İçeriğe Yönlendir

Megane 3 1.5 Dci Yüksek Yakıt Tüketimi

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar aracım cok yüksek yakit tuketimine sahip.

354b309499930dd7d6099f47b9821fb6.jpg

10 litre bile gördük malesef.

İs ile ev arasi kullaniyorum 8 gidis 8 geliş 16 km yol yapiyorum. Gidiş yolu yokus aşağı olduğu için arac sadece 1 tık isiniyor. Dönüş yolunda tırmandığimiz için 90 a gelmesede yaklasiyor. Kalorifer acmazsam 90 a geliyor. Aracta duman atma vs yok.rolanti de titreme yok ilk marsi sorunsuz. İsin icinden cikamadim yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Havaların soğuk olması ve kullandığınız güzergahın ısınma için kısa olması nedeniyle olabilir

Yorum bağlantısı

Normalde 8 lt geçmez istanbul da yoğun trafikte işim gereği gün içinde rahatlıkla 150 km yol yapıyorum. 8 lt geçtiğini görmedim. 8lt de ortalamada otoban ve şehir içi karışık ve yakıta dikkat etmeden kullanirsam yakıyor. Ortalama olarak 6.5 lt üzerini çok nadir görürüm. Aracım fluence edc dizel. Bundan önceki aracımda megane 3 dizel edc idi. Ortalama yakıt tüketimi aynı araçların. Sizinki kısa yol olduğundan olma ihtimali yüksek olabilir. 10 lt ise 4 yıldır ne magene de nede fluence edc de görmedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Araci yeni aldim malesef yazin ne tuketiyor bilmiyorum. Enjektör temizleme katkisi koyacagim depoya bakalim faydasi olacak mi

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

7 8 civarı yakar. Hava soğukluğu nedeniyle. Kaç bg araç

105 abi. Neden böyle olur acaba
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yol pcye itimat etme, tabanca testi yap. Kısa mesafede ölçüm sağlıklı değil. Gırtlak doldur ve 50 km sonra bak çıkar ortaya gerçeği. Yakıtı kızdırma bujisi ve termostat arttırıyor. Elektrikli ısıtma sürekli çalıştığı için tüketim yine artıyor

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Termostat kontrolü yapın.Üstünde 88'lik termostat olmalı. Benim başıma geldi. Kaloriferi açtım mı araba ısınmıyordu. OBD ile takip edin, 88 dereceyi geçmemesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

dci o şartlarda bile 8 i geçmemesi lazım. Yazında aynı tüketimmi.

Yazında klima açık 8 lt görmüşlugum var. Ama dedim ya yakıta bakmadan sert kullandığımda oluyor. Genelde 6 yada 6.5 lt lerde oluyor. Uzun yolda 5.3 kadar düşmüşlugum var maximum 120 km ile otobanda istanbul marmaris arasında. İstanbul Bartın arası 6 lt yakıyorum.
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar aracım cok yüksek yakit tuketimine sahip.

10 litre bile gördük malesef.

İs ile ev arasi kullaniyorum 8 gidis 8 geliş 16 km yol yapiyorum. Gidiş yolu yokus aşağı olduğu için arac sadece 1 tık isiniyor. Dönüş yolunda tırmandığimiz için 90 a gelmesede yaklasiyor. Kalorifer acmazsam 90 a geliyor. Aracta duman atma vs yok.rolanti de titreme yok ilk marsi sorunsuz. İsin icinden cikamadim yardımlarınızı bekliyorum.

Sana yardım olarak ODUN öneriyorum. :bambam:

Yol pcye itimat etme, tabanca testi yap. Kısa mesafede ölçüm sağlıklı değil. Gırtlak doldur ve 50 km sonra bak çıkar ortaya gerçeği. Yakıtı kızdırma bujisi ve termostat arttırıyor. Elektrikli ısıtma sürekli çalıştığı için tüketim yine artıyor

Abi ben çaresini biliyorum. Ben gelince bir portif testi arkasından Odun terapi. Birebir. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

servet abiyle bi termostat ve akışmetre kontrolü yaparız artık forkliftle kaldırıp  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Yakin mesafe oldugundandir. Bende de 2012 1.5 DCI 110 BG EDC var. Gunluk 2+2 km yol yapiyor arabanin isinmasini malesef bekleyemiyoruz. Bende de 10 lt yaziyor hava soguk kislik lastik var kisa mesafe ben normal oldugunu dusunuyorum

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence yakin mesafe icin bile yuksek. ben her gun 9 gidis 9 gelis 18 km yapiyorum. 8 lt tuketimim. 2.0 tdci oto. bir de.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fazla hacim daha çok yakar diye bir bağlantı da yok. Bazen de aksine hatta daha az yakar. Hacim candır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Fazla hacim daha çok yakar diye bir bağlantı da yok. Bazen de aksine hatta daha az yakar. Hacim candır

Caglar abiye katiliyorum cogu yerde 2.0 motor daha az yakiyor.
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Ben sana didim dizel seni bozar dön lpg ye diye:)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kısa mesafe düz yolda düşük hacim rakipsiz

8d1598f6c23589ce4eb61bf0e43d5c26.jpg

Uzun yol dci candır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Tuğrul Yücel

Aslında ortalama yakıt hesabı için ortalama hız da önemli husus. Oradaki değer araç kullanım alışkanlığını gösterir. Ortalama değerler yeni sıfırlandı ise şu an ki değerler psikolojik sınırın üzerinde ve can sıkabilir. Manuel araç, 7 bin km lik karma ortalamam 4.8 lt /100 km, bir aydır kış lastiği + Ankara ayazı , ortalama hız 36 km / h. Yazın Ankara dan Manavgat a dolu araba ile gece yolculuğu 3.5 lt ortalama ile ulaştım. Bu arabanın en iyi yanı sadece bu demiştim.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim an itibariyle 98km/h ortama ile 5.3 litre. Yüksek ve yüklü araç. Ticari bu ebatta araçlarda daha az yakan rastlamadım

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Yakit tuketiminde o kadar cok degisken var ki. Kalkislarda ani hizlanmalar bile yakit tuketim ortalamasini degistiriyor. Sakin kalkislarda anlik tuketim 10-13 iken ani kalkislarda 22-24 olabiliyor. Surekli dur kalk yapiliyorsa buda bir etken.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ortalama hız da kıstas değil, sabit 60 ile giderseniz 200 km ortalama hız 60 olur yakıtta epey düşük çıkar.

100 km trafikte dur kalk gidip, 100 km de otoyolda 130-140 yaparsanız da ortalama 60 olabilir ama yakıt yüksek çıkar.

Sıfırlama yapılmış yol bilgisayarı kısa mesafede sinir bozar dizel de, takma, depo sonu gelince 7 litre ile kapatırsın

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Ortalama hız da kıstas değil, sabit 60 ile giderseniz 200 km ortalama hız 60 olur yakıtta epey düşük çıkar.

100 km trafikte dur kalk gidip, 100 km de otoyolda 130-140 yaparsanız da ortalama 60 olabilir ama yakıt yüksek çıkar.

Sıfırlama yapılmış yol bilgisayarı kısa mesafede sinir bozar dizel de, takma, depo sonu gelince 7 litre ile kapatırsın

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Motorin ile benzin neredeyse kafa kafaya yaris ederken, motorinin litresi 4.50 tl yi geceli cok olmusken 7 lt x 4.50 /100 = 0.315 kurus sehir icinde yakit tuketimi yaz aylari icin ortalama bir deger. Bide buna soguk calisan motor ve surtunme katsayisi yuksek kis lastiklerini koydugumuzda, 110 bg lik bir motor oldugu da dusunulurse super rakam.

Bir hususta su ki lastiklerin uzerinde etiketler var ve bu etiketlerde lastigin yakit tuketim sinifi yaziyor. A'dan G'ye kadar siniflar var. Kis lastiginde benim gordugum en yuksek C sinifi. Petlas lastik aldim D sinifi idi lassaya baktim F sinifi idi. Cin mali lastiklarin sinifini bile dusunemiyorum. Oda buyuk etken.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Motorin ile benzin neredeyse kafa kafaya yaris ederken, motorinin litresi 4.50 tl yi geceli cok olmusken 7 lt x 4.50 /100 = 0.315 kurus sehir icinde yakit tuketimi yaz aylari icin ortalama bir deger. Bide buna soguk calisan motor ve surtunme katsayisi yuksek kis lastiklerini koydugumuzda, 110 bg lik bir motor oldugu da dusunulurse super rakam.

Bir hususta su ki lastiklerin uzerinde etiketler var ve bu etiketlerde lastigin yakit tuketim sinifi yaziyor. A'dan G'ye kadar siniflar var. Kis lastiginde benim gordugum en yuksek C sinifi. Petlas lastik aldim D sinifi idi lassaya baktim F sinifi idi. Cin mali lastiklarin sinifini bile dusunemiyorum. Oda buyuk etken.

Tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...