İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2-Sabit Usb Şarj Montaji

Misafir

Recommended Posts

Çin'den aldığım ve 5 aydır torpidoda bekleyen usb şarjı sonunda bagladim :)

Uzun bir müddet nereye baglayacagima karar vermekle gecti. En uygun yerin burası olduguna karar verdim. Dremel olmadigi icin falcatayla kesmek zorunda kalmak bayağı uğraştırdı ama cuk diye oturmasi yorgunlugu unutturdu.

Öncelikle montaj yerini ayarliyoruz.

64ec66762859ca4ec57383542f43ae3e.jpg

Kolcak ici, yan ve cakmakligin oradaki vidalari söküyoruz.

f1d6a5096e227809fa26e39e19a734e9.jpg

7af12cab687cea21ffe256d66576c943.jpg

9fac75f77c1474dae77721de99b3606c.jpg

Kabloyu ayarliyoruz ve araya 15 a sigorta yerleştiriyoruz.

746db3ceac8df0a10f91e7b712d15bb0.jpg

fe952f0a9cc9d2cd9ed08be6aa144f5f.jpg

2d8b31afa2185915d1e96a49e43c2dc7.jpg

c1447cbd6d27da719f67fdb674d31cf6.jpg

33e34009be20974622c061343c8530a7.jpg

Bozuk para yerini tirnaklarindan dikkatlice cikariyoruz montajda kolaylik saglamasi acisindan.

ea21988d3ede47ab7e5e21522b8f1713.jpg

aff95297e0ae4621ed3cf780644b1d98.jpg

3200 ma pili olan note 3 cihazimi cok kisa surede (5 dk gibi) %84'den %92' ye cikardi. 3.1 a cikis mevcut iki usbde de. Ozellikle uzun yolculuklarda kizimin tableti icin bunu tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Elinize sağlık, aracin cakmaklik aydınlatması sizin aracta yanıyor mu Yunus Bey?

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Her arabaya lazım, elinize sağlık. Karar vermekte zorlandım deyince ben olsam nereye monte ederdim diye düşündüm, halen düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Eline sağlık aklımdaki projeyi gerçekleştirmişsin çağlar abinin dediği gibi bozuk para yeri uygun bir yer, bide elktriği çakmaklıktanmı aldın

Yorum bağlantısı

Her arabaya lazım, elinize sağlık. Karar vermekte zorlandım deyince ben olsam nereye monte ederdim diye düşündüm, halen düşünüyorum :)

:) zor karar verdim darisi basina :)

Eline sağlık aklımdaki projeyi gerçekleştirmişsin çağlar abinin dediği gibi bozuk para yeri uygun bir yer, bide elktriği çakmaklıktanmı aldın

Aynen elektrik cakmakliktan. Bozuk para yeri kirilgan bir plastik doseme gibi istedigik olculerde kesemezdim. Tak diye kirilip elimde kalabilirdi. Bir de bicimsiz oldugu icin oturtmak zor olurdu. Burayi once dar acip yavas yavas genislettim ki sıkı oturdugunda daha da genisletmeyip sabitleme ugrasim olmadi. Gayet sıkı oturuyor su anda herhangi bir sabitleme olmadan.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Akbas
On 31.12.2016 at 23:20, Yunus Emre Çırak yazdı:

:) zor karar verdim darisi basina :)

Aynen elektrik cakmakliktan. Bozuk para yeri kirilgan bir plastik doseme gibi istedigik olculerde kesemezdim. Tak diye kirilip elimde kalabilirdi. Bir de bicimsiz oldugu icin oturtmak zor olurdu. Burayi once dar acip yavas yavas genislettim ki sıkı oturdugunda daha da genisletmeyip sabitleme ugrasim olmadi. Gayet sıkı oturuyor su anda herhangi bir sabitleme olmadan.

benzer bir uygulama bende yapıcaktım ama çakmaklıktan elektrik aldığımda montajını yaptığım usb nin icersindeki led sürekli yanıyor sizinkide ölemi elektrik süreklimi geliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
2 saat önce, Emre Akbas yazdı:

benzer bir uygulama bende yapıcaktım ama çakmaklıktan elektrik aldığımda montajını yaptığım usb nin icersindeki led sürekli yanıyor sizinkide ölemi elektrik süreklimi geliyor.

Evet sürekli elektrik geliyor. Ancak şu ana kadar bir sıkıntı olmadı. Ledin çektiği akım çok çok düşük düzeyde olduğu için aküyü etkileyecek bir durum söz konusu değil. 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

yani ben cesaret edemedim geri söktüm bazen 3-4 gün araba çalışmıyor her ihtimale karşı ben ledsiz olan dan tekrar sipariş verdim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzer led tipli var bende de. Uzun süre de bile aküye yük olmaz.

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Aynı işlemi ben de yapmış siteye konusunu açmıştım. Yunus beyin yaptığı gibi biraz yanlamasına kesmek daha doğru. Ben diklemesine monte ettiğimden bazen kol dayamanın kapağına takılıyor.

Elinize sağlık. Aynısından arka küllüğün oraya da lazım.

Yorum bağlantısı
On Thursday, January 26, 2017 at 21:59, Ozan Akkaya yazdı:

Aynı işlemi ben de yapmış siteye konusunu açmıştım. Yunus beyin yaptığı gibi biraz yanlamasına kesmek daha doğru. Ben diklemesine monte ettiğimden bazen kol dayamanın kapağına takılıyor.

Elinize sağlık. Aynısından arka küllüğün oraya da lazım.

Tesekkur ederim. Küllügün oraya gerek duymadim. Yarim metrelik kablo ile bu noktadan arka tarafta tablet şarj edebiliyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Derviş Dursun
(düzenlendi)
On 02.02.2017 at 11:57, Yunus Emre Çırak yazdı:

Kardeşim bugün bende böyle bir çalışma yaptım ama aklıma takıldı sormak istedim. Bunun ışığı sürekli yanıyor, cakmaktan aldım direk. Bir sıkıntı yaşadın mı şuana kadar? Hani benim araba sadece haftasonları kullanmak için yerinden oynuyor. 5 6 gün geçip de marşa basınca tık diye kalmaz değil mi :D aküyü bitirmez mi yani?

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
3 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Kardeşim bugün bende böyle bir çalışma yaptım ama aklıma takıldı sormak istedim. Bir sıkıntı yaşadın mı şuana kadar? Hani benim araba sadece haftasonları kullanmak için yerinden oynuyor. 5 6 gün geçip de marşa basınca tık diye kalmaz değil mi :D aküyü bitirmez mi yani?

On 26.01.2017 at 11:28, Çağlar Bayur yazdı:

Benzer led tipli var bende de. Uzun süre de bile aküye yük olmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bırakın aküyü iki tane kalem pili bitiremez bir haftada.. ;) Tek sıkıntı bana göre sürekli elektrik olması. Ben bu şarj cihazlarına güvenemiyorum.. Kontakla çalışması daha güvenli olur.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Valla sorun çıkarmayacaksa sorun değil sürekli yansın. Kontak işi de farklı yerden hat çekmeye pek gözüm yemedi açıkçası. Hattını daha önceden çekip bırakmıştım hazırdı çünkü 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mk3 de bir sigortanın yerini değiştirince çakmak kontakla çalışıyormuş. Belki mk2 de de aynı özellik vardır.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Mk3 de bir sigortanın yerini değiştirince çakmak kontakla çalışıyormuş. Belki mk2 de de aynı özellik vardır.

Onu bilmiyorum ama madem bir sorun yaratmaz akü adına o halde böyle de kalsın. Tek düşüncem aküde sıkıntı yaratıp yaratmayacağıydı, o yönden rahatladım :)

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sen bilmiyor muydun!!!!
Nasıl F16 o[emoji33]
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

1 aydır nereye taksam diye düşündüm ama en uygun yer Yunus kardeşimin taktığı yer oldu. ff8d4e479ac6f99163cbd8859864aef8.jpg4247a6dc8ff83b49f8687046bb7adfb2.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...