapaklar sert plastik. Onlar ses çıkarıyor hocam. Maalesef bende sinir oluyorum o sese. Elinizle bastırın sesin gittiğini göreceksiniz.

Semih bey selamlar  ,

Dediğiniz bölgeye sünger sıkıştırın küçük bir parça ses kesiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Akkan

Kısa süremi yapıyor? 3-4 saniye sürüyorsa dijital klima kapakları kendini kontrol ediyor olabilir. bunu her titanium yapar. Lıkırtı şeklinde ise devir daim kısmı hava yapmış olabilir. ses kaydı yada video imkanınız varmı? Sesin tam tarif edilmesi adına.

Arkadaslar bende fiestaya yeni.gectim dediginiz.gibimidir.yani digital.klima kapaklari.kendini kontrol.ediyor.olabilirmi..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Kemal Akkan

Dun yine.kontrol.ettim klima dan dolayi.ama.hani.evdeki klimalarimiz acilirken kanatlar ses cikarir.ya buda.oyle.normalmi.acaba

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Dun yine.kontrol.ettim klima dan dolayi.ama.hani.evdeki klimalarimiz acilirken kanatlar ses cikarir.ya buda.oyle.normalmi.acaba

Kemal Bey merhabalar ,

Merak etmeyin durum normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Akkan

Saolun mesajiniz icin simdi markaya ve araca yabanciyim.ondan dolayi ses duyunca insan dusunuyor daha once punto.evo.vardi.digital klimali ama onda felan yasamadim son bir sey daha var kapilarin otomatik kitlenme.olayini yapamadim ya

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Saolun mesajiniz icin simdi markaya ve araca yabanciyim.ondan dolayi ses duyunca insan dusunuyor daha once punto.evo.vardi.digital klimali ama onda felan yasamadim son bir sey daha var kapilarin otomatik kitlenme.olayini yapamadim ya

Şöyle bir yazı buldum bir dene istersen.

Araca binilip kapılar kapatılır 

Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz! 

Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç 

Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. 

Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. 

Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir) 

Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. 

Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Duru
On 03.01.2017 at 09:14, Gencay Bengli yazdı:

Şöyle bir yazı buldum bir dene istersen.

Araca binilip kapılar kapatılır 

Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz! 

Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç 

Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. 

Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. 

Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir) 

Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. 

Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır. 

Gencay bey ben bu kilitleme işlemini yaparken üstüste bastıktan sonra 3- yada 4 ten sonra işlevini kaybediyor ve ekilitleyip açmıyor. dolayısı ile bu otomatik kilit işi olmuyor

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
3 saat önce, Fatih Duru yazdı:

Gencay bey ben bu kilitleme işlemini yaparken üstüste bastıktan sonra 3- yada 4 ten sonra işlevini kaybediyor ve ekilitleyip açmıyor. dolayısı ile bu otomatik kilit işi olmuyor

Bahsettiğiniz  işlem  araç belli bir hıza gelince kapıların otomatik kilitlenmesi ise  yazılım ile açılması  gerekir bu özelliğin tabi araçta  böyle bir özellik varsa...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Kılıç3

Kapı kitleme için belirtilen yöntem focus larda geçerli.Fiesta'da otomatik kitlenmesini istersen bilgisayardan açtırman lazım ben geçen gün açtırdım.Mk7 ler 7 km hıza gelince, mk 7,5 lar 30 km hıza ulaşınca otomatik kitleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...