İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Oksijen Sensörü

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Derviş Dursun

Yalnız araçlarınızdaki maflar orjinalse değiştirmeyin arızalı olduğundan emin değilseniz. Mafın fişini çekip kullandığınızda araba sapıtır, teklemeye vurmaya başlar, hava girişi ayarlanamaz. Eğer bi değişiklik olmuyorsa değişin bozulmuş olabilir, yok dediğim gibiyse sağlamdır. Hani her sorunu direk ona bağlamayın emin değilseniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
4 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Yalnız araçlarınızdaki maflar orjinalse değiştirmeyin arızalı olduğundan emin değilseniz. Mafın fişini çekip kullandığınızda araba sapıtır, teklemeye vurmaya başlar, hava girişi ayarlanamaz. Eğer bi değişiklik olmuyorsa değişin bozulmuş olabilir, yok dediğim gibiyse sağlamdır. Hani her sorunu direk ona bağlamayın emin değilseniz.

yarın deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

05544998168 hocam bu numarayla irtibata geçersen ben konuştum dediğim fiyata birakacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
17 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

maf sensörünün arızalı olduğunu nasıl kesin olarak anlayabilirim? biraz evvel soketi çıkartıp 3 km falan denedim,araçda tekleme olmadı,araç devri abuk sabuk şeylerde yapmadı,tek gözlemlediğim yol bilgisayarında ki anlık veride sanki biraz artış oldu ve motor sesi,sanırım hava karışım miktarından birazcık arttı...

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Derviş bey söylediğinizin tam tersi olmasi lazim degilmi. Örneğin arabada çekiş tekleme sorunu varsa başka yerden değilse ustalar maf in fişini çeker araba düzelir öyle devam edilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

çekiş aynı,tekleme yok,sadece belli belirsiz sanki daha sesli çalışıyor motor ve anlık tüketim verisi birazcık artmış gösteriyor.şimdi bu maf bozuk mu değil mi :) 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dediğim kesin demedim, kendi aracımda tekleme olayı için fişini çekip deneyim dediğimde araba gaz verirken de normal giderkende afallamya başladı. Kaputu açıp çektiğimde de aynı şekilde motor titreyerek dengesiz çalışmaya başladı. Fişi takınca normale bindi araba. Demek istediğim kesin emin değilseniz bozulduğuna, kafanıza göre değiştirip orjinal parçayı ziyan etmeyin. Belki sorun farklı sebeptendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu
(düzenlendi)
12 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

çekiş aynı,tekleme yok,sadece belli belirsiz sanki daha sesli çalışıyor motor ve anlık tüketim verisi birazcık artmış gösteriyor.şimdi bu maf bozuk mu değil mi :) 

Bence arabanizda hiçbirşey yok.fiş takili iken maf bozuksa görevini yapamiyorsa araba tekler çekiş düşer.sizin maf sapasağlam...

tarihinde Selim Selimoglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Maf bozuk olsa o arabaya binilmez. 2000 3000 devir arası öyle bir silkelerki noluyor yahu dersiniz. Bence de Ahmet senin kara oğlan sapasağlam hiç oynama 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
42 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

Bence arabanizda hiçbirşey yok.fiş takili iken maf bozuksa görevini yapamiyorsa araba tekler çekiş düşer.sizin maf sapasağlam...

mafı sökünce de teklemiyor ki :) 

28 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Maf bozuk olsa o arabaya binilmez. 2000 3000 devir arası öyle bir silkelerki noluyor yahu dersiniz. Bence de Ahmet senin kara oğlan sapasağlam hiç oynama 

42 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

haklısınız sanırım,13 litre yakıt verisi ankara şehir içi karışık olarak,gözüme çok geldikçe sorun arıyorum :) ama bi üye buluşmasında mk2 leri denemek en sağlıklısı olsa gerek.. :hohoho:

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Sedat Demircan
On 08.02.2017 at 14:40, Derviş Dursun yazdı:

Oksijen sensörü arayan arkadaşlar ne yaptı acaba? Bosh marka orjinal buldum ben 270 tl. Direk soketli, bağlantı falan yapmadan takıyoruz. Fiyat nasıl acaba dedim

derviş abi nerden buldun sen şu oksijen sensörünü acaba bvulduğun benim araca(97 glx mondeo) olur mu link verir misin yada nerden buldun takınca sorun halloldu mu ve birebir uydu mu takması?

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
On 09.02.2017 at 20:57, Selim Selimoglu yazdı:

Vallahi hocam maf sensoru bu arabanin herşeyi . Bende temizleyip kullaniyordum en son degistirdim arabanin roket oldu resmen.maf sensoru arizaliysa araba resmen gitmiyor tekliyor gaz yemiyor

Ahmed bey parcaci benim tanidik sürekli parca aldığım yer eğer maf sensoru almayi dusunuyorsaniz ben yarin kendisine sorayim elinde var mi bana verdiği fiyat olur mu diye size haber veririm.

maf sensörü almayı ben de düşünüyorum acaba aldığınız parçacıda var mıdır hala numarasını verir misiniz sorsam?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...