İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Su Eksiltme

Gazi Aktaş

Recommended Posts

Cem Işık
40 dakika önce, Erol Okcu yazdı:

bir soru daha devirdaim bozuksa hareket halinde iken daha çok kaçırması gerekmiyor mu ? su ekledim kullandım hiç eksilme yok . park halinde belli bir zaman sonra kaçırma başlıyor ?

Devirdaimin bozuk olup olmadığı ancak sökülünce anlaşılır. Elle çevrilir,dönmesinde sorun varsa yada su kaçırdığına dair emare varsa değişir. Yeni yeni boZulmaya başladı ise çok az su kaçırır, ama çalışmayı bırakırsa bütün suyu bırakır dışarıya.. serviste bakılınca çıkacak ortaya..Benim devirdaim arızalandı örneğin. Park ettim,indiğimde arabanın altından şelale gibi su akıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
27 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Devirdaimin bozuk olup olmadığı ancak sökülünce anlaşılır. Elle çevrilir,dönmesinde sorun varsa yada su kaçırdığına dair emare varsa değişir. Yeni yeni boZulmaya başladı ise çok az su kaçırır, ama çalışmayı bırakırsa bütün suyu bırakır dışarıya.. serviste bakılınca çıkacak ortaya..Benim devirdaim arızalandı örneğin. Park ettim,indiğimde arabanın altından şelale gibi su akıyordu.

Benim F16 bir kez yolda sıkıntı çıkardı o da devirdaim kaynaklı.Benim devirdaim dişlisi bozulunca çalışmaz olmuş.Su dönmüyordu, durunca soğuyor hareket edince hararet yapıyordu.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Okcu
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Az önce ustaya götürdük sanayi ye işinin ehli olduğunu söylediler. Durumu izah ettim direk devirdaim bozuk dedi açarız motoru vs dedi  açmışken ben triger vs hepsini yapar geçerim  dedi tavsiyem de bu yöndedir dedi bende yap madem bakalım dedim 45 bin oldu değişimi  süresi var ama  neyse başla bakalım dedik artık akşama doğru çıkacak. triger seti devir daim pompası diğer bütün yan kayışlar antifiriz işçilik hepsi toplamda 700 tl ye yaparım dedi. 

Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benim F16 bir kez yolda sıkıntı çıkardı o da devirdaim kaynaklı.Benim devirdaim dişlisi bozulunca çalışmaz olmuş.Su dönmüyordu, durunca soğuyor hareket edince hararet yapıyordu.. 

İlk dediğin gibi devirdaim bozulmuş tamire bıraktık komple  triger hepsi değişecek artık .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benim mondeo f16 değilsede F4 phantom’du. 1 kez devirdaim bozuldu, susuz kalmış garibim. Başkaca sıkıntım olmadı.demek her mondeo 1 kez bozabiliyor:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 09.11.2017 at 11:08, Erol Okcu yazdı:

Cevap verebilecek varmı ?

arac durdugunda stop edince basınc yapar haraket halinde basınc oluşmuyor sürekli sirkülasyon halinde oldugu için sizin aracları bilmiyorum ama bizim araclarda su flansı var ordan kacırır genelde hareret müşününde girdigi kısım bende dün içindeki oringleri falan yeniledim

WGovyq.jpg

kX0za7.jpg

3pgZ3O.jpg

ROGZ4G.jpg

pG23aN.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 09.11.2017 at 14:40, Erol Okcu yazdı:

Bende düşündüm karar verdim madem ki devirdaim değişme ihtimali yüksek zaten motoru açacaklar çoğu yerini triger i de değiştireyim dedim kendimce bakımları 75 binde yapıldı şuanda aracım 121 bin de değişme zamanı gelmiş olabilir. 

olabilir değil gelmiş, 120 bine geldi benimki, hiç değişmedi devirdaim, zaten 2. triger değişim zamanıydı bu, hala sağlam olmasına rağmen değiştirdim, sonuçta ömrü var bu parçaların.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 saat önce, Erol Okcu yazdı:

İlk dediğin gibi devirdaim bozulmuş tamire bıraktık komple  triger hepsi değişecek artık .

Övünmek gibi olmasın genelde bilirim..:D Triger değişimi de yerinde bir karar olmuş, usta işinin ehli ise problem olmaz.Ben devirdaimi bugatti marka almıştım,şimdilik bir sorun çıkarmadı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çokbilmiş :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)
On 10.11.2017 at 09:10, Erol Okcu yazdı:

bir soru daha devirdaim bozuksa hareket halinde iken daha çok kaçırması gerekmiyor mu ? su ekledim kullandım hiç eksilme yok . park halinde belli bir zaman sonra kaçırma başlıyor ?

Merhaba benim yine Ramazan bayramına 1 hafta kala hortum patladı. Hortum değiştirdim. Ustaya getirdim su kaçağını bulduk termostat borusu var oradan kaçırıyor dedik ve kendim de gördüm devirdaimden kaçırmAdığını. Neyse değiştirdik boruyu ve termostatı suyu tamamladık 2 hafta sorun yoktu. Tekrar su kaçırma başladı bu sefer daha fazla bildiğin aracı stop edince delik var gibi kaçırıyor. Rölantide problem Yok. Ustaya getirdim işte bu sefer devirdaim dedi. Devirdaimlerde kömür varmış sanırım zamanı dolunca basınçtan dolayı oradan kaçırıyormuş rölantide Yani motor çalışırken pompa akışı sağladığından problem olmuyor. Devirdaim değiştirdim çok şükür problem kalmadı.  Sizin problem nereden çıktı?

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Erol Okcu
On 12.07.2018 at 01:38, Arif Aykın yazdı:

Merhaba benim yine Ramazan bayramına 1 hafta kala hortum patladı. Hortum değiştirdim. Ustaya getirdim su kaçağını bulduk termostat borusu var oradan kaçırıyor dedik ve kendim de gördüm devirdaimden kaçırmAdığını. Neyse değiştirdik boruyu ve termostatı suyu tamamladık 2 hafta sorun yoktu. Tekrar su kaçırma başladı bu sefer daha fazla bildiğin aracı stop edince delik var gibi kaçırıyor. Rölantide problem Yok. Ustaya getirdim işte bu sefer devirdaim dedi. Devirdaimlerde kömür varmış sanırım zamanı dolunca basınçtan dolayı oradan kaçırıyormuş rölantide Yani motor çalışırken pompa akışı sağladığından problem olmuyor. Devirdaim değiştirdim çok şükür problem kalmadı.  Sizin problem nereden çıktı?

hocam yorumu geç gördüm hemde baya bir geç olmuş kusura bakmayın benim sorun da devirdaim di rölanti de akmıyor du stop edince akıyordu değiştirdik sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)
On 1.03.2019 at 14:00, Erol Okcu yazdı:

hocam yorumu geç gördüm hemde baya bir geç olmuş kusura bakmayın benim sorun da devirdaim di rölanti de akmıyor du stop edince akıyordu değiştirdik sorun çözüldü

Geçmiş olsun sizede sorun çözüldüğü için ne kusuru olur mu öyle şey

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...