İçeriğe Yönlendir

Ford Universal Teyp Çerçevesi Hakkında

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba, fiestaya 1 din teyp takmaya niyetlendim. Teyp çerçevesi araştırırken resimdeki gibi bir aparati olan ve olmayan cercevelerle karşılaştım. Resimdeki küçük parça ne işe yarar ? Parça olmadan da montaj yapılır mi? Aldığım teyp te metal çerçeve var ama sökülecek olan ( standart 3000 traffic kasetçalar) 1.8 din olduğu için 1 din o yuvada nasıl düşmeden duracak?

aff6080b1df13ff1ada14f63fa420a79.jpg

Bir de şu şekilde kasasiz olan var. Uyum konusunda tavsiyeniz var mi?3e12100f4d21b02e2816a47126da3a30.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

o parça teybin arkasına vidalanıp aracın teyp kısmının içinde kalan sürgülü askı aparatına geçiyor abi . sarsıntıdan teyp etkilenmesin sabit dursun diye . orjinali büyük olupta normal teyp takılabilen araçların hepsinde o parça çok işe yarıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

kasalı olan parçanın aynısını 2005 focus mk1 e taktık canavar gibi oldu tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

kasalı olan parçanın aynısını 2005 focus mk1 e taktık canavar gibi oldu tavsiye ederim

Arkası boşluktan dolayı aşağı yukarı oynar diye düşünüyordum ama üçgen parça sabitleyecek sanırım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Arkası boşluktan dolayı aşağı yukarı oynar diye düşünüyordum ama üçgen parça sabitleyecek sanırım.

o üçgen parça teybin kendi kasasına göre ayarlandığı için sabitler ancak bir sorun olursa o boşluğu doldurmanız gerekebiliir

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Çerçevenin siparişini verdim. Yarın gelir sanırım. Gelince görürüz doldurma ihtiyacı olmaz umarım. Aynı çerçeveye 8 tl isteyen de var 60 tl isteyen de... bu kadar saçma bir durum olabilir mi? Ikisi de kâr ediyor bundan...

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

8.79 + 4 tl kargo ile aldım. Eksik gelmez umarım. 10 tl iyiymiş [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Çerçeve geldi fakat bunda da o küçük parça yok. O parça olmadan olmaz mi? Bu 2. Siparisim ve hiçbirinde o küçük parça çıkmadı. Olmazsa olmaz bir parça ise ayrı bulma şansımız yok mu? Kargo alıcı ödemeli idi ama satıcı ödeyip göndermiş.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Orjinal teybin arkasindaki parca sokulup takilmiyormu..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Orjinal teybin arkasindaki parca sokulup takilmiyormu..

Oluyorsa sıkıntı yok. İlan resimlerinde hep o küçük parçayla gösterince uymaz sanmıştım.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İnan Çınar

88f537f9f65f098cb6d7c4f897fd3ea3.jpg9c242042aeab5af8002e28c9cd8581f4.jpg
Montajını kendim yaptım. Eski teybe ait soketi kesmeden soket arkasından kablo sıyırarak ek yaptım. Eski sokette arka hoparlör için de kablo cekiliymis. Yeni teybin çıkışlarına onları da dahil ettim. Arkaya pandizot yanlarına 2 hoparlör takilirsa işlem tamam olacak ama arkalarin yuvası standart hoparlörler için uygun değil. Ugraştıracak biraz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...