İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Full Touch Multimedia Açılışta Yüksek Ses Sorunu

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen
(düzenlendi)

Herkese selam ve saygılar, aşagıda resmi bulunan full tuch multimedia cihazında ilk açılışta ses çok yüksek seviyede başlıyor, 6 aylık bebeğim bile bu durumdan çok rahatsız [emoji35] araç çalışmadan aklıma gelırse kısmaya çalışıyorum :) ama arada unutunca araçtakiler baya bir korkuyor. Acaba bunu nasıl çözebiliriz ayarlarda bulamadım otomatik ses seviyesini kullanan varmı bu modelden tşk.97eb60e814d88d2725dc2e94a6e80df0.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Eğer android tabanlı bir cihaz ise aşağıdaki yazılımı indirerek halledebilirsiniz. Böylece açılışta sesi otomatik kısar diye düşünüyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=alirak94.gmail.com.volumecontrols

Hatta bazı uygulamalar saate, yere, uygulamaya göre ses ayarı yapabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

harun bey denemek lazım ama android telefon yada tabletlede açılışta dışarı ses verme gibi bir özellik yok sanırım ki işin garibi aracı stop edip kontağı kapadıktan sonra cihaza saati bile sıfırlanıyor acaba bu da sebeb olabilirmi ama ayar yapabileceğim menüyü bulamadım henüz.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
10 dakika önce, Serkan Gülderen yazdı:

harun bey denemek lazım ama android telefon yada tabletlede açılışta dışarı ses verme gibi bir özellik yok sanırım ki işin garibi aracı stop edip kontağı kapadıktan sonra cihaza saati bile sıfırlanıyor acaba bu da sebeb olabilirmi ama ayar yapabileceğim menüyü bulamadım henüz.

Eğer her açılışta saati sıfırlanıyorsa cihazın içinde bir pil yoktur. Dolayısı ile saati sıfırlanmaktadır. Ancak açılışta otomatik internete falan girebiliyorsa saati kendisi ayarlayabilir.

Yukarıda verdiğim programda ses profili kaydediyorsunuz ve bunu boot ederken otomatik uygula diyorsunuz. Yani cihazdaki tüm sesleri kısık olarak açabilirsiniz diye düşündüm. Deneyip bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

aynen harun bey içerisinde pil yok demekki, telefondan aracılığıyla internete girince de otomatik algılaması lazım ama sanırım ayarlarını beceremedim. 

ilk fırsatta proğramı indireceğim denemek lazım. tşk

bu arada android telefon yada tablet hiç kullanmadım :) oyüzden biraz zorlanıyorum.

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Bir saat önce, Serkan Turan yazdı:

Sorundan anlamıyorum ama yakışmış bulunduğu yere :)

tşk serkan bey kesinlikle tavsiye edebileceğim bir cihaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan
Bir saat önce, Serkan Gülderen yazdı:

tşk serkan bey kesinlikle tavsiye edebileceğim bir cihaz :)

Dışta duruyor içeri gömme değil sanırım. Çok belli değil güzel..

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Bir saat önce, Serkan Turan yazdı:

Dışta duruyor içeri gömme değil sanırım. Çok belli değil güzel..

aynenn boyut olarak mecburen dışta tasarlanmış

Bir saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Makinede fenaymis abi :D

eyvallah zafercim :D çılgın çılgın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Serkan Gülderen yazdı:

Cihazın akü 12v bağlantısı yapılmamış. Saati sıfırlamaması gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Kırtman

Güle güle kullanın... Bu cihazın değişik açılardan resmini çekip yükleyebilir misiniz? Çok dışta duruyor mu dörtlü düğmesi içerde kalıyor mu?

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Benzer cihaz bende de var . Pilden ziyade bence montaj yaptırdığınız yer ile görüşün muhtemelen standby modunu destekleyen bir kablo bağlanmamış yada yanlış bağlanmış olabilir. Bu yüzden saat gibi bazı ayarları kaybediyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Ayarlardan genel veya extra ayarlara orda şifre isteyebilir şifre 1.2.3.4.5.6 sonraki menü içerisinde bulursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Birazdan denıyecem dediklerinizi bakalım ayarlardan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Arakaşlar ayarlar bölümünde bulamadım öZel ayarlar da da:( sadece sesin şiddet ayarı var açılış şiddett ayarı mevcut değil sanırm

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Resimler bugün aracınız için ne yaptınız konusu içinde sanırım yanlış oldu. Sinyal butonu ayrıca var eskisini kullanamıyorsunuz Yen'i geleni takıyorsunuz ayrıca bu resimde tam bağlantı yapılmamıştı şuan dışarıda yani sıkıntı Yok 

Yorum bağlantısı
Misafir

Taktırmayı düşündüğüm bir cihaz ama halen emin değilim  sizin tecrübelerinize göre kesin kararımı vereceğim. :) Güle güle kullanın.:nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
14 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

Taktırmayı düşündüğüm bir cihaz ama halen emin değilim  sizin tecrübelerinize göre kesin kararımı vereceğim. :) Güle güle kullanın.:nazar:

öztunç bey cihazdan genel itibariyle memnunum. cihazın normal multimedialara göre artıları oldukça fazla;

-en büyük artısı büyük ekranı ve dokmatiği çok hassas ki akıllı telefon hassasiyetinden farkı yok,

-benimde ilk merak ettiğim konu ses kalitesiydi ki emin olun araç üzerindeki teypten kat kat üstün performası var diyebilirim,(sırf bu yüzden mevcut hoperlörleri değiştirecem :) yetersiz kalıyorlar)

-android olmasından dolayı her türlü uygulamayı çalıştırması,

-wifi özelliği ile internet eişimi,

-bluetooth özelliğiyle hem tel. konuşması hemde teldeki müzikleri dinleyebilme,(artık aux girisini kullanmıyorum) 

- navigasyon olarak igo ama istenilen navigasyon proğramı ile de kullanılabilir,

şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım cihazdan ama tek sıkıntım cihaz bağlantsını yaparken sanırım ikinci bir enerji kablosu bağlantısı yapılmadı bu yüzden araç stop edince saat ve tarih sıfırlanıyor, ayrıca ses çok yüksek açılıyor, zamanım olmadığından henüz elektrikçiye gidemedim, 

tavsiye ederim kısacası.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 13.01.2017 at 19:51, Sani Gerşon yazdı:

Cihazın akü 12v bağlantısı yapılmamış. Saati sıfırlamaması gerekiyor.

Sizin cevabınız burada. Bir kablo eksik bağlanmış o kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Sizin cevabınız burada. Bir kablo eksik bağlanmış o kadar.

aynen emre bey. fırsat bulup tekrar bağlantılarını kontrol ettiremedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan Gülderen

Konu ile ilgili bugün avgo smart yetkili servisine uğradım sorun çözüldü. Sorun ilk montaj yapan arkadaş sağolsun yanlış bağlantı yapmış, tekrardan kabloların yerleri değişti ve ses hangı seviyedeyse araç stop edip kontak kapatılsa da tekrar kontak açılınca aynı son bırakılan seviyeden başlama yapıyor hatta tarih sıfırlıyor du oda artık sıfırlanmıyor.  Tik Olcay bey avgo :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...