İçeriğe Yönlendir

Kuga - 2015 Model 8500 km de Segman Kırması-Garantinin Karşılamaması(ÇÖZÜLDÜ)

Engin Fırat Ata

Recommended Posts

Engin Fırat Ata

fren yağında eksilme yoktu. yakıt test sonuçlarında da tüm değerlerin normal olduğunu belirttiler, elimde raporu var. hatta yakıt deposu temizlendikten sonra çıkan yakıtı bir bidonda teslim aldım, kendi arabamda değil ama kayınpederin arabaya koyduk, sorunsuz çalıştı. açıkçası ustalar da tam olarak sorun şundan kaynaklı diyemediler, şunu şunu değiştirdik 100km denedik, sıkıntı çıkmadı dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 12/27/2016 at 01:10, engin fırat ata yazdı:

... ardından bir usta geldi ve yakıttan olabileceğini söyledi, aracı kullanarak servise götürdü, servis oldukça yakındı. ..

Bu da iyiymiş :)

Yorum bağlantısı
Engin Fırat Ata
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

:) evet çok profesyonelce

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Ben petrolde çalıştığım için karşılaştığım bir olayı anlatayım. Fişiniz de benzin yazıyor tamam. Ama o tanktan gelen sıvıyı kaç lt veriyorsa onu hesaplayan bir hesap makinesi görevini görmekte. Tanktan pekmezde çekse, kola da çekse, ayran da çekse fişiniz de 10lt 95 oktan = 45 tl yazacak mesela. Gelelim olaya. Yakıt getiren tır şoförünün unutkanlığı sebebiyle bitmek üzere olan yer altındaki büyük dizel tankına, 4/1 oranın da benzin koydu. Son anda farketmesi sonucu tahliyeyi durdurdu. Birkaç yeri aradı, bizim petrol sahipleriyle görüşüldü. Sonuç ne oldu biliyor musunuz. Gelişi 4tl ise, 3e aldılar ve o tankı tekrar taşana kadar dizel doldurdular. Bu olay olduktan kısa süre sonra ben daha iyi şartlarda bir iş buldum ve ordan ayrıldım. Konuştuğum iş arkadaşlarım o hafta yakıt alan müşterilerden bir bir şikayet haberlerini aldıklarını söylediler. :) Hiçbir petrol, yanlış yakıt koymadığı halde sizin filtreleri değiştirip, depozunu temizlemez diye düşünüyorum. Hadi iyi niyet gösterdi diyelim, o zaman bu 4bintl faturayı da alın yanına gidin, sizden çıkar çıkmaz oldu deyin onu da ödesin anca o zaman içim rahatlar, yakıttan olmadığı o zaman anlaşılır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kadir ER
On 05.02.2017 at 01:54, Mehmet Göktürk yazdı:

2013 kuga ecoobost aracim var 35000 km genelde sehır ici kullaniminda olan yıpranmamış bakımlı bir arac Daha önce Necmettin aslanturk isimlı kullanicinin    "Motor soğutma suyu aşırma valfi C kumanda devresi açık"  uyarili motor ariza lambasi hatasi benim arcta da oldu ilginçtir benim aracimda LPG takılı değil.Servise gittiğimde bu ariza için ban 1000Tl civari masraf cikaril di aracimin garantisinin EKIM 2016 itibari ile bittiğinden garanti kapsamina alınmayacği söylendi ben de formu sureklı takıp ettiğim icim bundan yaklasik 1 yıl önce GERİ CAĞİRMA KAPSAMINDA airbag sensor degişimi için servise cagrildiğimda    bu ariza için Cemal beyinde belırttiği avrupa fort geri cağirma yaptiğini söylediğimde bana degişim yapmadilar ve bu işlemi garanti kapsamina sokmadilar bu konuda degerli form yönetici ve  kullanici arkadaslarimin yorum-önerilini almak isterim.Katkılarinzdan dolayı şimdiden tesekkur ederiz

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Engin Fırat Ata

2 yıl sonra tekrar merhabalar, ford için bir teşekkür yazısı yazayım istedim. aracın bu probleminden yaklaşık 1yıl sonra araç 20bin km iken motor ikaz lambası yandı, motor su eksiltiyormuş buna istinaden inceleme sonucunda garanti kapsamında motorunun değişmesi gerektiğini ilettiler(ardından yurtdışından sandık motor geldi), ben de bu problemler nedeniyle araç değişimi talebinde bulundum yaklaşık 2 ay içerisinde olumlu cevap geldi, beni mağdur etmeyecek şekilde yıl farkı ödemesi yaparak 2017 model dizel düz vites style paket yeni kuga aldım (180 beygirlik benzinli otomatik de seçebilirdim yalnız yakıt sarfiyatından ötürü dizel düz vites seçtim) 1 yıldır kullanıyorum şeytan kulağına kurşun hiçbir problemi yok motor çekişi iyi, yakıt sarfiyatı iyi, çok memnunum.

sonuç olarak yeni bir aracın problem çıkarması can sıkıcı, yalnız bence her markada karşılaşılabilir birşey ve bu sırada markanın müşteri memnuniyetini ne kadar önemsediği devreye giriyor. benim problemimde zor bir süreç de olsa sonunda ford beni mutlu etmiştir.

herkese saygılar

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sizin adınıza sevindirici bir haber. Kazasız belasız kullanın huzur ve mutluluk ile.

Ford ismine yakışanı yapmış

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen
2 yıl sonra tekrar merhabalar, ford için bir teşekkür yazısı yazayım istedim. aracın bu probleminden yaklaşık 1yıl sonra araç 20bin km iken motor ikaz lambası yandı, motor su eksiltiyormuş buna istinaden inceleme sonucunda garanti kapsamında motorunun değişmesi gerektiğini ilettiler(ardından yurtdışından sandık motor geldi), ben de bu problemler nedeniyle araç değişimi talebinde bulundum yaklaşık 2 ay içerisinde olumlu cevap geldi, beni mağdur etmeyecek şekilde yıl farkı ödemesi yaparak 2017 model dizel düz vites style paket yeni kuga aldım (180 beygirlik benzinli otomatik de seçebilirdim yalnız yakıt sarfiyatından ötürü dizel düz vites seçtim) 1 yıldır kullanıyorum şeytan kulağına kurşun hiçbir problemi yok motor çekişi iyi, yakıt sarfiyatı iyi, çok memnunum.

sonuç olarak yeni bir aracın problem çıkarması can sıkıcı, yalnız bence her markada karşılaşılabilir birşey ve bu sırada markanın müşteri memnuniyetini ne kadar önemsediği devreye giriyor. benim problemimde zor bir süreç de olsa sonunda ford beni mutlu etmiştir.

herkese saygılar

Olması gereken olmuş... 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı olsun gözünüz aydın. Başlığı değiştirsek mi acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
56 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Hayırlı olsun gözünüz aydın. Başlığı değiştirsek mi acaba?

Sonuna çözüldü ekledim, değişmesi gerekirse yine düzeltiriz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen
On 20.09.2018 at 23:31, Engin Fırat Ata yazdı:

herkese saygılar

Peki bu talebiniz hukuki bir süreç ile mi sağlandı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...