İçeriğe Yönlendir

Multimedya Sisteminde Basit Olarak Bas Tiz Arttırma

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba Arkadaşlar, 

Navimex android 5.1 navigasyon taktırdım, orjinal teyipteki gibi bas, tiz ayarı yok, 8 kanal eko ayarı var ama ne kadar ayarlasamda orjinal teyipteki bas vuruşlarını yakalayamıyorum, bunun için tavsiye edeceğiniz sadece bas tiz arrtırma için amfi var mıdır? yada android için program? aslında aracın garantisi olduğundan daha fazla müdahale ettirmek istemiyorum, herhangi birşey olduğunda eski sistemi taktırabilirim hemen, orjinal teyibi satmıyorum, onun için ne kadar basit o kadar iyi benim için. yeni sistemdeki ses bi çok kişi için yeterli ama ben eski sistemi bildiğim için onu yakalamaya çalışıyorum :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar, 

Navimex android 5.1 navigasyon taktırdım, orjinal teyipteki gibi bas, tiz ayarı yok, 8 kanal eko ayarı var ama ne kadar ayarlasamda orjinal teyipteki bas vuruşlarını yakalayamıyorum, bunun için tavsiye edeceğiniz sadece bas tiz arrtırma için amfi var mıdır? yada android için program? aslında aracın garantisi olduğundan daha fazla müdahale ettirmek istemiyorum, herhangi birşey olduğunda eski sistemi taktırabilirim hemen, orjinal teyibi satmıyorum, onun için ne kadar basit o kadar iyi benim için. yeni sistemdeki ses bi çok kişi için yeterli ama ben eski sistemi bildiğim için onu yakalamaya çalışıyorum :)

Ekolayzır menüsü olması lazım çok ilginç. Benim araç da 4.4 android vardı onda vardı eko ayarı ! Google playden ekolayzır proğramı indirip deneyin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/275802-mu%C4%9Fladan-kia-sportage/page-10

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Galip Tufan

Android kullanıyorsan poweramp müzikçalar kullanmalısın. Ses kalitesini en iyi onda hissedersin. Korkmadan bas arttırabilirsin programda. Hiçbir şekilde sesi bozmaz cızırtı yapmaz. Eko ayarı oynama bence. Yazılımı yükle yazılım içinde bas ve tiz ayarı var.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ekolayzır menüsü olması lazım çok ilginç. Benim araç da 4.4 android vardı onda vardı eko ayarı ! Google playden ekolayzır proğramı indirip deneyin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/275802-mu%C4%9Fladan-kia-sportage/page-10

ekolayzır ayarı var zaten, eko ayarı yapmama rağmen baslar orjinali teyipteki kadar iyi değil

Android kullanıyorsan poweramp müzikçalar kullanmalısın. Ses kalitesini en iyi onda hissedersin. Korkmadan bas arttırabilirsin programda. Hiçbir şekilde sesi bozmaz cızırtı yapmaz. Eko ayarı oynama bence. Yazılımı yükle yazılım içinde bas ve tiz ayarı var.

google markette bu gün gördüm, baya olumlu yorum almış,  olmazsa bi indirip deniyeyim onu

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yazın ikinci el almıştım. Orjinalinda sadece cd calar var ve track çalıyor. Aux bile yok. Aldığım ürünü bağlayıp ses kalitesini görünce orjinalini geri takmıştım. Ses kalitesine önem verenler için uygun değil bu markalar. Daha kaliteliler ise çok yüksek fiyata satılıyor..

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

ekolayzır ayarı var zaten, eko ayarı yapmama rağmen baslar orjinali teyipteki kadar iyi değil

google markette bu gün gördüm, baya olumlu yorum almış,  olmazsa bi indirip deniyeyim onu

Yine olumlu sonuç alamazsanız, teybinizin mofset entegresini alttaki ürünle elektronikçide değiştirdin sonuç %100 :)

http://www.kartalotomasyon.com.tr/PAL007B-Entegre,PR-54656.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Yine olumlu sonuç alamazsanız, teybinizin mofset entegresini alttaki ürünle elektronikçide değiştirdin sonuç %100 :)

http://www.kartalotomasyon.com.tr/PAL007B-Entegre,PR-54656.html

Benim multimedia uygun mudur ? Siz daha once değiştirdiniz mi? Değiştirirseniz markası ve modeli nedir?  Bunu yaptırttırmak sorun değil ama baya meşakkatli bir şey ayrıntı verirseniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Serdar Azçetinsoy

Entegre değişim işi benimde ilgimi çekti. Biraz daha bilgi alabilirsek sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kapı içlerini izole edin, ağır ve yoğun malzeme + sünger kullanın bu bass için etkşili olacaktır.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

farkli playerlar deneyin. poweramp güzel ama ben google play music kullaniyorum kulaklikla onun sesi daha iyi geliyor. Arabada farkli olacaktir. musixmatch de iyi ses veriyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Öncelikle Merhaba bu tarz ürünlerde navigasyon yazılımına daha çok önem veriliyor ne yazıkki ses kalitesi çok iyi denilemez amplikatörünüz 5.1 destekliyor mu ? Fader balans ayarlarınız ünitenizin çıkışları doğru şekilde bağlı mı hoparlörleriniz nedir size bizzat kendim yardımcı olmaya çalışayım :)

Merhabalar, bu konularda fazla bilgili değilim baştan söyliyeyim. Amplikatör olarak herhangi bir ekstra donanım yok sadece multimedyaın kendisi, onunda özelliklerinde 4x50W mofseet ses çıkışı yazmakta, nasıl bi haparlor var bilmiyorum söktürmem lazım ama o da kolay işdeğil biliyorsunuz, aracım 2014 titanyum fiesta. Bu arada bu gün tuning işi yapan biriyle konuştum, hertz gibi haporlerin hem çok astronomik fiyatı olduğunu hemde amfisiz o tür haporlerden verim alınamayacağını söyledi, açıkçası bende 2 haporlere veya ses sistemine 500-1000 tl gömmek istemiyorum, zaten orjnalliği fazla bozmak istemiyorum. Onun yerine panasonic veya sony gibi haporlerle değişim yapsam faydası olur mu acaba?? 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Güngör
(düzenlendi)
On 27.12.2016 at 15:55, Serdar Azçetinsoy yazdı:

Entegre değişim işi benimde ilgimi çekti. Biraz daha bilgi alabilirsek sevinirim.

Youtube'de değişim videoları mevcut

https://www.youtube.com/results?search_query=PAL007B.

On 26.12.2016 at 08:54, Çağatay Özsoy yazdı:

Benim multimedia uygun mudur ? Siz daha once değiştirdiniz mi? Değiştirirseniz markası ve modeli nedir?  Bunu yaptırttırmak sorun değil ama baya meşakkatli bir şey ayrıntı verirseniz sevinirim 

On 29.12.2016 at 20:48, Çağatay Özsoy yazdı:

Merhabalar, bu konularda fazla bilgili değilim baştan söyliyeyim. Amplikatör olarak herhangi bir ekstra donanım yok sadece multimedyaın kendisi, onunda özelliklerinde 4x50W mofseet ses çıkışı yazmakta, nasıl bi haparlor var bilmiyorum söktürmem lazım ama o da kolay işdeğil biliyorsunuz, aracım 2014 titanyum fiesta. Bu arada bu gün tuning işi yapan biriyle konuştum, hertz gibi haporlerin hem çok astronomik fiyatı olduğunu hemde amfisiz o tür haporlerden verim alınamayacağını söyledi, açıkçası bende 2 haporlere veya ses sistemine 500-1000 tl gömmek istemiyorum, zaten orjnalliği fazla bozmak istemiyorum. Onun yerine panasonic veya sony gibi haporlerle değişim yapsam faydası olur mu acaba?? 

Ben değişim yapmadım ama yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre bu Çin menşeili ürünlerde bu entegre değişimi yapıldıktan sonra ses kalitesinin arttığı yönünde bilgiler mevcut.

Hiç hoparlör değişimine gitmeden dediğim çözümü deneyin hem kesin sonuç hem de daha az maliyetle kurtarırsınız bu işi.

Linkteki sayfayı türkçeye çevirin dediklerimi daha iyi anlarsınız.

https://www.drive2.ru/l/6692032/

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...