İçeriğe Yönlendir

2017 Zoe 400 Km Menzil

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Furkan Tanrıveren

abi yanlış okumadım heralde 0 dan %80 şarj dolum süresi 1saat 40dakikamı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet doğrudur.

bu boyda bir araç ülkemizde üretilmeliydi. 

gittik saab 93 ile uğraşıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi geçen bi video izledim tübitakın elektrikli araba projesi varmış giderkende şarj olma olayıda olcakmış şuan için belli değil kaç km gittiği

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Reno amblemi sonunda işe yaramış :D ülkemizde kullanım süresi 10 yılı bulur. Alt yapı yetersizliği yüzünden de büyük şehirler harici kullanılmaz... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

3x62 amper de sağlam hani.   :)

Reno amblemi sonunda işe yaramış :D ülkemizde kullanım süresi 10 yılı bulur. Alt yapı yetersizliği yüzünden de büyük şehirler harici kullanılmaz... 

tam tersi. küçük şehirlere daha uygun. dükkandan kablo ile şarj edebilirsin. 2300W normal kablo ile şarj oluyor. (elektrik sobası kadar).

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

abi renaultun şarj istasyonu haritasına baktınız mı sadece avrupada var :)

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

abi geçen bi video izledim tübitakın elektrikli araba projesi varmış giderkende şarj olma olayıda olcakmış şuan için belli değil kaç km gittiği

az sonraaaaa.... her gördüğüne inanma :)

abi renaultun şarj istasyonu hartasına baktınız mı sadece avrupada var :)

bunlar üniversal. istanbulda birçok yerde var.  veritabanına girmemişlerdir o haritadaki. 

renonun olmasına gerek yok istasyonun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

az sonraaaaa.... her gördüğüne inanma :)

bunlar üniversal. istanbulda birçok yerde var.  veritabanına girmemişlerdir o haritadaki. 

renonun olmasına gerek yok istasyonun. 

budamı gol değil abi :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben zoe yu inceledim. önceki versiyonu.

aracın kapısı bacası çok kalitesiz geldiydi bana. kenarları doğru birleşmemiş gibi koltuklar çok kalitesiz gibi gelmişti. bir clio işçiliği yok gibiydi. bu yenide umarım düzeltilmiştir. En önemlisi o bence. 

Bir de bataryanın zamanı geldiğinde değişebileceğini ve güvenilir olarak bunun yapılabileceğini var olacağını hatta daha yüksek kapsite geleceğini tüketiciye iyice inandırmak lazım.

budamı gol değil abi :)

değil.

range extender ile çalışan araç elektrikli araç değil hibrittir. seri hibrit.

elektrikli araçta menzil çok büyük kriter değil. işletme ve sahip olma maliyeti önemli. Nasıl olsa ikinci üçüncü araç olacak çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi bide bu araçların bataryasını yanlış okumadıysam kiralıyomuşsun heralde

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

satınalma opsiyonu da var. ama kira sanki daha iyi. çünkü eskiyince değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

şehir içi km bakımından iyi fakat uzun yolda şarj sıkıntı yaratır

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şehir içi km bakımından iyi fakat uzun yolda şarj sıkıntı yaratır

uzun yola niye bu araçla gideceksiniz?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu araçlar biraz ülkemizde kafa karıştırıyor, genellikle 1 araç olan evlerde ya bu aracı ben ne yapayım uzun yola gidemem, bagaja bişeyler atamam mantığından dolayı hemen eleniyor.

Biraz daha alt yapının gelişmesi ile ancak bu araçlar 1 evin 1 aracı olur konuma gelir.

Şuan 1 evde birkaç aracı olanlar bunu alıp kullanabilir, sağda solda aracı sarj edebilir. Tek araba ile olacak iş değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

uzun yola niye bu araçla gideceksiniz?

az yakıyor :) ama bizim ülkemize geldiği zaman petrol fiyatları nasıl tavan yapıyosa elektriğinde fiyatını tavan yapar :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

az yakıyor :) ama bizim ülkemize geldiği zaman petrol fiyatları nasıl tavan yapıyosa elektriğinde fiyatını tavan yapar :)

elektriği ülkemiz yüzde 50 doğalgazdan üretiyor. Yaratmak Allaha mahsus.

uzun yola niye bununla gideceksiniz sorusunu tekrarlıyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

elektriği ülkemiz yüzde 50 doğalgazdan üretiyor. Yaratmak Allaha mahsus.

uzun yola niye bununla gideceksiniz sorusunu tekrarlıyorum.

abi az yakıyo diye bide yanında az kişi varsa gideceğin yolda 400km ve az ise gidilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Bu araçla uzun yola gidilmez. Adı üzerinde uzun yol. Şarjın bitti, yolda kaldın, çekici alıp götürecek başka çaren yok. Evin ikinci arabası yada sadece şehir içi kullanmalık bir araç olur ki tadından yenmez. Menzili 400 km ise normal bir kullanıcı için haftada bir yada 3 güne bir şarj edilir. akşamdan sabaha kadar tam şarj olsa ne ala. Akü haricinde derdin yok. LPGsi, yok trigeri, yok bilmem nesi. En güzel tarafı pratik, çevreyi kirletmemesi makul bir fiyata satılırsa neden alınmasın. Büyük şehir/küçük şehir karmaşasına hiç gerek yok. Evde cep telefonu şarj eder gibi şarj et. Hatta akdeniz bölgesinde evin damında güneş panelleriyle elektriğe hiç para vermeden yıl boyunca bedava şehir içi gez. Mahheleye şarj istasyonu kur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

Bu araçla uzun yola gidilmez. Adı üzerinde uzun yol. Şarjın bitti, yolda kaldın, çekici alıp götürecek başka çaren yok. Evin ikinci arabası yada sadece şehir içi kullanmalık bir araç olur ki tadından yenmez. Menzili 400 km ise normal bir kullanıcı için haftada bir yada 3 güne bir şarj edilir. akşamdan sabaha kadar tam şarj olsa ne ala. Akü haricinde derdin yok. LPGsi, yok trigeri, yok bilmem nesi. En güzel tarafı pratik, çevreyi kirletmemesi makul bir fiyata satılırsa neden alınmasın. Büyük şehir/küçük şehir karmaşasına hiç gerek yok. Evde cep telefonu şarj eder gibi şarj et. Hatta akdeniz bölgesinde evin damında güneş panelleriyle elektriğe hiç para vermeden yıl boyunca bedava şehir içi gez. Mahheleye şarj istasyonu kur :)

abi sitesinde bunun evler için şarj aparatı var onuda aldığın zaman 8saate tam şarj oluyomuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yüz yıl önce de elektrikli araçlar vardı. O zaman da aynı sorunlar varmış, kısa menzil ve yüksek fiyat.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benmi gitmiyo dedim abi 

Uzun yolda sıkıntı yaratır dedin :)  Ben de uzun yola niye bununla gideceksin dedim. Siz de ardından elektriğie de bunlar zam yapar dediniz. Bir yanlış anlaşma var neyse Erdal Bey çözdü açıklama ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...