İçeriğe Yönlendir

Win 10 format

Alparslan Özaslan

Recommended Posts

Alparslan Özaslan

İyi akşamlar arkadaşlar laptopa win10 kuruluydu bugün nasıl oldu bilmiyorum çöktü elimde win 10 cd si var cd yi taktım kur dedim gelişmiş kurulumu tıkladım.c çıktı bir tane 450 mb lık bölüm ve depo var. Depoda önemli verilerim var. C sil dedim ileri tıklanmıyor ve sürücü yükle dediğimde Windows bu diske yüklenemez seçilen disk GPT bölümü sitilinde diyor  DEPO yu silmeden acil yardımlarınızı bekliyorum tşk. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Alparslan bey selamlar bilgisayarlar genelde MBR ve GPT bölümleri oluşturup bu bölümler üzerinde işlem yürütürler. Windows 10 64 bitlik versiyon GPT bölümlendirme kullanır. Yüksek ihtimalle kurmaya çalıştığınız windows versiyonu 32 bitlik versiyon. 64 bitlik versiyon temin ederek yeniden denerseniz sonuca ulaşma ihtimaliniz var.

64 bitlik win10 ile denedikten sonra duruma göre yardımcı olmaya çalışacağım. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

Cevap için teşekkür ederim İbrahim bey evet bilgisayarım 64 bit elimdeki cd üzerinde de 64 bit yazıyor elimde bir cd daha var Onur'da bir deneyeyim bakalım

Onda da aynı sorun oluştu

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Dün bir arkadaşın başına aynısı geldi. Araştırdık; bir forumda şöyle yapılmış.

" Arkadaşlar çözüm çok basit. Yukarıda çok gereksiz açıklamalar yapılmış bilgisizce. Kesinlikle hdd'nizin tamamını silmeyein. Özellikle orijinal bilgisayarlar için içinde boot edilmiş driver ve programlar bölümü vardır. Yazık olur onun içn kesin çözüm şu şekildedir. Bios'a girin. Bios'tan exit kısmına gelin. Bios optimize default karşısındaki enable'yi enter yapıp disable'ye alın. Hemen altında load optimal default yapıp save and exit yaparak çıkın. Kesinlikle oluyor. Şimdi dilediğiniz bölümlemeyi yapıp dilediğiniz bölüme kurulum yapabilirsiniz. "

Hakikatten, tarif edilen bios işlemini yapınca sorun giderildi, Windows 10'u kurduk...

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

cevap için teşekkür ederim ancak benim biosta dediğiniz Bios'a girin. Bios'tan exit kısmına gelin. Bios optimize default karşısındaki enable'yi enter yapıp disable'ye alın.yazmışınız  ancak benimkinde enable yazan yer çıkmıyordu.bende d ile c komple silip formatı attım.sonra tekrar D böldüm.tabi bütün dosyalar gitti.sadece resimleri kurtarsam yeter.birkaç proğram buldum ama olmayacak gibi

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
9 saat önce, Alparslan Özaslan yazdı:

cevap için teşekkür ederim ancak benim biosta dediğiniz Bios'a girin. Bios'tan exit kısmına gelin. Bios optimize default karşısındaki enable'yi enter yapıp disable'ye alın.yazmışınız  ancak benimkinde enable yazan yer çıkmıyordu.bende d ile c komple silip formatı attım.sonra tekrar D böldüm.tabi bütün dosyalar gitti.sadece resimleri kurtarsam yeter.birkaç proğram buldum ama olmayacak gibi

Acele etmişsiniz çözüm olabilirdi. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

günaydın arkadaşlar. bilgisayarda bulunan resimleri  10/11/2015 tarihi itibariyle CD ye yedeklemişim buldum.son bir yıla ait 250 civarında resim yedeklenmedi  sanırım.cd yi bilgisayara koydum resimi tıkladığımda ekran siyah olarak kalıyor.başka bir bilgisayarda normal olarak açılıyor.ikinci olarak gece wondershare  pfoto recovery diye bir proğram kurdum. C/D yi aratıyorum.JPG leri tıkladığımda açllıyor.ve tarama halen devam ediyor.tarama bittiğinde nasıl kayıt yapabilirim onu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Arkadaşlar windows10dan gına gelince 7ye dönüş yapmak istedim, elimde orj 7pro var yükleme aşamasında aşağıdaki ekranda kalıyor ve ilerlemiyor sebep ne olabilir yardımlarınızı rica ederim.
610b022d51b73828ef9241df869d2512.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
35 dakika önce, Çağdaş Başlılar yazdı:

Arkadaşlar windows10dan gına gelince 7ye dönüş yapmak istedim, elimde orj 7pro var yükleme aşamasında aşağıdaki ekranda kalıyor ve ilerlemiyor sebep ne olabilir yardımlarınızı rica ederim.

Çağdaş bey,

Elinizdeki dvd'de sorun olabilir, sürücülerde sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Cihazın sürücü sayfasında windows7 desteği mevcut mu acaba?

Bu arada tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Sani bey,
Farklı bilgisayarda dvd çalışıyor, win7 desteğini nasıl öğrenebilirim hp 15n216st orjinalde 8 vardı sonra 10a güncelledi. Mobilden sıkıntı oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
610b022d51b73828ef9241df869d2512.jpg

Usb üzerinden format deneyin birde sıfırdan format atıyorsunuz değilmi yani dvd den boot yaparak. Bazen arkadaşlar windows üzerinden atmaya çalışıyor sıkıntı çıkabiliyor.
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Usb üzerinden format deneyin birde sıfırdan format atıyorsunuz değilmi yani dvd den boot yaparak. Bazen arkadaşlar windows üzerinden atmaya çalışıyor sıkıntı çıkabiliyor.

Dvdyi flasha kopyalasam olurmu? Gizli dosya vs de copy oluyormu acaba.
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kopyalamayla olmaz. USB diskin "bootable" olması gerek. Bilgisayar onun üzerinden açılabilmeli ki dosyaları okuyabilsin. Bunun için internette yazılımlar bulunuyor. Ya da DVDnin kalıbı (image) ISO olarak alınıp, boş bir DVDye yazılacak. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bu şekilde kalma nedeni bende işlemci desteğinden oldu.desteklemedi için bu şekilde kaldı .bende bir alt işletim sistemini kurdum

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Dvdyi flasha kopyalasam olurmu? Gizli dosya vs de copy oluyormu acaba.

Yok diğer arkadaşların dediği gibi kopyalama ile olmaz videolu basit anlatımlar bulabilirsiniz. Win 7 flash hazırlama gibi aratın bence sizin pc de sıkıntı yok olmadı başka bir dvd ile deneyin
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
Bilgisayarınız UEFİ destekli ise ve "Secure Boot" etkin ise Windows 7 yükleyemezsiniz. Bios ayarlarından "Secure Boot" kapatılmalı. UEFİ destekli cihaza sadece 64 bit kurulabilir.

Kaynak: http://8.enpedi.com/2013/01/guvenli-onyukleme-secure-boot-nedir.html

Evet buda doğru bilgisayar zaten orjinald win 10 yük yüklü ise uefi desteği büyük oranla vardır. Bu kapatılırsa büyük oranla kurulur. Güzel tespit tebrikler
Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Securty boot kapalı durumda iki farklı orjinal win7pro 64 dvd ile denedim olmuyor. Korkum hd sıkıntı olabilir, geri yüklemede yapmıyor. Garanti biteli 20gün olmuş ne yapsam yetkili servisemi bırakıyım yoksa kadıköy piyasasınamı dalayım.

Yorum bağlantısı
Misafir
5 saat önce, Muhteşem Or yazdı:

Bilgisayarınız UEFİ destekli ise ve "Secure Boot" etkin ise Windows 7 yükleyemezsiniz. Bios ayarlarından "Secure Boot" kapatılmalı. UEFİ destekli cihaza sadece 64 bit kurulabilir.

Kaynak: http://8.enpedi.com/2013/01/guvenli-onyukleme-secure-boot-nedir.html

Kaynak olarak verdiğim linki incelediniz mi?

" Bazı BIOS modellerinde ise SecureBoot ayarı olsa bile devre dışı bırakmak yeterli olmayabiliyor. Örneğin altta gördüğünüz bir Asus dizüstü bilgisayara ait BIOS'da hiçbir şekilde görünmeyen Windows 8 kurulum medyası Windows Boot Manager'i devre dışı bıraktıktan sonra görünmeye başlıyor:

Yine bazı bilgisayarlarda Launch CSM ayarını Enabled yapmak gerekebilir. Bunun için direkt Launch CSM ayarı enabled olarak ayarlanabileceği gibi (4) bazı BIOS modellerinde bu ayarı etkinleştirebilmek için biraz uğraşmak gerekebilir. "

Gibi uyarılar bulunuyor..

hd sıkıntılı olabilir derken, HDD'yi kastediyorsunuz sanırım. Eğer öyle olsa, Starting Windows ekranına gelememeniz gerekir sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Kaynak olarak verdiğim linki incelediniz mi?

" Bazı BIOS modellerinde ise SecureBoot ayarı olsa bile devre dışı bırakmak yeterli olmayabiliyor. Örneğin altta gördüğünüz bir Asus dizüstü bilgisayara ait BIOS'da hiçbir şekilde görünmeyen Windows 8 kurulum medyası Windows Boot Manager'i devre dışı bıraktıktan sonra görünmeye başlıyor:

Yine bazı bilgisayarlarda Launch CSM ayarını Enabled yapmak gerekebilir. Bunun için direkt Launch CSM ayarı enabled olarak ayarlanabileceği gibi (4) bazı BIOS modellerinde bu ayarı etkinleştirebilmek için biraz uğraşmak gerekebilir. "

Gibi uyarılar bulunuyor..

hd sıkıntılı olabilir derken, HDD'yi kastediyorsunuz sanırım. Eğer öyle olsa, Starting Windows ekranına gelememeniz gerekir sanırım.

Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim, securibott kapatmak yetmiyormuş boot ayarlarınsa birkaç alan daha aç kapa yaptım deneme yanılma ile sonunda dvd okudu ve 7yü kurdum. Şimdiki sorunum driverlerin hepsi hp nin sitesinde win8 olduğundan indirdim ama pasif donanımları aktif yapmadı şimdilik mola verdim wifi veya interneti aktif yaparsam sanırım web üzerinden bu sorunuda atlatacağım. Meşakatli oldu ama 7nin gözünü seveyim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...