İçeriğe Yönlendir

Değer Kaybı

Sertan Ilıca

Recommended Posts

Sertan Ilıca

Arkadaşlar merhabalar sizlere bir kac sorum olacak geçtiğimiz kurban bayramında  ford c max aracımla eskişehir de maddi hasarlı kaza yaptım polis cagırdım tutanak tutuldu karşı taraf 400 promil alkollu cıktı, bir kusur bana yazıldı kavsağa hızımı düşürmeden girdiğim için karşı tarafa ise 3 kusur yazıldı. aracımı istanbulda cetaş ford da yaptırdım 12000 tl hasar cıktı kabaca değisen parçalar ön kaput sol  ön çamurluk ön tampon  sol far takımı 

1-değer kaybı  istedim eksper 2900 değer kaybı cıkarttılar allianz sigorta 1090 tl ödeme yaptı neden ve ne yapmam gerek( bu arada iki tarafın sigortası da allianz)

2-raporda %25 e%75 gibi kusur yazıyo benim kaskom bozulmus mudur.yoksa kasko ile alakası yok trafik sigortası ile mi alakası var

3-hasarın tamamı karşıdaki sahşın sigortasından mı tahsil edilmiştir

4-sol ön kapı ve arka kapıda da ezikler var ben boya işlemi olmasın diye değeri daha cok düşmesin diye işlem yaptırtmadım 

eksper yada servis rapora yazmamıs ve resim eklememiş burdan bir kaybım varmı 

yanlışım varsa affola ilk defa başıma böyle birşey geliyor bu arada aracım 2012 c max tit. x pak. 62000 km de

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bu değişen parçalar sadece 2900 lira mı etkiliyormuş değerini? Bana az geldi. Çalıştığım mahkemede bu tür davalar çok açılıyor sigorta şirketine karşı. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Sertan Ilıca

Bu değişen parçalar sadece 2900 lira mı etkiliyormuş değerini? Bana az geldi. Çalıştığım mahkemede bu tür davalar çok açılıyor sigorta şirketine karşı. Geçmiş olsun.

Osman bey plastik parçalar değer kaybına girmiyor muş ön kaput ve ön camurluk  metal geri kalanlar ise plastik ( ön tampon  far x zenon sis farı far yıkama  vidalar plastik küçük parcalar  vs) bende anlamadım bilenler bana yardımcı olurlar insallah beni aydınlartırlar cünkü kafam cok karışık birseylerin yanlış oldugunu düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

teoride onların dediği gibi  olsa da piyasada karşılığı öyle değil malesef 2900 TL dahi az ki onu bile ödememiş bence mahkemeye verin

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Öncelikle geçmiş olsun sigorta şirketleri malesef ucuza kapatma derdinde yapacağınız şey bir avukata işi devredeceksiniz ve araca eksper yaptıracaksınız.dikkat edin seçtiniz eksber bağımsız olsun yani sigorta şirketleriyle çalışan bir eksber olmasın yanlı karar veriyor çünkü .avukat aracılıyla ortalama 6 ay gibi bir zaman sürer.bende değer kaybı davası açtım ilk ödeme düşüktü geldi itiraz ettik bekliyoruz.yani avukat bu işin çözümü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun... 

2-raporda %25 e%75 gibi kusur yazıyo benim kaskom bozulmus mudur.yoksa kasko ile alakası yok trafik sigortası ile mi alakası var

3-hasarın tamamı karşıdaki sahşın sigortasından mı tahsil edilmiştir

2- Evet kaskonuz bozulmuştur. 

3- Hasarın % 75'i karşı tarafın trafik sigortasından tahsil edilmiştir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun... 

2- Evet kaskonuz bozulmuştur. 

3- Hasarın % 75'i karşı tarafın trafik sigortasından tahsil edilmiştir. 

Yüzde 25 kendi kaskosundan mı?

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Değer kaybı ile alakalı şunu söylemek istiyorum, yaklaşık 1 ,5 sene önce aracımla kaza yapmıştım. Aracımda 8 bin TL lik hasar kaydı vardı. Diğer araçta perte çıkmıştı. Değer düşüklüğüne başvurdum ben yanlış hatırlamıyorsam 200 300 lira bir para verdiler şaka gibiydi :) Değer düşüklüğü konum mevcut forum da aratırsanız bulabilirsiniz. Değer düşüklüğü değişen parçalar, aracın yaşı, şaseye verdiği zarar vb durumlar göz önünde bulundurularak hesaplanıyor. Hakkınızı her daim arayın ama çok birşey değişeceğini zannetmiyorum.

Tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi kasko olmasa 25 lik kısım nerden tahsil ediliyor?

Onun tahsili yok Yasin, kendi karşılıyor.. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Onun tahsili yok Yasin, kendi karşılıyor..

Anladım abi teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Öncelikle geçmiş olsun sigorta şirketleri malesef ucuza kapatma derdinde yapacağınız şey bir avukata işi devredeceksiniz ve araca eksper yaptıracaksınız.dikkat edin seçtiniz eksber bağımsız olsun yani sigorta şirketleriyle çalışan bir eksber olmasın yanlı karar veriyor çünkü .avukat aracılıyla ortalama 6 ay gibi bir zaman sürer.bende değer kaybı davası açtım ilk ödeme düşüktü geldi itiraz ettik bekliyoruz.yani avukat bu işin çözümü.

Araç sizde olduğuna göre mahkeme bilirkişi vasıtasıyla hesaplama yaptırıyor araç üzerinde. Eksper raporu almaya gerek olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Ünsal

Geçmiş olsun. Değer kaybını aracın yaşı ve km si, aracın şaseye hasar alıp almaması gibi unsurlar etkiliyor. Allianza internet üzerinden tekrar baş vuru/ itiraz edin. Değer kaybı miktarının yüzde 75ini alırsınız. Gerçi itiraz etseniz de aracınız 5 yaşında olduğu için miktar çok fazla değişmeyecektir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...