İçeriğe Yönlendir

Power Supply Her Yerinden Elektrik Alıyorum

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Aynen Çağlar abi birtek çıkışlardan gelmiyor :D 

çıkış harici her yerinden elektrik fışkırıyor anladığım :s

Hocam ilk geldiğinde kablolar bağlıydı aynı şekilde her yerinden elektrik alıyordum sonraki kombinleri biliyorsunuz :)
belki de ilk bağlayayan yanlış bağladı .

ilk ters bağlamada yanmış olabilir.

Zannetmen hocam girişi yanlış bağlasa da bir şey olmuyor bunlara, eğer çıkıştan şebekeye bağlanmadıysa.

Yok abi bi o kaldı yapmadığımız onu da kimse yapmamıştır sanırım, sigorta olayı mantıklı geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiş orijinal mi?

naptınız siz?

sarı-yeşil toprak, mavi nötür.. kahve faz.... aman ha..

aklıma geldi.. eski boya tükkanında aydınlatmayı kendim yapmıştım da... mavi canlı gelmişti gözüme.. kahve de toprak.. çift renkli olan da olsa olsa faz olur dedim... ama çok alnegirli idi. çapraz neonlar karşı duvardan yak söndür varyasyonlu ..

sonra bir gün tessiat tamirine bi usta geldi :mamba:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

aklıma geldi.. eski boya tükkanında aydınlatmayı kendim yapmıştım da... mavi canlı gelmişti gözüme.. kahve de toprak.. çift renkli olan da olsa olsa faz olur dedim... ama çok alnegirli idi. çapraz neonlar karşı duvardan yak söndür varyasyonlu ..

Çift renkli ışıl ışıl olanlara güvenme :hohoho:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

King gelse de halletsek sorunu. :fiuw:

Edit: Çarpmıyor abi

Uzaktan bakınca topraklama hattı gibi görünüyorum galiba :D

Gövdeye dokun çarparsa eğer bağlantı yanlış, çarpmazsa zaten yazarsın :seytan:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu mantıkla bogaziçi üniversitesine yeni gelen amerikan malı pahalı robotu asistanımız yakmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

belkide kablolar erkek fişe yanlış gidiyordur. demem o ki faz yerine toprak toprak yerine nötr gibi. belki de... bir defasında yaşamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

belkide kablolar erkek fişe yanlış gidiyordur. demem o ki faz yerine toprak toprak yerine nötr gibi. belki de... bir defasında yaşamıştım.

orijinal mi diye sorduk yanıt alamadık. kendi yaptıysa evet iki yanlış bir doğru yapabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Uzaktan bakınca topraklama hattı gibi görünüyorum galiba :D

Gövdeye dokun çarparsa eğer bağlantı yanlış, çarpmazsa zaten yazarsın :seytan:

Çarpmıyor abi Topraklama sanırım binada yok.

Artı ve Eksi yer değiştirmiyor mu alternatif akımda fiş ile alakalı değil sanırım.

Çağlar abi kablo orjinal değil hatta topraklma var mı yok mu bilmiyorum .

Elektrikle uğraşmadım demem daha doğru olur , lakin line ile nötür ü ayırabiliyorum :D 

Sen ayıraman diyorsan ayıramam abi Senin yanında Mehmet hocamın yanında ağzımı mı açabilirim.

King gelse de halletsek sorunu. :fiuw:

Edit: Çarpmıyor abi 

Yazdım Mehmet hocam sanırım gözden kaçtgı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu cihazda topraklama şart değil bence ayrıca topraklama olmayan bina yoktur. O kadar da değil yani, en kötü su tesisatına verirler toprak hattını.. :D Bu cihazlar içi dolu gibi görünüp klasik adaptörlerden daha sağlam görünüm verilmiş basit adaptörler maalesef. Bunun yerine ben dizüstü bilgisayar adaptörü kullanıyorum. Bunun ömrü bir bilemedin iki yıl diğeri ömür boyu.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu cihazda topraklama şart değil bence ayrıca topraklama olmayan bina yoktur. O kadar da değil yani, en kötü su tesisatına verirler toprak hattını.. :D Bu cihazlar içi dolu gibi görünüp klasik adaptörlerden daha sağlam görünüm verilmiş basit adaptörler maalesef. Bunun yerine ben dizüstü bilgisayar adaptörü kullanıyorum. Bunun ömrü bir bilemedin iki yıl diğeri ömür boyu.. :D

su tesisatına verirler de apartman sokak bağlantısı plastik artık :) evdeki ahali çarpılır durur.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

su tesisatına verirler de apartman sokak bağlantısı plastik artık :) evdeki ahali çarpılır durur.

Sokak bağlantısına kadar kaybolur gider hocam. Zaten kaçak akım rölesi çarpılsan da çarpılmasan da arada bir açık hale gelip, ben buradayım siz rahat olun diyor.. :)

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Topraklı topraksız , değişken bağlantılar denenmiş sonuç alınamamıştır. Elimizi attığımız kuruyor malesef , matkap ile karıştırmaya devam :)

yapamadık söyle bir karıştırıcı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

o kadar devre ne yahu ayarlı adaptör koymuş adam sadece :)

fikir belki güzel ama karıştırılan şey lazım birşeyse o içindeki metali nasıl alacaksınız?

Sokak bağlantısına kadar kaybolur gider hocam. Zaten kaçak akım rölesi çarpılsan da çarpılmasan da arada bir açık hale gelip, ben buradayım siz rahat olun diyor.. :)

valla yeni evlerde boruların tamamı plastik. elektrikçiler umarım metal olan şeyin sadece fayansın üstünde olduğunu biliyordur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bilgisayar fanına 1.5 -12 V arası elektrik yollasak olmaz mı? 20 tl ik bir adaptörle?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bilgisayar fanına 1.5 -12 V arası elektrik yollasak olmaz mı? 20 tl ik bir adaptörle?

adam onu yapmış da ışıklar felan :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

12 volt 10.000 dd fan var bende. Sabit 12 volt ver üçüncü uç ile hızı ayarla. Kavanozu uçurur. Da, bu ne işe yarıyor, evden böyle gürültü yapan bi mikser var onuda camdan atmaya bahane arıyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bizim üniversitede bir haftasonu düzeni oluşturmalı bu işlere kurs/kulüp adı altında. Gelen olur mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

12 volt 10.000 dd fan var bende. Sabit 12 volt ver üçüncü uç ile hızı ayarla. Kavanozu uçurur. Da, bu ne işe yarıyor, evden böyle gürültü yapan bi mikser var onuda camdan atmaya bahane arıyorum.

Abi elektronik sigara için likit (içine dökülen sıvı) karıştırmak için .

bizim üniversitede bir haftasonu düzeni oluşturmalı bu işlere kurs/kulüp adı altında. Gelen olur mu?

Hocam kesin olur bilgiye aç bir toplumuz :) Yani ben öyleyim .

Abi onu da yaptım eldeki fanın torku düşük geliyor heralde.

İlave olarak söküp dağıttığım hdd yi bağladım bilgisayara çalıştırdım bu sefer sanırım çok fazla devirli döndüğü için çekim kuvveti dönüş kuvvetine yenik düşüyor.

Mehmet hocam ilk başta demişti bu işin sonu mucitliğe kadar gidecek :)

r6EpjN.jpg

QvQNJk.jpg

GP3Nv2.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Abi dışa koymayı anlamadım ; fan ile beraber dönmesi lazım yoksa sabit tutar metal parçayı(manyetik Balık)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

burdan başlayın:

pervane göbeğinde şu an. pervanenin ucuna doğru. daha dışa

o zaman bardağın kenarına fırlar bence ortalayamaz çubuğu bardaktaki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...