İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Oksijen Sensörü

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Derviş Dursun
Bir saat önce, Ümit Kaan yazdı:

O zaman şasi numarası ile sorulur, bu firmadan da daha önce alışveriş yaptım, aynı gün kargoya verdiler, şimdide termostat gövdesi aldım, bugün kargoya vermişler, bakalım ne gelecek, ben bir arayıp soriyim şasi numarasından bu oksijen sensörü uyumlu mu, haber veririm. Soket çokta önemli değil esasında, eski soket kullanılabilir, asıl sensör uyumlu olmalı.

Ama sende dedin ya ek sıkıntılı oluyor diye! O yüzden diyorum bende

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Ama sende dedin ya ek sıkıntılı oluyor diye! O yüzden diyorum bende

iki kabloyu eklemek sıkıntılı olur ama,soketi elektirikçi takar, sonuçta eskiyen soketleride değiştiriyoruz elektrikçide, en son çare bu olur, ama almışken uygun soketli olanını almak daha güzel olur tabiki.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

iki kabloyu eklemek sıkıntılı olur ama,soketi elektirikçi takar, sonuçta eskiyen soketleride değiştiriyoruz elektrikçide, en son çare bu olur, ama almışken uygun soketli olanını almak daha güzel olur tabiki.

Kökten soketi degistirmek olur tabiki neden olmasın. 

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Arkadaşlar kesinliklikle soket takma kablo uzatma işlemi olmuyor .otosan olan kesinliklikle olmaz kablo kisa.dervis bey sizin gönderdiğiniz delphi 156 liralık en uygunu o görünüyor . Ya da aliexper deki birebir aynı zaten numarası da aynı.cok kararsız kaldım  ümit bey aloparcadan sipariş verdiniz mı ne dediler

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Selim Selimoglu yazdı:

Arkadaşlar kesinliklikle soket takma kablo uzatma işlemi olmuyor .otosan olan kesinliklikle olmaz kablo kisa.dervis bey sizin gönderdiğiniz delphi 156 liralık en uygunu o görünüyor . Ya da aliexper deki birebir aynı zaten numarası da aynı.cok kararsız kaldım  ümit bey aloparcadan sipariş verdiniz mı ne dediler

Oksijen sensörü için Aloparça ile görüşmedim, otosan ürünü diye linki verilen, diğer firma ile görüştüm, bu parça için şasi yeterli değil, arabanızdaki parçanın resmini çekip gönderin dediler. Son durum bu.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Demin bosh yedek parça servisini aradım bosh üretimini yapmıyormuş dedi ve üniversala vermiş. Ellerinde universal mevcut ve fiyat 225 tl. Kötü olan kısmı ise soketsiz ve bağlama aparatıyla satılıyormuş. Eski soketi bağlayıp yapılıyor dedi 

Oksijen sensörü için Aloparça ile görüşmedim, otosan ürünü diye linki verilen, diğer firma ile görüştüm, bu parça için şasi yeterli değil, arabanızdaki parçanın resmini çekip gönderin dediler. Son durum bu.

bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz. dimi? Demin bende görüştüm bayanla, soket resimlerini attım, ucunun resmini de istedi aracın üstünde takılı haldeki resmini attım bekliyorum. Cevap gelmedi

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Ümit bey ben parçayı soktum otosan olana fotoğrafını videosunu gonderdim baktılar olmaz dediler.Dervis sabah Bosch çar servisine gittim o parçayı verdiler ama oradaki usta kafasını değiştirip takabilirsin ama tam randıman alamazsın dedi.bu parçanın araçlarımızın üzerindeki orijinal NTK japon malı ben orayı aradım koca ülkede 1 tane İstanbul maslakta görünüyor orayı da aradım KDV dahil 1000 lira normalde fiyatı dedi elinde olan o tek parça kendi tanıdığı için yurtdışından 3 ay da getirmiş 450 liraya.yani anlayacağınız arkadaşlar çok zor bir durumla karşı karşıyayız.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim meret bu. Soket aynı olup, ucu farklı olsa nolur anlamıyorum. Vida yeri olduktan sonra ölçümü de yapar herhalde
ec3346bfd77aecb94035a28ab3ed0633.jpg
a47006f2b1a8d01c5735ae7dcae98675.jpg
d7ed457e1d2fc1e0ea9845110b1ebd2f.jpg

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Benimkide böyle derviş bey.simdi bir parcacidan haber geldi soket aynı ucu farklı o da önemli olan soket diyor direnci hepsinin aynı diyor 100 TL yan sanayi. Bu durumu iyi bilen birisi lazım soket aynı olsa yeter mı sorusunun yanıtı cevabını bulmak lazım.bu arada siz ginderdiniz fomoco 180 liralık onun soket aynı ucuda çok benziyor ve en çok bizimkinin seri no 97 ile başlıyor o 94 ile şu ana kadarki en yakını o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Valla işte bilemedim ya, kafam karıştı. Şimdiye kadar soket sorundu, onu hallettik şimdi de uç çıktı başımıza. Bilen abiler arkadaşlar yardımcı olur gerçi. Bizim yunus emre de değişmişti sahi. O gelirse bakar bakalım onun da aynı mıydı sorarız 

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Aliexper kısa sürede getirse hemen veririm siparişi .cekis düşüyor yakıt artıyor silkeleme yapıyor acayip canımı sıkıyor bu durum.egzoz muayenesi geldi tam bilmiyorum ama bu şekilde sıkıntı olacağını düşünüyorum .İnşallah bu derdimize derman buluruz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Şimdi aloparcayi aradım şase den baktı yokmuş.internetteki parçalar içinde uymaz dedi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aslında benim sorun bu sensörden mi değil mi bilmiyorum am yinede degistireyim temiz olsun diyorum. Sorunum giderse ne ala, gitmezse en azından soru işareti gitmiş olur. Demin Ankara'dan bir yeri aradım şase no verdim bakıp dönecek. Haber bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet abiler, orjinal olarak sensörü buldum. Ama ben değişmekten vazgeçtim. Burdaki parçacım baktı 900 lira fiyatı var getirilir dedi. Ankara'dan da gelen haberde orjinal ve elinde mevcutmuş. O da 500 lira fiyat verdi. Hayırlı uğurlu olsun. Tek çare üniversal alıp kablo eki yaparak sorunu çözmek ama o da ne kadar verimli olur bilmiyorum. Araba amuda kalksa da vazcaydım ben :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Evet abiler, orjinal olarak sensörü buldum. Ama ben değişmekten vazgeçtim. Burdaki parçacım baktı 900 lira fiyatı var getirilir dedi. Ankara'dan da gelen haberde orjinal ve elinde mevcutmuş. O da 500 lira fiyat verdi. Hayırlı uğurlu olsun. Tek çare üniversal alıp kablo eki yaparak sorunu çözmek ama o da ne kadar verimli olur bilmiyorum. Araba amuda kalksa da vazcaydım ben :)

O dokuz yüz lirayla alt takım ya da latik yenilenir :) Binlerce abanelik telefon kabloları ek yapılıyor hatta fiber kablolar bile. İlla ki siznyal kaybının en az etkilenebileceği bir şekilde ek yapılabili.

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Buldum arkadaşlar Universal Bosch alacağız ve onu poci lock denen sistemle kendi parcamizin fisine takacağız o zaman sinyal kaybı olmuyormuş. Bunu Mondeo için deneyip sorunsuz çalışan birinden öğrendim .N11 de şuan 196 TL 0258986507 kodlu Bosch Universal oksijen sensörü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
1 saat önce, Tuncay Arslan yazdı:

O dokuz yüz lirayla alt takım ya da latik yenilenir :) Binlerce abanelik telefon kabloları ek yapılıyor hatta fiber kablolar bile. İlla ki siznyal kaybının en az etkilenebileceği bir şekilde ek yapılabili.

Sorma abi arabanın yarısı boyanır hatta ? sensörü bulsak eke de raziyim ama yok ki

Bir saat önce, Selim Selimoglu yazdı:

Buldum arkadaşlar Universal Bosch alacağız ve onu poci lock denen sistemle kendi parcamizin fisine takacağız o zaman sinyal kaybı olmuyormuş. Bunu Mondeo için deneyip sorunsuz çalışan birinden öğrendim .N11 de şuan 196 TL 0258986507 kodlu Bosch Universal oksijen sensörü 

Yalnız onun ucu farklı!

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Bosch un Universal olan kod numarası tutan bu dervis bey ben bugün Bosch çar servisinde baktım.bunlarin egzoz yeri uyumlu sıkıntı yok.Tek sıkıntı fiş tarafı kablo ek yapacacaz acaba direnç düşüklüğü olur mu diye.onuda yapanlar var tek çare bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim düşüncem egzoza giren vida kısmı uyup yerine oturursa olur gibi. Değerler hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum. Aynı soketli ve vida giriş yeri uyumlu olanlar denenebilir gibi. Yunus hocam gelmedi gitti, o değişmişti bilir aslında 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Ne sensörmüş arkadaş, "Bulunmaz Hint Kumaşı" sözünü, "Bulunmaz Ford Sensörü" olarak değiştiriyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ne sensörmüş arkadaş, "Bulunmaz Hint Kumaşı" sözünü, "Bulunmaz Ford Sensörü" olarak değiştiriyorum.

:biggrin:

Aslında var var da çok ucuz olduğundan kendime yakıştırmıyorum. 500 lira bin liralık malzemeden hayır gelmez hani :p :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
3 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

:biggrin:

Aslında var var da çok ucuz olduğundan kendime yakıştırmıyorum. 500 lira bin liralık malzemeden hayır gelmez hani :p :hohoho:

1000 liralık sensörden fayda gelmez, onu alır takarsın, baktın aynı sıkıntılar devam ediyor, sonra söker tablo yapar duvara asarsın, baktıkçada derin bir ahh çekersin, yani hasta eder adamı, en iyisi almamak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

386a4d48ffd83476b38df459f5d1e21a.jpg
Soketi bu tip olan varsa buldum

Abi o soketten hepimizin ama başı uymuyormuş. Egzoza giren yeri yani. Orayı da görürsek belki faydası olabilir. Yada vida kısmı uysun gerisi aynı işlevi görür denirse de alınır o vakit

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...