İçeriğe Yönlendir

Ufak Sürtme Için Kasko Bozdurmaya Değer Mi ?

Tuna İşgören

Recommended Posts

Tuna İşgören

Öncelikle akşam yaşanan hain saldırıdan dolayı başımız sağolsun :(

Babam dün arabayı duvara sürtmüş, döner diye tahmin etmiş fakat düşündüğü gibi olmamış.. Far baya kötü durumda buna bir işlem uygulayip çizikleri giderebilirmiyiz ? Çamurluk ucundada biraz sürtme var pasta ile kapanir mi ? Yada farla uğraşmayıp kaskodan değiştirsek seneye kasko fiyati çok artar mı ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum

cbc8dfe2ed4cbe2b4163354d3fc1bfc3.jpg

eaf3fb27e08f494035eba7a0a53afa59.jpg

2fe679ef753c0b6b8a3a5772f6c4fd36.jpg

f7771adba3e9f5a90a525f6d5267e0d4.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Tampon ve çamurluk pasta ile çıkar lakin far çok derin çizik değişecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun.

Kaskoda eğer hasar koruma klozunuz varsa seneye %10 indirim kaybedersiniz.Yani kağıt üstünde böyle söyleniyor ama öyle olmuyor malesef .Özellikle farklı bir firmadan teklif alınca direk size hasarlı araç sürücüsü muamelesi yapıp fiyatı şişiriyorlar kendi firmanıza tekrar kasko yaptırmaya mecbur kalıyorsunuz.Oda artık kaç para fiyat verir muallak, %10 diyorlar ama genelde bu kağıt üstünde kalıyor pratikte fiyatlar şişip gidiyor.Bence far aydınlatma yönünden sıkıntı yapmıyorsa değiştirmeyin o şekilde binin.İlla değişeceğim dersenizde kasko firmanız ile konuşun seneye size yansıması nasıl olur diye.Net birşey demezler ama şansınızı deneyin.Diğer kısımlar pasta ile göze batmayacak şekilde temizlenir.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Teşekkürler, far fiyatını yarin ogrenicem uygun fiyatsa kaskoyu bozdurmadan cepten yaptiricaz ama mercekli far olduğu icin ucuz fiyat cikacaginida pek sanmiyorum 1000-1500 gibi bir fiyat verirler gibi , pasta vardı yaptim ama değişen birşey omadi sanırım polisaj ile girişmek gerekli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko durumunu kendi acentenizle görüşün Tuna bey.

Çünkü her şirkette ve poliçede değişiklik gösterebilir.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Far için çare yok gibi ama kaportaya kesinlikle dokunmazdim fırçayla rötuş yapılabilir belki 1 hafta sonra unutur giderim.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Zımpara ile far idare eder kıvama gelebilir ama denemek lâzım. 800 1200 1500 2000 3000sulu zımpara ile denemekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Geçmiş olsun Tuna sanki far zımpara pasta-cila ile adam edilebilir gibi denemekte fayda var olmazsa değiştirirsin boyada ufak bir rötuş ve pasta ile geçiştirilebir.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Zımpara daha önce hic yapmadım daha beter hale getirebilirim o potansiyeli kendimde görüyorum :D yarin bi servise goturucem belki zimpara yaparlar gerçi direkt olarak değişim diyecekler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Zımpara daha önce hic yapmadım daha beter hale getirebilirim o potansiyeli kendimde görüyorum :D yarin bi servise goturucem belki zimpara yaparlar gerçi direkt olarak değişim diyecekler

Sevise götürmeden önce iyi bir kaportacı veya detay yapan biryere götürün far ve çamurluğun bir çaresine bakmaya çalışırlar. Hiç bir servis onarım için uğraşmaz değişecek der geçer.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Far parlatma yapan yerler var. Mutlaka danışın.Çamurlukta birşey yok.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Geçmiş olsun Tuna, Allah korusun, önce servise uğrayıp ne yapacaklarını öğren. Muhtemelen farı değiştirecekler. Sonra detay işi yapan biri yere uğra muhtemelen idare edecek seviyeye getirebilirler. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Geçmiş olsun Tuna, Allah korusun, önce servise uğrayıp ne yapacaklarını öğren. Muhtemelen farı değiştirecekler. Sonra detay işi yapan biri yere uğra muhtemelen idare edecek seviyeye getirebilirler. 

Serkan abi tekirdağ'da detay işi var mı pek emin değilim. Oto yıkamacım seramik falan yapıyor sulu zımpara yapar mı ona da bir sorucam. Servis kesinlikle değişime gider adım gibi eminim hayatta uğraşmaz. Far ucuz olsa kaskodan bile yaptırırım ama 2000 falan çıkar far fiyatı o da hasar kaydına yansıyacak birde kasko parası artacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Geçmiş olsun Tuna

Sağol doğuş allah daha beterinden saklasın

Servisteki arkadaşa fotoları gönderdim değişim dedi far fiyatida 1500müş tam tahmin ettiğim gibi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sağol doğuş allah daha beterinden saklasın

Servisteki arkadaşa fotoları gönderdim değişim dedi far fiyatida 1500müş tam tahmin ettiğim gibi :)

bi xenonmu onlar? e normal az bile demişler  :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

sakın ha sakın bu iş için kasko masko uğraşmayın. seneye prim öderken bedelini ödettikleri gibi bir de arabanın tramerde kaydı çıkar. karar sizin ama bu iş için kaskonun sigortanın semtinden bile geçilmez.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

bi xenonmu onlar? e normal az bile demişler  :)

Bi xenon değil halojen mercek bi xenon olsa zaten fiyatının ne olacağı belli değil:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Ben olsam yaptırmazdım. Farın camı ince zımpara ve plastik cila ile daha iyi hale getirilebilir.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Zımparaya 400den başlatın çizikler derin 800 yeterli olmaz başlangıç için

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çamurluk rötüşle görünmez hale gelir, far da sökülerek ve iyi sabitlenerek zımpara+pasta ile düzelir ama çizikler aşırı derin ise far camı aşırı incelip en ufak taşta kırılacak hale de gelebilir. Hesabı iyi yapmalı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Duvar sürtmesine pasta ne yapabilir ki? Pasta ile ancak araca farklı bir araç dokunupta boya izi çıktıgı zaman o boyayı almak gerektiği zaman kullanılır. Ayrıca farda zımpara ile çok zor uğraşırsınız. 800 değil 400 bile çok ince kalır çünkü bildiğin fırça gibi olmuş. Keçe ile başlayıp inceden kalına zımpara ile uğraşmak gerekecek. Ama bu far çok uğraştırır.

Birde poliçenizi sorgulayın. Benim poliçemde nasıl ki cam kaskoyu bozmuyor far stop grubunda hasar meydana geldiği zaman hasarsızlığı bozmadan ücretsiz değişiyor.

Geçmiş olsun.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Poliçeyi sordurdum hasarsizlik indirimi kapsaminda değilmiş, bu şekilde kalmasına karar verdim yaza doğru cebimizden yaptiricaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...