İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Oksijen Sensörü

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Tuncay Arslan
27 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

Arkadaşlar bu hafta bu sorunla uğraştım.iki bilgisayara bağladım  ikisinde gösterdi . Ayağımı gazdan çekince silkeleme yapıyordu.yenisini bulamadım eskisini temizleyip tekrar taktım hafif düzelme var gibi ama yenisi takmak gerekiyor. Parcanin seri numarası ile biraz araştırdım ama yenisini bulamadim.Bu oksijen sensorunu bulan olursa lütfen buraya yazarsa çok iyi olur.

BOSCH car servisin birine gidip şase numarasından alabilirsin. Ellerinde yoksa sipariş verirler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
1 saat önce, Selim Selimoglu yazdı:

Arkadaşlar bu hafta bu sorunla uğraştım.iki bilgisayara bağladım  ikisinde gösterdi . Ayağımı gazdan çekince silkeleme yapıyordu.yenisini bulamadım eskisini temizleyip tekrar taktım hafif düzelme var gibi ama yenisi takmak gerekiyor. Parcanin seri numarası ile biraz araştırdım ama yenisini bulamadim.Bu oksijen sensorunu bulan olursa lütfen buraya yazarsa çok iyi olur.

https://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com/mondeo-hego-sensor-19962001-pid-12907.html hego sensör

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Parça kodunu teyid edip doğru sensörse fiyatı iyi bence.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Tam benim sensörden. Girişi aynı ve dört kablo. Otosan nasıl acaba? Bosh'la aynı seviyede midir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

vala fiyat uygun die yolladım,faydalı ömrü 100 bin se saten 150 bin giden sendörde atıyorum 100 binden sonra aynı verimde çalışmaz die düşünüyorum,mekanik parça olsa dayanma süresi fark edebilir.ama aracın elektrik tesisatında sıkıntı yoksa bozulmaz bence vaktinden evvel.tabi bosh da alsan hepsi elektronik malzeme,eletronik biraz da şans işi

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ömürle sınırlı kalsa yine iyi. Elektronik parçada Ömürden ziyade değerleri doğru okuması önemli. Doğru çalışsın da 100 bin gitsin sorun değil 

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Gaza basarken aniden çekince gazi bırakır bırakmaz silkeleme yapıyordu...

Bu bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz. daki parça benimkine uymuyor numarası tutmuyor hemde kablo kısa.bosch çar servisine uğramak gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Vallaha benim aklımda halen  aks ve diferansiyel boşluğunda :) 1 cm diferansiyel boşluğu 1 cm aks boşluğu 2 cm çok etkiler dedi usta en azından uygun bir vaziyette aksı yaptırıcam 300 tl tutar denildi.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bana aks falan gibi gelmiyor, bariz ateşlemeyi etkileyen bir sorun :hohoho:

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu parçayı bulamıyorum bulan var mı? Bosch a gittim Universal var fişssiz geliyor onuda siz takiyorsunuz ama sağlıklı olmuyor dedi.97 Mondeo bulan olursa haber verirse çok iyi olur. Fiş sayısı ve kablo sayısı tutan herhangi bir sensör olur mı?

tarihinde Selim Selimoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Netten araştırma yaparsan çıkar. Link atan arkadaşlar olmuştu.

Bu arada dün farkettim gazı bırakınca ve gaz verince bende de iki üç kez tekleme yapıyor. Şanzıman takozu 4 gün önce değişti berbattı 

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Vallahi derviş bey bu parçayı uzun süredir arıyorum aynısını sadece aliexperde bulabildim.onun dışında benzeri var aynisi Türkiye'de yok . gazdan çekince silkeleme yapıyorsa bu parça bozuk. Nasıl bulacaz bilmiyorum son çare çin demekte istemiyorum.bulursaniz lütfen haber verirseniz çok iyi olur

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim de aklımda olan bi parça, benimde bulmam lazım. Ali de bende gördüm ama o konularda güvenemiyorum maalesef. Biraz araştırma yapalım denk gelir elbet

Birde bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Bu sensörü değiştikten sonra herhangi bir ayar gerekiyor mu? Pcden ayarı falan yapılıyor mu, yoksa takıp devam mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
31 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

Vallahi derviş bey bu parçayı uzun süredir arıyorum aynısını sadece aliexperde bulabildim.onun dışında benzeri var aynisi Türkiye'de yok . gazdan çekince silkeleme yapıyorsa bu parça bozuk. Nasıl bulacaz bilmiyorum son çare çin demekte istemiyorum.bulursaniz lütfen haber verirseniz çok iyi olur

karter koruma yapan firma ararken buna denk geldim :) malum site https://www.aloparca.com/yedek-parca/BOSCH/-LAMBDA-SENSORU/0258986603/80197277

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Görsellik tutuyor bizde, numaralara karnımız tok ahmet :p:hohoho:

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bu yazdığınız siteden "aloparça" dün parça siparişi verdim, burada uyuyor görünen parçalar uymayabiliyor, aradım, şase no sordular, ona göre uyan parçaları gönderecekler.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Bu yazdığınız siteden "aloparça" dün parça siparişi verdim, burada uyuyor görünen parçalar uymayabiliyor, aradım, şase no sordular, ona göre uyan parçaları gönderecekler.

Marka fiyat olarak ne dediler? 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Ben termostat gövdesi, v kayışı, devirdaim, filtre takımı sipariş ettim, sonra aradım şase no sordular, termostat gövdesi yokmuş benim arabaya göre, onu başka yerden aldım, kayışı değiştirdiler continentalin uyan modeli ile,

valeo devirdaim - 136 TL

contik V kayışı 6pk2100 - 51 TL

Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Bu da vardı arkadaşların dediği. Otosan marka ama nasıl olur bilmiyorum 

https://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com/mondeo-hego-sensor-19962001-pid-12907.html

Bunun için bir arkadaş kablosu kısa geliyor demişti yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Ümit Kaan yazdı:

Ben termostat gövdesi, v kayışı, devirdaim, filtre takımı sipariş ettim, sonra aradım şase no sordular, termostat gövdesi yokmuş benim arabaya göre, onu başka yerden aldım, kayışı değiştirdiler continentalin uyan modeli ile,

valeo devirdaim - 136 TL

contik V kayışı 6pk2100 - 51 TL

Bunun için bir arkadaş kablosu kısa geliyor demişti yanlış hatırlamıyorsam.

Ne kadar kısa gelecek ki, zaten diğer ucu da var. Yedek su deposunun ordan uzayacak şekilde ayarlansa yine olur. Soketin uyması önemli 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Ne kadar kısa gelecek ki, zaten diğer ucu da var. Yedek su deposunun ordan uzayacak şekilde ayarlansa yine olur. Soketin uyması önemli 

O zaman şasi numarası ile sorulur, bu firmadan da daha önce alışveriş yaptım, aynı gün kargoya verdiler, şimdide termostat gövdesi aldım, bugün kargoya vermişler, bakalım ne gelecek, ben bir arayıp soriyim şasi numarasından bu oksijen sensörü uyumlu mu, haber veririm. Soket çokta önemli değil esasında, eski soket kullanılabilir, asıl sensör uyumlu olmalı.

tarihinde Ümit Kaan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...