İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Ön Yolcu Tarafından İçeri Su Damlıyor Halı Islanıyor?

Volkan Metli

Recommended Posts

Volkan Metli

arkadaşlar burası yolcu tarafı. eğilince sol yukarda kalıyor. resimde de göreceğiniz üzere burdan su damlıyor içeri. tam olarak işaretlediğim yerden geliyor. yanlış değilsem kalorifer peteği bunun içinde olabilir ama damlayan suda antifiriz kokusu alamadım. bu su nereden girer?

BvLG8M.jpg

ZM9nYV.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Açıkçası fotoğrafta görünen yer neresi ben tam olarak anlamadım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ön cam altından tahliye kanalı tıkalıysa burdan su girer.Tahliye kanalını kontrol etmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Volkan Metli

Açıkçası fotoğrafta görünen yer neresi ben tam olarak anlamadım.

hocam tam olarak şu resimdeki yer,

ZM9z7Z.jpg

Ön cam altından tahliye kanalı tıkalıysa burdan su girer.Tahliye kanalını kontrol etmenizi öneririm.

tahliyeleri açtık. sonuç değişmedi.

Yorum bağlantısı
Volkan Metli

Polen filtresi kutusu, kalorifer petegi kapagi filan hep soktuk temizledik izole edip kapattik. Bakalim yine olacak mi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Can

Aynı sorun bendede oldu. ön tarafta sağ ve sol paspasların altı tamamen su birikmiş. Burdan öğrendiğim bilgiler doğrultusunda kontrolleri yaptım ve sanırım sileceklere giden kabloların çıktığı yerdeki contadan damladığını fark ettim. Tabi burayı bulabilmek için öncelikle kaloriferi ve klimayı 10 ar dakika çalıştırdım, baktımki damlama yok arabanın dışından ön cama bir kova su döktüm. Arabının direksiyon altına eğilip baktığımda sigorta kutısunun arkasındaki elektrik kablolarından su damladığını gördüm. Böylece sol tarafın sebebini buldum. Yarında aynı yöntemle sağ tarafın nedenini bulabilirsem burdan paylaşırım. Fotoğraf eklemeyi yapamadım(iphone kullanıyorum), bilen arkadaşlar burdan yazarsa yarın fotoğrafları da eklerim. 

Yorum bağlantısı
Sevket Sahin
On 31.12.2016 at 22:57, Sani Gerşon yazdı:

Polen filtre kabınızdan su giriyor. Sökülüp komple kontrol edilmesi gerekir.

aynı sorun bendede vardı polen filtresi kabının üst kapağı büküldüğü kısım çatlaktı bant yapıştırdım sorun kalmadı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Can

Arkadaşlar aynı sorun bende de oldu. Burdan edindiğim bilgiler doğrultusunda hareket ettim ve sonuç süper. Gerçekten buraya yorum yazan, katkı sağlayan herkese teşekkürler. Ön taraf vitesin alt tarafıda dahil olmak üzere su içindeydi. İlk bulduğumuz yer kaput üzerindeki mazgallardan giren suyun içeriye girmesi. ön sileceğin elektrik kablolarının çıktığı yerdeki conta aşındığı için buradan içeriye su alıyor. Kaputu açıp sağ sileceğin altına baktığınızda bu kabloların yerini göreceksiniz. Şoför tarafının sebebi bu. Aynı zamanda en sol taraftada polen filtresinin arkasından su alıyordu oraya da silikon yaparak sorunu çözdük. Orta konsola gelen suyun sebebi ise kalorifer musluğunun çatlamış olması, onu değiştirdik. Son olarakda klima suyu tahliye borularınıda temizledik ve sorun tamamen çözüldü. 

Musluk: 40 TL 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...