İçeriğe Yönlendir

B Max - Aracım Çalışmıyor.

Deniz Sayın

Recommended Posts

Deniz Sayın

Merhaba arkadaşlar.
Aracımı pek kullanmıyorum pazar günü çalıştırayım dedim çalışmadı gösterge ışıkları yanıp sönüyor sürekli sanki temas etmiyor gibi sonra bi ara lastik basıncı uyarısı verdi başka bir dizel araç ile takviye yaptım çalıştı aradan iki gün geçti tekrar çalıştırayım dedim biraz önce yine aynı sorun ile karşılaştım izmir de yaşıyorum okadar da şuan için soğuk bir hava yok akü göstergesi yeşil. Aracı alalı 1 ay oldu neredeyse soğutacak beni kendinden.

Yorum bağlantısı
Deniz Sayın

ben de aküden şüpheleniyorum lakin az önce motor ikaz uyarısı da verdi ekranda bu da mı akü den kaynaklı bi durum peki ?

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
(düzenlendi)

Akü düşük voltaj verince her türlü saçma sapan uyarıyı verir 

Şöyle bir ekleme de yapayım yazın aküm bitmişti benim, sol arka kapı açık fren hidroliğini kontrol ettirin vb bir sürü birbirinden alakasız uyarıyı 10 dakikada verdi :D 

tarihinde Eray Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Sayın

Akü düşük voltaj verince her türlü saçma sapan uyarıyı verir 

Şöyle bir ekleme de yapayım yazın aküm bitmişti benim, sol arka kapı açık fren hidroliğini kontrol ettirin vb bir sürü birbirinden alakasız uyarıyı 10 dakikada verdi :D

alla alla o derece yani :D

peki akü önerileriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Aynen o derece yani çıkan uyarıları hiç dikkate almayın :D 

Benim yazlık bir yerde ve pazar günü bitmişti aküm açık bir yer bulduğuma şükrettiğim için marka seçmedim bek inci akü aldım hiç bir sorunu yok. Varta aküde iyi marka olarak bilinir veya yetkisi servise gidip onların dediğini de takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Varta, Bosch, garantiniz var ise yetkili servisine de başvurabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

ben de aküden şüpheleniyorum lakin az önce motor ikaz uyarısı da verdi ekranda bu da mı akü den kaynaklı bi durum peki ?

Ben de motorda su uyarısı bile vermişti. :D

Varta dan şaşma.

Yorum bağlantısı
Serdar Aksoy

Sorun aküden kaynaklanıyor. Aralık ayının başında benimde başıma gelmişti takviye sonrasi çark lambasını yakmıştı. Serviste hem arıza ışığını söndürdük akuyu yeniledik...

Yorum bağlantısı
Deniz Sayın

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ilk iş aküyü değiştirmek olacak. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bebnim akü bititğinde emniyet kemeri ikaz lambası yanıp duruyordu, normalde böyle bir özelliği yoktu arabanın.

Yorum bağlantısı
Koray Erol

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ilk iş aküyü değiştirmek olacak. :)

Deniz bey araci calistirmak istediginizde mars hic almiyormu yoksa mars aliyor fakat calismiyormu?
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Akü bitince göstergelerde saçma hareketler, bilgi ekranında daha önce hiç görmediğim ingilizce uyarılar ve son olarak ta sileceklerin çalışması üzerine 160 TL'ye 60 amper mutlu akü aldım. (bitik aküyü aldığım yere bıraktım)

Yorum bağlantısı
Deniz Sayın

Aracınız kaç model ?

2012

Deniz bey araci calistirmak istediginizde mars hic almiyormu yoksa mars aliyor fakat calismiyormu?

hiç almıyor tık tık tık diyip duruyor bütün gösterge ışıkları falan sönüyor.

Akü bitince göstergelerde saçma hareketler, bilgi ekranında daha önce hiç görmediğim ingilizce uyarılar ve son olarak ta sileceklerin çalışması üzerine 160 TL'ye 60 amper mutlu akü aldım. (bitik aküyü aldığım yere bıraktım)

izmir arkas servisini aradım o da akünün değişmesi gerek dedi orjinal ford aküsü 300 tl dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...