İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Gösterge İşaretlerinin Terse Dönmesi

Gökhan Mecit

Recommended Posts

Gökhan Mecit
(düzenlendi)

Ankara malum bu aralar baya soğuk gece - 12, 13 leri görüyor.Bugün sabah kontagı çevirir çevirmez bütün ibreler marş basana kadar sağa döndü çalışınca tekrar düzeldi.Çok soğuk günlerde bir kaç sefer daha böyle olmuştu.Yalnız bugün kilometreyi de sıfırladı kendi kendine.Ben bu olayı soğuklara bağladım ama acaba nedeni nedir.Başına gelen var mıdır?Herhangi bir zararı olur mu?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Benim akü bir yıllık ama kilometre sıfırlama hariç aynı durum bende de var ve sadece çok soğuk havalarda.

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit

Arabayı alalı 2,5 yıl oldu üzerinde değiştirmedim.Allah bilir benden önce ne zaman takılmıştır.Aküden olabileceği hiç aklıma gelmezdi.Peki aküyü degiştirene kadar elektirik sistemi yada beyine bi zararı olur mu?

Yorum bağlantısı
Gökhan Mecit

Anladım Çağlar bey teşekkür ederim.En kısa sürede değiştirecem.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

aynı olay benimde başıma geldi ama sadece hararet aldı başını gitti evden cıktım iki km sonra bi baktım hararet sona dayanmış noluyor falan 2 km de hararet yapacak bi durumda yok stop edip tekrar bastım ama bir de bana sor nasıl gitti kontaga aküyü yenileyince şükür bi şey kalmadı

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Berat Ad
On 19.12.2016 at 17:50, Sinan Kaya yazdı:

aynı olay benimde başıma geldi ama sadece hararet aldı başını gitti evden cıktım iki km sonra bi baktım hararet sona dayanmış noluyor falan 2 km de hararet yapacak bi durumda yok stop edip tekrar bastım ama bir de bana sor nasıl gitti kontaga aküyü yenileyince şükür bi şey kalmadı

merhaba hocam. Bugün aynı olay başıma geldi. Arabayı çalıştırdım gidiyorum bir baktım hararet sona dayanmış. Yarın sanayide göstereceğim arabayı. Sorunun akü de olduğundan emin misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akü ile hararetin alakası yoktur arkadaşlar.. 

Araçlarınızın soğutma sisteminde hava olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Kula

merhaba arkadaşlar aynı durum benim aracımdada var. bütün göstergeler sona dayanıp tekrar düzeliyor. ayrıca hareket halindeyken aracın far ve göstergeler de ani voltaj yükselmesi oluyor oto elektrikçisine sordum marş dinamosu değişmesi gerekiyor acaba dinamodanmı ve tamiri olmuyormuş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Mustafa Kula yazdı:

merhaba arkadaşlar aynı durum benim aracımdada var. bütün göstergeler sona dayanıp tekrar düzeliyor. ayrıca hareket halindeyken aracın far ve göstergeler de ani voltaj yükselmesi oluyor oto elektrikçisine sordum marş dinamosu değişmesi gerekiyor acaba dinamodanmı ve tamiri olmuyormuş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?

Akünüzü ölçtürdünüz mü?

Yorum bağlantısı
Mustafa Kula

sanırım ölçtü akü ye bişey bağladı gaza bastım voltajı yükselip normale geliyordu

ibrelerin sona dayanma durumu yeni değil uzun zamandır ara ara yapıyordu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güç hattı kabloları akünün. Bağlantılar kontrol edilsin. Alternatör akü yokken anlık yüksek voltaj verir. Yaklaşık 17 volt. Akü ne kadar bozuk olursa olsun ani pik yükselmesine izin vermez. İçinde köprü atması lazım ki o zaman da marş basmaz

Yorum bağlantısı
Süleyman Avcı

Benim arası sıra benim gösterge tablalarımda da oynama oluyor. ibreler anlık sona vurup geri geliyor. Aracın ışıkları artıp azalıyor. Aküm yeni. Klima açık değilken ve ayar soğuktayken içeriye sıcak hava geliyor kalofer peteklerinden. silecek kolu ayarsız çalışıyor. sonra düzeliyor. Yani hızlıda yavaş, yavaş da hızlı çalışıyor. ne yapacağım bilmiyorum.. Sorunun çözümü nedir sizce ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Kula

yakın zamanda aracımın iç aydınlatmasının ampulünü değiştirirken parçalanıp elimde kaldı :) bir hafta sonra yenisiyle değiştirdim. o zamana kadar benim aracımdada içeriye sıcak hava üflüyordu. iç aydınlatmayı takınca düzeldi.yani içeriye sıcak hava üfleme olayı elektriksel olabilir.tabi daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilgilendiebilirler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...