İçeriğe Yönlendir

Taşınabilir Şarj Cihazı: Hangi Özelliklerlerde Olmalı?

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Arkadaşlar Merhaba,

Akıllı cep telefonları ve tabletler için birçok marka ve özellikte powerbank dediğimiz şarj cihazları var malum. Ancak o kadar fazla ürün ve özellik var ki, hangisini alacağını şaşırıyor insan. Burada taşınabilir şarj cihazlarının hangi özelliklerde olacağını yazalım. Hatta tavsiye edilecek ürünler belki de burada paylaşılabilir.

Örneğin mAh değeri yüksek mi olmalı? Düşük olursa ne olur? Yüksek değerliler cihazlarımıza zarar verir mi? Ekstra özellikler olmalı mıdır?

Benzer bir konu varsa konu silnebilir ya da taşınabilir, ben göremedim marka ve model önerileri dışında...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Xiaomi 10000mah tavsiye ederim akım koruma ozellikleri falan mevcut hepsiburadada olmasi gerekli

İçindeki piller lg yada samsung üretim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

mAh degeri mümkün oldugunca büyük olmali. diyelim ki bu deger 10000 olsun. Telefonunuzun pili de 3000 olsun. Bu telefonunuzu yaklasik olarak 3 kere sarj edebileceginiz anlamina gelir. Hic bir zarari olmaz sadece bu deger büyüdükce harici pilin boyutlari da büyür. Bu arada cin sitelerinde minnacik pilin 50000-100000 oldugu falan yazar yalandir o...

amper degeri sarj hizini belirler. Bugunku telefonlarin sarj aletleri genelde 2 amper ve üzeridir. harici pilin de bu amperlerin üzerinde olmasi normal hizda bir sarj anlamina gelir. Düsükse insani deli eder.

Bazi pillerde 2-3 tane usb girisi bulunur. ve amper degeri atiyorum 2 amperdir. Bazisinda bu 2 amper ikiusb ye yayilir. yani 1 telefon bagladiginizda 2 amper le sarj olurken 2 telefon bagladiginizda her telefon 1 amper ile sarj olur.

sarj durumunu gösteren bir göstergesi olsa iyi olur

bende oneplus marka pil var memnunum ama Türkiyeden ulasmasi biraz mesakatli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Xiaomi 10000mah tavsiye ederim akım koruma ozellikleri falan mevcut hepsiburadada olmasi gerekli

İçindeki piller lg yada samsung üretim

Hepsiburada şuan sahtesini satıyor.  Kaçın.  :shok:

ÜSTTEKİ SAHTE.  ince fontlu olan orjinal 

20161129_101815_HDR.jpg

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-10400-mah-tasinabilir-sarj-cihazi-p-TELSARJXIAOMI10400 bu ürünü black friday da aldık arkadaşa, sahtesi geldi. Orjinaline sahip olduğum için rahatlıkla ayırt edebildim.

Tavsiyem, %100 orjinal ve markalı ürün alıması.   Markasız çinmalı,  bilmemne power bank  ıvır bank zıvır bank... sakın almayın. 1000-2500 TL lik tablet ve cep telefonlarınızı 40 liralık  markasız şarj cihazları ile heder etmeyin.

http://eshop.asus.com/tr-TR/zenpower-abtu005-10050-mah-hizli-sarj-guc-bankasi-altin-try-tr-tr-tr-90ac00p0-bbt023.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Hepsiburada şuan sahtesini satıyor.  Kaçın.  :shok:

ÜSTTEKİ SAHTE.  ince fontlu olan orjinal 

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-10400-mah-tasinabilir-sarj-cihazi-p-TELSARJXIAOMI10400 bu ürünü black friday da aldık arkadaşa, sahtesi geldi. Orjinaline sahip olduğum için rahatlıkla ayırt edebildim.

Yeni parti üretim olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Xiaomi 10400 alin.

HEM super hizli sarj ediyor hemde boyut olarak ideal.

Barkoduyla xiaomi sitesinden orjinallik sorgulanabiliyor

Yorum bağlantısı

Teknik detayları pek bilmiyorum ama Tuna bey de tavsiye etmiş. Bende Xiaomi 10000mAh kullanıyorum.

Tam dolumda iphone 6s i 4 kez şarj ediyor. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yeni parti üretim olabilir mi?

Olamaz %100 sahte. Son yorumlara bakarsanız herkes şikayetçi.   Eskiden orjinalini satmışlar o yüzden 5 yıldızlı.

okadar kalitesizdi ki güç düğmesine basınca piller arkadan çıktı :D

Orjinali bulunursa xiaomi 10400 hala 1 numara gözdem   3 yıldır kusursuz kullanıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Kesinlikle Xiaomi alın derim bende uzunca bir süredir kullanıyorum,hatta direk Gearbestten alın derdim ama artık pil tarzı bi çok şey gelmiyor malesef TR ye.

Yorum bağlantısı

Hepsiburada ya artık güvenmiyorum. Bana kutusu yıpranmış yırtılmış şekilde teşhir ürünü yada iade ürün gönderdiler. Traş makinası. Arttık başka bir site bulmam lazım. Hangi site daha az sorunlu?

Yorum bağlantısı

Bende de Xiaomi var çok memnunum. Ondan önce A101'de satılan power banktan alma gafletinde bulundum. Ertesi gün iade ettim. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hepsiburada satıcı sistemine geçtiğinden beri ciddi anlamda denetimi kaybetti. Satıcısı hepsiburada olan ürünler bile abuk subuk gelebiliyor. Şuan için en iyi site N11 ve Gittigidiyor görünüyor en azından yorumlara ve puanlamaya müdahale yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

sanal pazar sitesinde semers diye bi satıcı vardı. Onun sattığı xiaomilerde %100 orjinaldi.  

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Xiaomi 10400 alin.

HEM super hizli sarj ediyor hemde boyut olarak ideal.

Barkoduyla xiaomi sitesinden orjinallik sorgulanabiliyor

10000 Mah olanlar daha küçük, 10400 vardı bende bir arkadaşa kaptırdım 10000 lik aldım çok daha kullanışlı..

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar ben de düşünüyordum, açıklamalarınızı okuyup, Xiaomi 10400 arayınca çıkan ürünlerin markası "Mi " olarak karşıma çıkıyor, doğru mu?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Arkadaşlar ben de düşünüyordum, açıklamalarınızı okuyup, Xiaomi 10400 arayınca çıkan ürünlerin markası "Mi " olarak karşıma çıkıyor, doğru mu?

Doğrudur hikmet abi kisaltmasi mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

10.000 al Hikmet abi, daha ince ve daha hafif. Kapasite farkı da yok sayılır. Altında yazan rakamla kendi sitesinden kontrol ediliyor orjinalliği. Bu seri no 1 kez sorgulandı derse ne ala, 3-5 falan derse sahtedir.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Eğer tavsiye edilen ürünün orijinal satılan yeri bulunursa buradan paylaşılırsa çok güzel olur. Bende almayı düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

tatile gidince hanımın telefonuna 2400mAh yeterken benimkine xiaomi10.000 anca yetiyor. emin değilim ama apple, android'den daha az enerji harcıyor sanki :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

solar olanı alın aracınız ön kısmına koyun jarz etme sorunundan kurtulun

sizde var mı?  :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bende 2500'lik ttec var, motorun arka çantasına atmıştım lazım olur diye. Çok da tavsiye edemem.
Küçük modeller (5000 mah vb.) küçük ve hafif olduğundan taşıma açısından daha rahat ve kullanışlı olur gibime geliyor.
Sonuçta bir kere şarj etsem bana bir gün kazandırır o arada araçta bir yerde zaten şarj ederim diye düşünüyorum.
Bahsedilen site orjinal olduğuna dair videolar vs. koymuş ?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Cenk Bey konu acmistim, telden girdigim icin link ekleyemiyorum, ona da goz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...