İçeriğe Yönlendir

Fiestaya Koltuk Altı Pioneer Subwoofer

Murat Korkmaz

Recommended Posts

Murat Korkmaz

Merhabalar,

Aşağıdaki pioneer subwoofer için görüşleriniz nelerdir ? Fiestada koltuğun altına koymayı düşünüyorum. Orjinal sistemle uyumlu olarak çalışır mı memnun kalınır mı ? İyi ses almak için hoparlörleri de değiştirmek gerekir mi ? 

Pioneer ts-wx120a

http://www.ebay.co.uk/itm/Pioneer-TS-WX120A-Subwoofer-Active-150-Watt-Under-seat-CAR-Motorhome-LORRY-/122219444377?hash=item1c74d8b899:g:FRYAAOSwTA9X5jx5

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Bu tip ürünler kendinden amfili oluyor.

Amfi bağlayacak mısınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Kendinden amfili olsa bile bass ın geriden gelme sorunu ortaya çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Ben de o yüzden foruma bir yazmak istedim servisin şu an elinde yokmuş sipariş üzerine geliyormuş ürün. Kendiliğinden amfisi var ama böyle bir ürün daha önce kullanmadım memnun kalınır mı acaba o konuda kararsızım parasının hakkını verir mi diye düşünüyorum ? 

On 03.01.2017 at 11:26, Mustafa Çayır yazdı:

On 03.01.2017 at 10:05, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Bass ın neden geriden gelme sorunu olabilir ? 

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Ürünü aldım araca bağladığımda tecrübelerimi paylaşabilirim isteyen olursa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
On 03.01.2017 at 10:05, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Uzun sayılabilecek bir süre buna benzer bir ürün kullandım. Gayet başarılıydı. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Kullandığım ürün:

http://urun.n11.com/subwoofer/alpine-swe-815-20cm-anfili-subwoofer-kutu-bas-P125468271?cid=604001&gclid=CjwKEAiAkuLDBRCRguCgvITww0YSJAAHrpf-pvpz2h7cVCSxY_YZeZutAYWhDjma_jx-QZsBZGcR2hoCOzXw_wcB&gclsrc=aw.ds

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

Ben de sizin gibi düşünüyorum inşallah memnun kalırım ben de teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anlamadım bende, kendi hoparlörlerinin bası ile senkron mu olmaz diyorsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Anlamadım bende, kendi hoparlörlerinin bası ile senkron mu olmaz diyorsun

Galiba oyle diyor abi

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Focus'um varken Sony Mp3 teybe bass amfisi ve bass bağlamıştım. Kolonların çıkardığı bas sesleri ile subwoofer'ın çıkardığı bas sesleri arasında milisaniyelik gecikmeler yaşanıyordu. Kolonlar önden, sub arkadan geliyordu. Çözüm olarak bütün hoparlörler ve subın aynı amfiden çıkış alması önerilmişti.

Tamamen mantık yürütüyorum. Şimdi bu cihazın içinde illa bir amfi vardır. Milisaniye bile olsa gecikme olur gibi geliyor. Olmuyorsa yapana helal olsun. Yorumumda kesin gecikme olur demedim ki sadece olabilir dedim. Eğer olursa müzik zevkini azaltıyor bu durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Focus'um varken Sony Mp3 teybe bass amfisi ve bass bağlamıştım. Kolonların çıkardığı bas sesleri ile subwoofer'ın çıkardığı bas sesleri arasında milisaniyelik gecikmeler yaşanıyordu. Kolonlar önden, sub arkadan geliyordu. Çözüm olarak bütün hoparlörler ve subın aynı amfiden çıkış alması önerilmişti.
Tamamen mantık yürütüyorum. Şimdi bu cihazın içinde illa bir amfi vardır. Milisaniye bile olsa gecikme olur gibi geliyor. Olmuyorsa yapana helal olsun. Yorumumda kesin gecikme olur demedim ki sadece olabilir dedim. Eğer olursa müzik zevkini azaltıyor bu durum.

Bunu hissedecek kulak varsa helal olsun ne diyeyim :)
Asli sorun ses sistemlerinde körük yapıları. Paralel bağlı, farklı yapıda güçte hoparlör aynı zamanda hareket edemiyor. Buda istemsiz harmonik oluşturuyor.
Önlemi kolay ama bir iki gün lazım. Sıfır hoparlörler güçlerine göre çok düşük voltajı ac gerilime tabi tutuluyor. Körükler yumuşuyor ve ciddi kalite artışı oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Sıfır kulaklıklarda yapılan 'burn in' işlemi gibi mi ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Burn in yüksek seviyede ses ile yapılıyor genelde. Benim yaptığım farklı. 80 li yıllarda radyo veya tv hoparlörleri değişince fark ettim ki uzun süre çalışan hoparlör daha verimli akustiğe sahip. Sonrasında sabit 50 hz gönderip montaj yapıyordum. Müşteri şikayetleri kesilmiş oluyordu hoparlör değişimi sonrası. Aynı sistemi 90lı yıllarda da yine araç ses sistemi kurarken kullandım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Burn in yüksek seviyede ses ile yapılıyor genelde. Benim yaptığım farklı. 80 li yıllarda radyo veya tv hoparlörleri değişince fark ettim ki uzun süre çalışan hoparlör daha verimli akustiğe sahip. Sonrasında sabit 50 hz gönderip montaj yapıyordum. Müşteri şikayetleri kesilmiş oluyordu hoparlör değişimi sonrası. Aynı sistemi 90lı yıllarda da yine araç ses sistemi kurarken kullandım.

Bur in işlemi araçlardaki sistemlere nasıl yapılır peki ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10 100 hz arası ses kaydı olan cd, düşük volümle imkan varsa 24 saat yoksa, günlük periyotlarda test

İdeali hoparlörlerin sökülüp yapılması ancak devresi pahalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...