İçeriğe Yönlendir

Sadece Türklere Özgü Hareketler.

Sertaç Karginer

Recommended Posts

Metin Akbal

Türk ölçü birimlerini iyi tuttum başka bir abimiz de konuya açıklık getirmiş :D

Bir şeye özellikle arabaya olan hayranlığımızı küfürle belirtmek

Çorbaya ekmek doğramak

Şaka olarak birbirimizin üstüne arabayı sürmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

kullanımına gerek olmadığı halde sonradan görmüş, az bucuk para denkleştirip egsoz muayesini bile zor yaptıran ama her akşam o ön ve arka sis lambalarını açarak gezen görgüsüz tipler mesela. bu da canım ülkeme özel hareket bence. gezdiğim avrupa daki ülkelerde görmedim/denk gelmedim ben mesela.

Çok iyi bir tespit, ben de çok rahatsızım bu tiplerden. Acaba, bunlara bir yaptırım yok mu? 

Yorum bağlantısı

Çok iyi bir tespit, ben de çok rahatsızım bu tiplerden. Acaba, bunlara bir yaptırım yok mu? 

Sis ve yağış olmadığında (görüş kısıtı olmadığında) sis farlarının yakılması kanunen yasaktır abi. Ancak en düşük ceza uygulanıyor.

Yorum bağlantısı

arkasına geçip bende uzun farları yakıyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Anlamsız bir şekilde belli marka veya gruptaki araçları hiç kullanmadığı veya bir analizi olmadığı halde çok sevmek, savunmak, övmeye çalışmak.

Bu zamanda araba satın almak için sıra beklemek. (la adam boeing 737 siparşi veriyor bukadar beklemiyor)

2. Eli iyi diye dandik dundik arabalara binmek.

Boya takıntısı. (sırf boyasız! orjinal olduğu için güneş yanığı araba alan ve bu durumdan memnun olan adam tanıyorum)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Kornayla hem selam vermek hem küfretmek. Trafikte yanlış yaptığını düşümdüğü kişiyi gecerken yola değil o kişiye bakılı kalması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bu zamanda araba satın almak için sıra beklemek. (la adam boeing 737 siparşi veriyor bukadar beklemiyor)

elinde hazır parası olmayıp parayı denkleştirmek mecburen bekleyenler dışında dimi abi  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

elinde hazır parası olmayıp parayı denkleştirmek mecburen bekleyenler dışında dimi abi  :fiuw:

O dediğin finans işi, banka kredi vs vs.

Satıcının parkında/deposunda olmayan araba için alamana git de 'arabaya yazılmayı' anlat bi hele, 

Yorum bağlantısı

O dediğin finans işi, banka kredi vs vs.

Satıcının parkında/deposunda olmayan araba için alamana git de 'arabaya yazılmayı' anlat bi hele, 

yok şimdi 2 tip müşteri var 

1.si 100.000 liralık araba alacak ve cebinde 100.000 lirası hazır ama 3 ay sıra bekleyen,

2.si de yine 100.000 liralık araba alacak ama cebinde 90.000 lirası var gidip 3 ay sıra beklerken bir yandan da 3 ayda eksik olan 10.000 lirayı biriktirecek olan.

kredi meselesi değil yani.

not: rakamlar örnektir benimle alakası yoktur  :crazy:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

yok şimdi 2 tip müşteri var 

1.si 100.000 liralık araba alacak ve cebinde 100.000 lirası hazır ama 3 ay sıra bekleyen,

2.si de yine 100.000 liralık araba alacak ama cebinde 90.000 lirası var gidip 3 ay sıra beklerken bir yandan da 3 ayda eksik olan 10.000 lirayı biriktirecek olan.

kredi meselesi değil yani.

not: rakamlar örnektir benimle alakası yoktur  :crazy:

Her ikisi de mantıklı değil.

Yorum bağlantısı

Paran yoksa araba alma ya da parana göre araba al. alla alla.

Param yok değil ki sadece o an yok acelem de yoksa neden 3 ay beklemeyeyim ki?  :unknw:

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Misafirlik çıkışı kapının önüne kadar gelip orada illaki bir konu bulup bir süre sohbete devam etmek,

Aşağıya inip, arabaya binip hareket ettikten sonra (saatin kaç olduğu önemli değil) o kornaya mutlak surette basmak. (Kornaya basmazsan sanki ev sahibi küsecekmiş gibi)  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Param yok değil ki sadece o an yok acelem de yoksa neden 3 ay beklemeyeyim ki?  :unknw:

Neyse almana sor ne cevap verir sana.

Yorum bağlantısı

'doğrusunu söylemek gerekirse' lafı da galiba bizde var. sürekli doğrusunu söylemiyoruz demek ki özellikle belirtiyoruz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

'doğrusunu söylemek gerekirse' lafı da galiba bizde var. sürekli doğrusunu söylemiyoruz demek ki özellikle belirtiyoruz

"Ne yalan söyliyimm??" Doğru valla.  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

valla ne yalan söyliyim,  :D ilk acı tecrübeden sonra sırf bu yüzden dr. arkadaşıma lokal fıtık ameliyatı oldum. ama değişen bir şey olmadı, her şeyi canlı canlı şey ettim di.  :D  

Ameliyattan uyanırken ana avrat küfür etmek   :)

itiraf et, asıl sen neresindesin.?  ;)  :D

s-96eacb60d5fdab22eef435f5794ccbe8f7010b

bunu ben yazacaktım ama. :(   :)

Misafirlik çıkışı kapının önüne kadar gelip orada illaki bir konu bulup bir süre sohbete devam etmek,

Aşağıya inip, arabaya binip hareket ettikten sonra (saatin kaç olduğu önemli değil) o kornaya mutlak surette basmak. (Kornaya basmazsan sanki ev sahibi küsecekmiş gibi)  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...