İçeriğe Yönlendir

2017 Zoe 400 Km Menzil

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Aracın boyutları bizim 107gibi, biraz bagajı büyük. Eğer evden şarj edebileceğimi bilsem, fiyatı da uygun gelirse ben alabilirim bu aracı şehir içi için. Bence çok güzel olmuş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

14bin eu ya olmuyor iste, onu gorduk :) Fluence ze'nin uretimi bosu bosuna durmadi :)

baştan hataydı kasa özel olacak. fluence de aslında gayet güzel araçtı. batarya kirası yönetilemedi. zaten kasanın ayrı olması anlamlıydı.

Yorum bağlantısı

kaç paraya?

Hem ucuz olsun hem büyük olsun hem lüks olsun hem çok gitsin olmuyor malesef ama her teknoloji ilk çıktığında pahalı zamanla ucuzluyor mutlaka önümüzdeki yıllarda bu teknolojide ucuzlayacaktir

Ve benim verdiğim örnekte uzun menzilin imkansız olmadığı yapılabileceği yönündeydi dikkatli okursan demekki yapilabiliyormus yazıyorum imkansız değil anlamında yapılması mümkün anlamında dünyada örnekleri var uzun menzilli demekki elektrikli maxsumum 400km değilmiş anlamında söyledim o renoyu almayın onun yerine tesla alın demedim

Menzili kısa elektrikli kullanılmaz uzun yol sıkıntı bagaji yok araç küçük malzeme kalitesi kötü diye yakindiginiz için buyrun tüm bunların akside var dedim tesla örneğini verdim cebinizdeki paraya göre elektrikli araç onermedim anlatabilmişimdir umarım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aracın boyutları bizim 107gibi, biraz bagajı büyük. Eğer evden şarj edebileceğimi bilsem, fiyatı da uygun gelirse ben alabilirim bu aracı şehir içi için. Bence çok güzel olmuş...

evden tabii ki. 2200W. 

bahçeye elektrik çekebiliyorsanız uygun.

Hem ucuz olsun hem büyük olsun hem lüks olsun hem çok gitsin olmuyor malesef ama her teknoloji ilk çıktığında pahalı zamanla ucuzluyor mutlaka önümüzdeki yıllarda bu teknolojide ucuzlayacaktir

Ve benim verdiğim örnekte uzun menzilin imkansız olmadığı yapılabileceği yönündeydi dikkatli okursan demekki yapilabiliyormus yazıyorum imkansız değil anlamında yapılması mümkün anlamında dünyada örnekleri var uzun menzilli demekki elektrikli maxsumum 400km değilmiş anlamında söyledim o renoyu almayın onun yerine tesla alın demedim

Menzili kısa elektrikli kullanılmaz uzun yol sıkıntı bagaji yok araç küçük malzeme kalitesi kötü diye yakindiginiz için buyrun tüm bunların akside var dedim tesla örneğini verdim cebinizdeki paraya göre elektrikli araç onermedim anlatabilmişimdir umarım

imkansız demedik ki?  ben şahsen anlamadım. "bu aracın menzili 400km".  istersen 5bin km de yaparsın..vagon eklersin aküden.

neyse polemik yapmayalım, anlaşıldık her ikimiz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fluence çok büyük gelmişti bana, bu daha mantıklı bence. 400km menzil de iyiymiş. Önceden epey düşüktü sanırım. Tipi de sevimli. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

evden tabii ki. 2200W.

Evim yüksek birinci kat, aşağıya uzatma sallayabilirim. Hiç sıkıntı değil. Önemli olan normal bir prize bu şarj aparatını takabilir miyiz acaba?
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Manisada bi kafede şarja bağlanmış bir araç görmüştüm.Keşke daha kullanışlı olsada iyice yaygınlaşsa 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aküleri kurşun asit değil, dolayısı ile şarj olayı pili öldürmez. Hafıza olayını zaten aştılar. Pilin ömründe kısıtlama olmaz düzensiz şarj ile. Sanırım 160 volt sınırı bu sefer aştı reno. Başka türlü menzil uzatamayacağını anlamış.

Bizde şirket için organize sanayi bölgesi içinde servis verilecek araçlar bakıyoruz.

İstanbul için bu araçlar biçilmiş kaftan. Ödenen parayı 5 yılda her türlü amorti ederler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

evden tabii ki. 2200W.

imkansız demedik ki? ben şahsen anlamadım. "bu aracın menzili 400km". istersen 5bin km de yaparsın..vagon eklersin aküden.

neyse polemik yapmayalım, anlaşıldık her ikimiz.

Polemik zaten yok

Sizin disinida da benim yazdığımı anlamayan yok zaten son yazdığımda anlasilmasaydi farklı bir dilde anlatacaktim (Somalice,Urduca,BengalceTamilce vs.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

video inceleme (fuardan)

Polemik zaten yok
Sizin disinida da benim yazdığımı anlamayan yok zaten son yazdığımda anlasilmasaydi farklı bir dilde anlatacaktim (Somalice,Urduca,BengalceTamilce vs.)

deneyelim belki anlarım. :)

bu da iyiymiş:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Mehmet hocam verdiğiniz sitede 14000 sterlin civarı bu araç...sterlin bugün 4.30 TL. Vergisiz olursa 60.200 TL. Ama bizim ülkedeki vergi sistemiyle bu araç 100.000 TL 'yi bulur. Bu fiyat bizim ülke için çok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

vergi elektriklilere düşük bizde.  fiestadan pahalı olsun gari..

90 a satılır derim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fluence değil mi stop ampulleri falan halojen olan araba ? Bence baştan hatalı başladılar ve kasa olarak uygun değildi..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fluence değil mi stop ampulleri falan halojen olan araba ? Bence baştan hatalı başladılar ve kasa olarak uygun değildi..

Kasa uygun, sistem çok fazla kayıplı idi. Batarya gerilimi düşük, motor kw o gerilim için yüksekti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kasa uygun, sistem çok fazla kayıplı idi. Batarya gerilimi düşük, motor kw o gerilim için yüksekti

Ben uygun görmediysem uygun değildir, devam ettirmeyin lütfen.. KW falan anlamam, led stop yapsalardı.. :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

340 litre bagaj var. Boyut 4m den daha fazla. Ebey geniş gibi duruyor. Dizel golf otomatik 100bin civarı. O zaman 90bin fiyat normal. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evim yüksek birinci kat, aşağıya uzatma sallayabilirim. Hiç sıkıntı değil. Önemli olan normal bir prize bu şarj aparatını takabilir miyiz acaba?

Pardon reno1 sarj cihazınız var mı acaba ? Maalesef bizimki reno2, geniş uçlu olandan. Gelecekteki muhabbetler böyle olmasa da standart bir şarj yapsalar bari.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...