İçeriğe Yönlendir

Passat B5.5 - Bi-xenon Dönüşüm

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Hasan Korkmaz54 yazdı:

Selamun aleykum mustafa hocam bende 1.6 passat exclusive modeli var aracı yeni aldım
sol far depo marka ile yeni değişmiş 
ama farlar baariz göstermiyor, yani en azından sol far göstermiyor, diyorumki 2 farında merceğini değiştirsemmi bilemedim ?
Yoksa sadece sağdakinimi değiştireyim
Çünkü şunu fark ettim, gece farları yakınca sol far (Yani değişen far)'ın ışık hüzmesini görebiliyorum, ama sağ tarafta hüzme hiç yok, bi ışık var ama çok dağınık 
O yüzden tam anlayamadım ama büyük olasılıkla sol taraftaki herhalde gösteriyor sağda sıkıntı sanırım
sizin fikriniz nedir değiştirmişken 2 sinin merceğinimi değiştireyim 
Bide mercek öneriniz nedir hangi model mercek takayım sizce saygılar

Aleyküm selam hocam. 
Bu mercekli farlar ilk zamanları çok iyi ama eskidiğinde berbat oluyor. 
Bu durumda 3 alternatif var.

- Diğer farı da aynı marka ile değiştirip bir nebzede olsa daha iyi aydınlatma elde etmek

- Her iki farında merceğini Hella sıfır mercekler ile değiştirmek. (Bu işe girişmiş iken bi-xenon dönüşüm gündeme alınmalı.)

- Ve en pahalısı ama asla bixenon gibi bir aydınlatma elde edemeyecek olsanız da orijinal Hella sıfır farlar ile değişim.

Ben olsam yine bi-xenon dönüşümü düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selamun aleykum mustafa hocam bende 1.6 passat exclusive modeli var aracı yeni aldım
sol far depo marka ile yeni değişmiş 
ama farlar baariz göstermiyor, yani en azından sol far göstermiyor, diyorumki 2 farında merceğini değiştirsemmi bilemedim ?
Yoksa sadece sağdakinimi değiştireyim
Çünkü şunu fark ettim, gece farları yakınca sol far (Yani değişen far)'ın ışık hüzmesini görebiliyorum, ama sağ tarafta hüzme hiç yok, bi ışık var ama çok dağınık 
O yüzden tam anlayamadım ama büyük olasılıkla sol taraftaki herhalde gösteriyor sağda sıkıntı sanırım
sizin fikriniz nedir değiştirmişken 2 sinin merceğinimi değiştireyim 
Bide mercek öneriniz nedir hangi model mercek takayım sizce saygılar

Tabi ampul doğru takılmış mı ona bakmak ve far ayarı doğru mu. Onu da kontrol etmek gerek.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...