İçeriğe Yönlendir

Lpg Ye Geçmek Mantıklı Mı? Siz Olsanız?

Serkan Erden

Recommended Posts

Serkan Erden

2015 focus benzinli aracım hesaplamalarıma göre şehiriçi 38-40 krş. yakıyor, sizce lpg ye geçmelimiyim? 

Yorum bağlantısı

Bunun kararı birçok kritere göre değişebilir. Misal yılda kaç km yapıyorsunuz? Aracınızı satmayı düşünüyor musunuz? Gibi...

Yorum bağlantısı

Şu an ne yaktığından ziyade bir yılda yapacağınız kmyi, lpg taktırma maliyetini ve ne kadar süre kullanacağınız gibi durumları da hesaba mk atmalısınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

maddi olarak hesap yapıyorsanız yılda 10-15 bin km altı gereksiz.

Ama psikolojik rahatlığı süper oluyor  :good1:

Bence psikolojik rahatlığı dışında lpg gereksiz.

Sorduğunuza göre benzin fiyatları sizi rahatsız etmeye başlamış ve bence biz ne desek önünde sonunda taktıracaksınız siz lpgyi.  ;)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

lpg ürün-montaj ücreti,

işinin ehli usta,

ruhsata işletme masrafları,

yılda yapacağınız km,

lpg yanında benzin de tüketeceğiniz gerçeği,

supap eritme olayı,

iyi düşündünüz mü?

garanti durumunu da unutmayın.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ben 24 ayda 40 bin km yol yaptım. İyi ki lpg taktırmışım. Cebimde kalan para beni mutlu ediyor. Ne kadar az yakıt tüketirsek yine millet olarak kar ederiz vs... Bu işin getirisi de var götürüsü de. Siz kendinizi bizden iyi bilirsiniz. Yorumlarda bahsi geçen konuları iyi düşünün. Getirilerden götürüleri çıkarın, elde kalan sizi memnun ederse bu işi yapın.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben olsam hemen taktırırım ve araç benzin yakar diye kullanmadığım günlerin acısını daha fazla yol yaparak çıkarırım. Yaşımız olmuş 40. Şimdi binmeyeceğiz de, tadını çıkarmayacağız da 70 yaşına mı gelince tadını çıkaracağız. Hayat kısa...
Daha öncede konunuz vardı. İyi bir ustaya taktırın. Kötü bir ustaya taktırılmış en iyi kit, iyi bir ustaya taktırılmış en kötü kitten daha kötüdür.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bilmem farkettiniz mi. araba az yakmaya başlayınca yapılan km artıyor sanki. fakat akaryakıt harcaması aynı kalıyor. :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bilmem farkettiniz mi. araba az yakmaya başlayınca yapılan km artıyor sanki. fakat akaryakıt harcaması aynı kalıyor. :rolleyes:

konjonktürel denge :)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

2015 model benzinli focus sahibiyim arabayı eve götürmeden brc marka lpg sini taktırdım :) şiddetle tavsiye ederim bundan önceki aracım meganede öyleydi aldıgım gün gittim lpg taktırdım satarken hesap yaptım 3 yılda lpg de bindigim için 7000 tl kar yapmısım yani 3 defa lpg parasını çıkardım ve satarkende lpg li diye biraz pahalıya sattım subap eritme konusuna gelirsek erime olayı adam gibi biryerde lpg montajı olursa 80 000 km lerde başlıyor üst kapak söktürüp çelik subap taktırırsanız ömürlük binersiniz buda size 2000 tl gibi bir maliyet getirir ama bir kere aynı model aracın dizelini almak için 6000 7000 tl fazla veriyorsunuz dizeli 25 26 kuruştan aşağı yakmıyor lpg 22 23 kuruş yani daha az yakıyor dizel 100 000 km yi geçince sapıtıyor hee o km ye kadar rutin bakımları benzinliye göre daha fazla ısıtma bujisi dpf filtresi volantı enjektörleri pompası turbosu erg si  vs. vs. hep masraf birde 200 000 km lere geldiginde dizel piyasası bıçak gibi kesiliyor ama benzinlide çok sıkıntı olmuyor bazı dizel kullanan arkadaşlarım yorumlaarıma katılmıyor olabilir ama ben bu işin içerisindeyim bu benim yorumum yaptıgım hesaplamaya göre 150.000 km yaparsam lpg li kullandığım için 12 000 tl karda oluyorum kötü tarafı dizelin verdiği sürüş keyfini vermez gaza bastıgında seni koltuğa yapıştırmaz kapalı otoparklarda sorun olabilir yakın çevremde 4 focus var hepsi 2015 iki tanesi titanium hepsine brc taktırdık belki kafaya takacagınız bir konu var lpg takıldıgında motor garanti dışı kalıyor karoser iç aksam ön takım gibi yerlerin garantisi devam ediyor bunuda araştırdım yetkili servis başustasıyla konuştum genelde garanti süresinde kronik sorunla karşılaştıgımız dizel otomatikler benzinlide sıkıntı görmedim dedi ama sonuçta kul yapısı belki sıkıntı çıkabilir bunuda göz  önünde bulundurum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

yarın taktırın. iyi bir usta bulun iyi ve servisi bol olan bir marka olsun.keyfini sürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

250 liralık uzun yolu 150 liraya gitmek paha biçilemez :) Tam 1 yıl oldu lpg taktıralı ve 20 bin km yol yapmışım.

10000 km altına bende gereksiz görüyorum yıllık ama lpg taktırınca daha çok biniyorsunuz onuda göz ardı etmeyin.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Şu arabayı alalı yaptığım en doğru şey lpg taktırmak. Benzin fiyatları daha da artacak. Buna bağlı amortisman süreniz azalacak. Yılbaşından sonra lpg kitlerine de zam gelebilir. Bence geç kalmayın.

Yorum bağlantısı

Şu arabayı alalı yaptığım en doğru şey lpg taktırmak. Benzin fiyatları daha da artacak. Buna bağlı amortisman süreniz azalacak. Yılbaşından sonra lpg kitlerine de zam gelebilir. Bence geç kalmayın.

1600 tL lık Brc 2200 tL olmus :) daha ne olsun 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

1600 tL lık Brc 2200 tL olmus :) daha ne olsun 

Enjektörler ve ECU gibi kritik parçaları ithal olan kitlerin fiyatı kur artışına bağlı artabilir.

Yorum bağlantısı

Enjektörler ve ECU gibi kritik parçaları ithal olan kitlerin fiyatı kur artışına bağlı artabilir.

Artabilir değil artar ;) herşey dolar üzerinden gidiyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...