İçeriğe Yönlendir

Adsl Modem Için Yardım

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

iyi günler.

4-5 senedir kullandığımız eski model tp-link marka modem var ablamların evinde.son bir senedir internet hızı gerçekten çok kötü.

kotasız - 8mbps ye kadar hız fakat normaldende kötü.Farkedilir bi yavaşlama var.

Yeni modem almak istiyolar ama bende modem olayından pek anlamıyorum.

ev için kullanılıcak  3 telefon bağlanıyor sadece evde.whatsapp - instagram ağırlıkla onların evdeki kullanımı annem ablamlar vs.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tp-l%C4%B1nk-td-w8961n-300-mbps-kablosuz-n-adsl2-modem-router-1116136.html

https://www.bimeks.com.tr/urun/airties-air-5340-11n-150-mbps-kablosuz-adsl-modem-115635

böyle modemler uygun mudur ?  Bunların son teknoloji olduklarını nasıl anlarız ?

teşekkürler şimdiden :)

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

en ucuz wi-fili modem alsanız bile yeter ülkemizin şartlarında 300mbs daha evlerde görmek zor ttnet 10mbs zar zor veriyor 300mbs nası versin :)

8 senelik pikatel airmax 101 kullanıyorum daha yarıyolda bırakmadı  :) netiniz kopuyosa bağlı olduğunuz internet firmasını arayın arıza kaydı oluştursunlar

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Evde kullaniyorum , işlettigimiz çay bahcesinede aldim gunde hic yoksa en az 50 kişi bağlanıyordur hicbir sorun yaşamıyorum kopma falan asla yok , arkasinda flash bellek takmak icin usb var bununla ip adresi uzerinden paylaşım yapabiliyorsunuz tavsiye ederim,

http://www.hepsiburada.com/airties-air-5453-300mbps-kablosuz-adsl2-4-portlu-1usb-portlu-modem-pm-bd303457

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Superonline kullanıyorum. Tek kişi olarak. Cepten bile internette dolaşmak zor..hangi

Modem hızlandıracak ben de merak ediyorum

Çünkü.modemi kendileri verdiler

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Zyxel marka fiber destekli bir modem alırsanız uzun süre kullanırsınız.Bulunduğunuz yerde fiber desteği varsa iyi bir modem alın.zyxel, cisco modemde iyidir.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bence en güzeli uydu nete geçin rahatlayın.TTNET maalesef en pahalı modemide alsanız tırt.Ben evimde şu an kablo net fiber kullanıyorum harika..

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Bence en güzeli uydu nete geçin rahatlayın.TTNET maalesef en pahalı modemide alsanız tırt.Ben evimde şu an kablo net fiber kullanıyorum harika..

hocam kablolu yayın daha uygun olsa da heryerde yok malesef. istanbul da bile hipernet ile idare etmeye çalışıyoruz.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

hocam kablolu yayın daha uygun olsa da heryerde yok malesef. istanbul da bile hipernet ile idare etmeye çalışıyoruz.

Anladım.İstanbul olunca böyle bişey olacağını düşünemedim.Modemin yazılımını güncellemeyi denediniz mi acaba???

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hızınız yavaşsa belki kaçak vardır. Şifreyi değiştirmeyi deneyin , birde wifi yayın kanalını değiştirin. Belki etkileniyordur.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

zamanında forumda bir sürü modem satışı vardı. aranıyor ilanı açsanız belki hala elinde modem olan vardır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

yorumlar için teşekkürler :)

Airties  almalarını söyledim.

fiyat olarakta onlar uygun oldu.

dediğiniz gibi internette zaten hızlı değil fakat modem kaynaklıda kesin sorun var bence.çünkü gerçekten komşudaki internetle arada dağlar kadar fark var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Edremit e gel hocam :) ttnet 25 mbps sınırsız hattım var, fibernet, 28 lerde geziyor hızım üstelik, ha buu arada seninkide uydu net değil, uydu olayı başka, ttnet le alakası yok, eutel sat uydusu ve başka bir olay,kendi anteni var ve hızıda 25 mbps, yağmurlu havada tıpkı tv alıcısı gibi çekmez, ama avantajı dagın başında tripoda anteni kurup internete girebilmen, biz baktık telekomda iş yok, şantiyede kuruyoruz anteni olay bitiyor :)

hqdefault.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Arslan

Havadan fiber internet işi yapıyoruz ısp firmasıyız dükkana bakıyım yarın varsa gönderiyim hocam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yorumlar için teşekkürler :)

Airties  almalarını söyledim.

fiyat olarakta onlar uygun oldu.

dediğiniz gibi internette zaten hızlı değil fakat modem kaynaklıda kesin sorun var bence.çünkü gerçekten komşudaki internetle arada dağlar kadar fark var.

Evde VDSL desteği varsa onu aktif ettirip 5750 5760 gibi modeller almaları çok daha faydalı olur.

Yavaşlamalar genelde modemden değil, hattın kalitesinden santralin yoğunluğundan kaynaklanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...