İçeriğe Yönlendir

Virüsmü ?

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

r65dXP.jpg

İşaretlediğim programlar ve svchost sürekli çalışıyor.Svchostla yaşamaya alıştım artık.Ama şu işaretlediklerim yeni çıktı.Nedir bu ? virüsmü yoksa sistem dosyası falanmıdır.Hepsinden nasıl kurtulabilirim acaba...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İşaretlediğim programlar ve svchost sürekli çalışıyor.Svchostla yaşamaya alıştım artık.Ama şu işaretlediklerim yeni çıktı.Nedir bu ? virüsmü yoksa sistem dosyası falanmıdır.Hepsinden nasıl kurtulabilirim acaba...

Eğer yeni yüklediğiniz bir uygulama yok ise adlarına ve kullandıkları işlemci boyutuna bakılırsa virüs olma ihtimali kuvvetli görünüyor Hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bunlara sağ tıklayıp "Ayrıtılara git" ve "dosya konumunu aç" seçeneklerinin ekran görüntüsünü ekleyin bir bakalım.

Svchost sistem dosyasıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bunlara sağ tıklayıp "Ayrıtılara git" ve "dosya konumunu aç" seçeneklerinin ekran görüntüsünü ekleyin bir bakalım.

Svchost sistem dosyası ama adını kullanan bir virüs vardı eskiden...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

%99 virüs. Bu tür bir sistem dosyası veya program exesi olacağını sanmıyorum. Yine de kontrol edilmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

LZlY7o.jpg

Dosya konumu böyle bir şey Haşmet Abi..

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Svchost sistem dosyası ama adını kullanan bir virüs vardı eskiden...

Evet svchost fazla cpu tüketiyorsa neyi çalıştırdığına bakmak lazım. Kullanıcı adıyla gözüküyorsa da risklidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Malware Byte's Antimalware ile tarasın zaten sonuç belli olacaktır :) 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Dosya konumu böyle bir şey Haşmet Abi..

görev yöneticinden sağ tıkla görevi sonlandır de. Sonra o dosyayı sil . Büyük ihtimal malware. Tekrar başlattığında yine gözükürse program lazım.Mustafa nın dediği program olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

d8vWM4.jpg

Ddiğiniz program sanırım bu.Ancak hiç bir şey bulamadı.Eksik bir şeylermi yapıyorum anlamadım.

görev yöneticinden sağ tıkla görevi sonlandır de. Sonra o dosyayı sil . Büyük ihtimal malware. Tekrar başlattığında yine gözükürse program lazım.Mustafa nın dediği program olabilir.

Dediğinizi yaptım.Ama program siler silmez tekrar yeniliyor kendini.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Değişik yerlere kopyalanmıştır. Tarayıcılırda ana sayfanız veya arama motorunuz değişmiş mi ?

Tekrar silin 

sistem geri yüklemeyi kapatın.

Güvenli kip de açıp programı çalıştırın

Halen geri geliyorsa Mehmet kaya arkadaşımız sizinle aynı şehir de ve bilişim öğretmeni. Bir çayını içersiniz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Değişik yerlere kopyalanmıştır. Tarayıcılırda ana sayfanız veya arama motorunuz değişmiş mi ?

Tekrar silin 

sistem geri yüklemeyi kapatın.

Güvenli kip de açıp programı çalıştırın

Halen geri geliyorsa Mehmet kaya arkadaşımız sizinle aynı şehir de ve bilişim öğretmeni. Bir çayını içersiniz. :)

Teşekkürler Haşmet Abi..Bir de bu dediklerinizi deneyeyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Combofix programını bir kere çalıştırdın mı eser kalmaz virusten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Büyük ihtimal virüs.Eset kaspersky gibi düzgün bir antivirüs kurup güncelle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

adwcleaner

Ufak bir program. abuk subuk virüsler vardı bilgisayarımda. Bir kaç program denedim sonuç alamadım.

İndirip deneyin belki işinizi görebilir.

Özellikle tarayıcılara bulaşan virüsler için mutlaka bilgisayarda olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize çok teşekkürler.Tavsiyelerinizin hepsini denedim ve yeni programlar öğrendim sayenizde..Şu şekilde sonuç aldım.Belki başkalarının da işine yarar.

Görev yöneticisinden programın bulunduğu dizine gittim.Sonra yine görev yöneticisinden programı kapattım.Klasörün bulunduğu programın üzerine sağ tıklayıp dosyayı öğüt seçeneğiyle kurtuldum.Dosyayı öğüt seçeneği advanced systemcare ile gelen bir uzantı.Sanırım kurtuldum.Bilgisayarı iki kez yeniden başlattım ve yenilemedi kendisini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...