İçeriğe Yönlendir

Zincir ve Lastik ölçüleri?

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Araba kullanmaya başladığımda Henry Ford seri üretime yeni geçmişti. Ancak o günden bugüne, bir tek kere bile aracıma zincir takmadım,zincirli araç kullanmadım (gerek olmadı, karda kullanmıyorum).

Bir mani olmazsa bu hafta sonu ailecek Kartepeye gidiyoruz. İstanbulda şuan kar yok ancak gideceğimiz yer böyle olmayacak sanırım.

Evde daha önceden alınmış bir set zincirim var. Kutu üzerinde uyumlu olan ölçüler işaretlenmiş. Aracımın lastikleri 215 /55 /16 ama pakette bu ölçü yok. 205 /55/16  var uyumlu olarak. Hiç kullanmadığım için bilmiyorum,205 e uyumlu zincir 215 taban lastiğe olur mu, oldurulur mu? İtme çekmeyle, zorlamayla bi şekilde? Nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

itsen de çeksende tam oturmayabilr. güdük kalır. kar lastiğin varsa kartepeye tırmanırsın offroood modun da var. kontrol için bagaja koy ama. yeni açılan bir yol var derlerse oraya girme de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

@Çağlar Bayur Kış lastiğim yok maalesef. Ama şey var, pazar günü gösterdiğim turuncu cırtlar var ya :p:p onlar çok iş yapar oralarda :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ya abi boşver takma belki bu vesileyle... oppss neyse birşey demedim :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

@Çağlar Bayur Kış lastiğim yok maalesef. Ama şey var, pazar günü gösterdiğim turuncu cırtlar var ya :p:p onlar çok iş yapar oralarda :D

Pin toplu taşımaya git abi. Atraksiyon arama. C5 i göre masum Kartepelilere yazık. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ne diyodu, "topunuz gelin" hepiniz birden yüklenin :)

Tahir arkadaş dün de anahtarı kaybetmemi salık vermişti. Yazıyorum bunnarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi çözüm basit. Şow haberde karda araç kullanma teknikleri, çıkıyor her yıl. Onu izleyeceksin. Genelde subaru impreza ile anlatıyorlar ama olsun. Sendeki de onun çirkin olanı ve arkasında çekiş gücü olmayanı. Tek fark bu. Yaparsın bence. Durmak yok yola devam.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
16 dakika önce, İlkay Başaran yazdı:

Abi çözüm basit. Şow haberde karda araç kullanma teknikleri, çıkıyor her yıl. Onu izleyeceksin. Genelde subaru impreza ile anlatıyorlar ama olsun. Sendeki de onun çirkin olanı ve arkasında çekiş gücü olmayanı. Tek fark bu. Yaparsın bence. Durmak yok yola devam.

Hah Dartanyan da geldi,kare tamamlandı. Çağların da dediği gibi, Şöööyle bi yükselteyim arabayı, arazi moduna, keçi gibi tırmansın kar buz demeden. :crazy:

11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sigortanda çekici hizmeti kklozu al

Emmi sigortadan var çekici klozum. Olmadı Emmi gelir arkadan bi omuz verir arabaya. Sever beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

o turuncu cırt cırtlar kadar fiyasko bi ürün tanımadım,adam kalitelidir diye bağlama kısmı bez olanından verdi yokuşta 4  5 snlik patinajda hepsi koptu :D tamamı plastik olanların 2 snlik işi var sakın onlara güvenip gitmeyin

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cırttır kopar.. lastikler ne eziyet çekiyor buradan anlaşılır mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal kablo bağının iyi olanları muhteşem işe yarıyor yoğun karda. Kilit yerini yüzeye denk getirmeyin kafi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Geçen ay bauhausta kar çorabı diye bişey görmüştüm. İşe yarar bişey mi acaba diye düşünüyordum ki 2 hafta önce kartepeye giden arkadaşım da görmüş bunlardan. Otellerin olduğu bölgeye kadar rahatlıkla cikabildiklerini söyledi.
Fiyatı 89 lira mıydı neydi. Değerlendir istersen abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Geçen ay bauhausta kar çorabı diye bişey görmüştüm. İşe yarar bişey mi acaba diye düşünüyordum ki 2 hafta önce kartepeye giden arkadaşım da görmüş bunlardan. Otellerin olduğu bölgeye kadar rahatlıkla cikabildiklerini söyledi.
Fiyatı 89 lira mıydı neydi. Değerlendir istersen abi.

4.yıl traficc aracımda. Patinaj çektirmek için zorlama, asfalt üzerinde yürüme kafi. Buz veya karda kuru asfalt üzerinde gider gibi gidiliyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın
inerken ne yapacak çorapla çıkan?

Çıkanlar hala orda değildir herhalde abi. İnmislerdir diye düşünüyorum, demek ki iniliyor da.[emoji4]

4.yıl traficc aracımda. Patinaj çektirmek için zorlama, asfalt üzerinde yürüme kafi. Buz veya karda kuru asfalt üzerinde gider gibi gidiliyor

O zaman kışın lastik yoksa bagajda bundan olmalı demek ki. Hatta lastik varsa da olsun ne olur.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Taksi veya benzeri ulaşım aracı çıkıyor mu yukarıya

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Riske girmeye deymez de muhtemelen yollar açılmıştır , olmadı merkezde uygun bir yere araç park edilir en düşük seviyeye indirilip kapılar kilitlendikten sonra taksi yada dolmuşla zirveye yolculuk yaparken manzara fotosu çekilir .

Zincirleri de gitmeden evin önünde takarak kontrol edebilirsiniz Önder bey ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

@Adnan Çakır abi zaten onun için sordum taksi gibi birşey gidiyor mu diye.Otel kartepeye 6 km mesafedeymiş. Olmadı taksiyle giderim diyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
inerken ne yapacak çorapla çıkan?

25 derece rampadan mis gibi iniyor koca minibüs
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...