İçeriğe Yönlendir

Peugeot 306 vs Opel Astra F

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Herkese selamlar,

Hanım corollayı çok yatık ve uzun buldu(kangoodan sonra normal aslında,focustan az biraz geniş), en azından acemiliğini atana kadar belki daha da uzun süre kullanabileceğimiz otomatik 15-20 bin bandında otomatik araçlara bakar oldum. Eskiden beri 306 ları beğenirim ama hiç kullanmadım, aynı şekilde f kasa astra hb ler de gözüme takıldı. 1.6 otomatik klimalı+hava yastıkla olarak donanım yeterli, parça fiyatları sanırım yakındır önemli olan kronik arızaları nelerdir, ortalama kullanılan bir araç sürekli ustaya muhtaç bırakır mı? Hangisini neden tavsiye edersiniz veya etmezsiniz? Bu araçlar olması şart değil, alternatifleri de düşünebilirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Corrolla elenmemeli bence. Her gün keyifle kullanıyorum. Çok hoşuma gidiyor kullanırken. 

Corrolla 2015 dizel var bizde. Motor yarış aracı değil. Yakıtta 5-6 litre arası değişiyor. Fazla bence. Focusun boşu cidden çok boş ama corrollanın boşu çok daha iyi geldi. 

Yol tutuşu konforu ses alışı frenlemesi harika. Herşey çok optimum yapılmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)
21 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Herkese selamlar,

Hanım corollayı çok yatık ve uzun buldu(kangoodan sonra normal aslında,focustan az biraz geniş), en azından acemiliğini atana kadar belki daha da uzun süre kullanabileceğimiz otomatik 15-20 bin bandında otomatik araçlara bakar oldum. Eskiden beri 306 ları beğenirim ama hiç kullanmadım, aynı şekilde f kasa astra hb ler de gözüme takıldı. 1.6 otomatik klimalı+hava yastıkla olarak donanım yeterli, parça fiyatları sanırım yakındır önemli olan kronik arızaları nelerdir, ortalama kullanılan bir araç sürekli ustaya muhtaç bırakır mı? Hangisini neden tavsiye edersiniz veya etmezsiniz? Bu araçlar olması şart değil, alternatifleri de düşünebilirim.

Limit en son 20 bin mi ?

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

köksal abi corolalyı satıp mı alma fikrindesin yoksa alacağında öğrensin sonra  corollaya geçsin düşüncesindemisin ?

şahsi fikrim faydadan çok zararı olur astranın . 

daha modelli getz gibi bişeyler denk gelmezmi acaba ?   düşük modellerde trafikte çok yüksek çıkıyormuş genelde 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
bilgi ekleme
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Limit en son 20 bin mi ?

Değil aslında ama çıktıkça sonu yok abi

8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

köksal abi corolalyı satıp mı alma fikrindesin yoksa alacağında öğrensin sonra  corollaya geçsin düşüncesindemisin ?

şahsi fikrim faydadan çok zararı olur astranın . 

daha modelli getz gibi bişeyler denk gelmezmi acaba ?

Ali cim corollayı satıp almayı planlıyorum, tek araba olacak yani, ben servis kullandığım için haftasonu neye binsem olur bir süre. Aslında yakın bir arkadaşın otomatik getzi var bilindik araba ama getzlere şöyle bir baktım takla atmışı 26-28 bin yazılmış sahibindende(pazarlık payı olsa da yüksek her araba gibi), o fiyata çıkınca focus 1 hb otomatik ghia bakayım diyorum, ipin ucu yine kaçıyor :D

Corolladan memnunum bu arada, tam otomatik 1.6 lpgli, sürüşü konforlu keyifli araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Değil aslında ama çıktıkça sonu yok abi

Ali cim corollayı satıp almayı planlıyorum, tek araba olacak yani, ben servis kullandığım için haftasonu neye binsem olur bir süre. Aslında yakın bir arkadaşın otomatik getzi var bilindik araba ama getzlere şöyle bir baktım takla atmışı 26-28 bin yazılmış sahibindende(pazarlık payı olsa da yüksek her araba gibi), o fiyata çıkınca focus 1 hb otomatik ghia bakayım diyorum, ipin ucu yine kaçıyor :D

Corolladan memnunum bu arada, tam otomatik 1.6 lpgli, sürüşü konforlu keyifli araba.

Boya takıntın yoksa şu iki ilan düşünülebilir. Arkadaşım kullandı gayet memnundu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-automare-2006-chevrolet-spark-otomatik-abs-li-masrafsiz-90.000km-380696617/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2008-tam-otomatik-100-binde-degisensiz-hasar-kayitsiz-0.8motor-320299277/detay

Bu aracı yaklaşık 1,5 sene kullandım harika bir araç,bana bu süre zarfında rutin bakımlar harici hiç masraf çıkarmadı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-daihatsu-sirion-atak-1.3-ov-plusf1modu-379077299/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Abi bu kadar ufağına da hiç sığamayız(spark a hanım çirkinlikten binmez :D ), 2 bebe var ellerinden öperler :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Serdar GÜNGÖR yazdı:

serdar abi. merakımdan soruyorum bu arabaların en düzgününü bu fiyattan ilana koyunca  6 ayda flan satılıyormu ki tavan hariç boyalısı ne yapılır alıncınca

hakkaten merak ettim

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi bu kadar ufağına da hiç sığamayız(spark a hanım çirkinlikten binmez :D ), 2 bebe var ellerinden öperler :)

Ben Siriona 4 yetişkin ( En hafifi 90 kg) 4 çocuk + bagajda da 1 sandık meyve ile bindim :biggrin:

1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

serdar abi. merakımdan soruyorum bu arabaların en düzgününü bu fiyattan ilana koyunca  6 ayda flan satılıyormu ki tavan hariç boyalısı ne yapılır alıncınca

hakkaten merak ettim

Ali'cim ben sadece model belirtmek için koydum, illa bu ilandaki aracı bu fiyata al demedim ! Sadece farklı alternatifler sunuyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Ben Siriona 4 yetişkin ( En hafifi 90 kg) 4 çocuk + bagajda da 1 sandık meyve ile bindim :biggrin:

Ali'cim ben sadece model belirtmek için koydum, illa bu ilandaki aracı bu fiyata al demedim ! Sadece farklı alternatifler sunuyorum.

Şu iki ilan düşünülebilir diyince direk o iki arabayı tavsiye ettiniz sandım yanlış anlamışım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

F kasa fiyatlarına bak ? 95-96 model arabaya  ben 15-20 bin tl verilir mi ?

https://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6/otomatik?viewType=Gallery&a5_max=1998&sorting=price_asc

İşyerinden arkadaşım 5 yıldır kullanıyor ve çok çok memnun

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-colt-cz3-sahibinden-376764068/detay

6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Şu iki ilan düşünülebilir diyince direk o iki arabayı tavsiye ettiniz sandım yanlış anlamışım 

Önemli değil :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

F kasa fiyatlarına bak ? 95-96 model arabaya  ben 15-20 bin tl verilir mi ?

https://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6/otomatik?viewType=Gallery&a5_max=1998&sorting=price_asc

İşyerinden arkadaşım 5 yıldır kullanıyor ve çok çok memnun

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-colt-cz3-sahibinden-376764068/detay

Önemli değil :good1:

Abi hangi araç parasını hakediyor ki? Geçenlerde bir arkadaşım 98 model volvo s70 aldı 19500 tl ye, gidip ondan mı alsam, vurunca da bişey olmaz isveç çeliği :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi hangi araç parasını hakediyor ki? Geçenlerde bir arkadaşım 98 model volvo s70 aldı 19500 tl ye, gidip ondan mı alsam, vurunca da bişey olmaz isveç çeliği :biggrin:

Benim hiç marka model takıntım olmadı. Memlekette ki ustalar sayesinde hep yüksek model,sanayi ye rutin bakımlar harici uğramaycak arabalar aldım.

Sana da bu yönden tavsiye de bulunuyorum.Fiyat konusunda haklısın :good1:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Benim hiç marka model takıntım olmadı. Memlekette ki ustalar sayesinde hep yüksek model,sanayi ye rutin bakımlar harici uğramaycak arabalar aldım.

Sana da bu yönden tavsiye de bulunuyorum.Fiyat konusunda haklısın :good1:

Peki bu iki araç arasında kalsan (aynı özelliklerde, fiyat ve temizlikte) hangisi tercihin olurdu abi?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hanım araba kullanmasın, bi yere gidecek olursa senin uygun zamanını beklesin :D 

İşin zor, bu piyasada ne almayı ne de var olanı satmayı gözüm kesmiyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
12 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hanım araba kullanmasın, bi yere gidecek olursa senin uygun zamanını beklesin :D 

İşin zor, bu piyasada ne almayı ne de var olanı satmayı gözüm kesmiyor.

Geçenlerde youtubeda bi nissan fuga videosu izledik (japonik kanalı), hanım "ne zamandır araba kullanmadım, kullanmak istiyorum artık havalar düzelsin" dedi, sıkıyorsa sen söyle kullanma diye :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ben yaptım bari sen yapma diye yazmıştım, sende bizdensin desene hehe :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
16 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Geçenlerde youtubeda bi nissan fuga videosu izledik (japonik kanalı), hanım "ne zamandır araba kullanmadım, kullanmak istiyorum artık havalar düzelsin" dedi, sıkıyorsa sen söyle kullanma diye :D

abi bende izledim videoyu harbiden güzel arabaymış değil mi ? ve demek corolla yı satıcan ilerde :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
26 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ben yaptım bari sen yapma diye yazmıştım, sende bizdensin desene hehe :D

Yazılı sınavı geçtik iş direksiyona kaldı, artık çok geç yani :D

23 dakika önce, Zafer Bakar yazdı:

abi bende izledim videoyu harbiden güzel arabaymış değil mi ? ve demek corolla yı satıcan ilerde :(

2 araba fazla lüks olur, kangoo da var zaten eder 3 araba. Şu an bitane bile yeterli çoğu zaman, 2. arabayı yazın bizimkiler memlekete gidince kullansın diye aldık. Gitmişken 3-4 ay kalıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Faruk Yılmaz

2.5 senelik astra f kullanıcısı olarak önerebilirim. 97 gls sahibiydim. Yol tutuşu ve performansı iyidir. Temiz, ellenmemiş ve bakımlı olursa adamı üzmez 2.5 yıl bakım harici değiştirdiğim tek şey silecek motoruydu :)Bunun haricinde hep söylerim eskiyi öv yeniye bin ;) her an masraf ve sorun çıkarma potansiyelleri var eski araçların. 

LZLrXz.jpg

OVPgl0.jpg

3vd05O.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Corallanin ilanı var mı? Bacanagim coralla arıyordu. Ona göstereyim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Corallanin ilanı var mı? Bacanagim coralla arıyordu. Ona göstereyim

Ilanı henüz yok, bu aralar koltuk ısıtmanın tadını çıkarıyorum :)

Özelden bilgilerini atayım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...