İçeriğe Yönlendir

Usb Bellek Yazma Koruma Hatası

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay

Hiç kullanamadığım usb bellek bu hatayı veriyor. Netten birkaç birşey denedim olmadı. Çözüm önerisinde yardımcı olabilecek var mı dır?

R1oW57.jpgMoLO31.jpg

PnPym8.jpg

Nlrz7g.jpg

PnPym8.jpg

o0rbvR.jpg

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Baska bilgisayarda deneyin ,icindekileri aldiktan sonra bicimlendirin.

Yine olmuyosa bilgisayar formatlayan biyere flasi temizlettirebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Aygıt varsayılanları geri yükle butonuna basıp deneyin bir de.

o da olmuyor :D

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Benden bu kadar :D

Aygıt varsayılanları geri yükle butonuna basıp deneyin bir de.

Çalıştır > Regedit > HKEY_LOCAL_MACHİNE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > StorageDevicePolicies " Writeprotect " ' e tıklayıp değeri 1 ise 0 yapıyoruz 0 ise 1 yapıyoruz işlem tamamdır :)

Böyle bi yorum var.

o da olmuyor :D

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

Benden bu kadar :D

Çalıştır > Regedit > HKEY_LOCAL_MACHİNE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > StorageDevicePolicies " Writeprotect " ' e tıklayıp değeri 1 ise 0 yapıyoruz 0 ise 1 yapıyoruz işlem tamamdır :)

Böyle bi yorum var.

Aşağıdaki siteyi buldum , yönergeleri bir deneyin isterseniz .

http://uzmanim.net/soru/disk-yazmaya-karsi-korumali-hatasi-nasil-cozulur/238

bunları denemiştim. hiçbir sonuç yok.

Daha klay bir yolu olmalı diye düşünüyorum ama bulamıyorum. altı üstü usb bellek ama taktım bir kere çözmeye.  :unsure2:

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aygıt yöneticisi üzerinden bölümü silin, yeniden bölüm oluşturmayı deneyin. Çözüm olmaz ise bilgisayara format atar gibi Flash diske format atın. Bunun için herhangi bir Windows cdsi olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Bence o usb bellek yolun sonundaki açıklığa gelmiş,, bu saatten sonra ancak chip lerini filan değiştirmek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Aygıt yöneticisi üzerinden bölümü silin, yeniden bölüm oluşturmayı deneyin. Çözüm olmaz ise bilgisayara format atar gibi Flash diske format atın. Bunun için herhangi bir Windows cdsi olması gerekir.

silip yeniden oluşturdum olmadı. Format atmayı hiç bilmiyorum. 

Bence o usb bellek yolun sonundaki açıklığa gelmiş,, bu saatten sonra ancak chip lerini filan değiştirmek lazım

Cok buyuk ihtimalle bozulmus maalesef.

Kutusundan yeni çıkardım. Bir zamanlar alıp bir kenara atmıştım. O zaman aldığım kenara geri koyayım dursun durduğu yerde. O kadar zamandır oradaydı zaten :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

CMD ekranından diskpart uygulamasını açıp biçimlendirmeyi denediniz mi?

İkinci bir seçenek, unlock programını denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Tek kesin çözüm buldum ben. İnternete ufak bi araştırmayla bulursunuz. Disk yazma koruma kaldırma programı yazıyoruz ve kb lık bi program çıkıyor karşımıza indirip sorunumuz çözülüyor tabi bozulmadıysa..

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Aynı sorun A101 den aldığım 32 gb lık flashbellekte gelmişti başıma. Ne yaptıysam çare bulamadım.Bizim bilgisayarcı baktı bozuk dedi. Ben de iade ettim..

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

CMD ekranından diskpart uygulamasını açıp biçimlendirmeyi denediniz mi?

İkinci bir seçenek, unlock programını denediniz mi?

bunuda denedim. tık yok.

Tek kesin çözüm buldum ben. İnternete ufak bi araştırmayla bulursunuz. Disk yazma koruma kaldırma programı yazıyoruz ve kb lık bi program çıkıyor karşımıza indirip sorunumuz çözülüyor tabi bozulmadıysa..

programda indirdim oda banamısın demedi.

Aynı sorun A101 den aldığım 32 gb lık flashbellekte gelmişti başıma. Ne yaptıysam çare bulamadım.Bizim bilgisayarcı baktı bozuk dedi. Ben de iade ettim..

sanırım buda bozuk. ancak fişi yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

bunuda denedim. tık yok.

programda indirdim oda banamısın demedi.

sanırım buda bozuk. ancak fişi yok.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bazi flash disklerin üzerinde yazma koruma icin kücücük bir dügme/salter oluyor. Balki sizde de vardir. Markasi belli bir sey ise kendi formatlama programi olabilir. sandiskte vardi böyle birsey. 

Baska bilgisayarlarda ve usb girislerinde denemissinizdir muhtemelen. 

Bozuk olma ihtimali yüksek ama umarim degildir

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ongun Akın
On 11 Aralık 2016 at 23:51, Metin Mankal yazdı:

A 101'den flash bellek mi aldın ? :D 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
4 dakika önce, Ongun Akın yazdı:

A 101'den flash bellek mi aldın ? :D 

Alınmazmış öğrendim...Gülmeyin yahu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...