İçeriğe Yönlendir

Megane 3 USB Mp3 çalar montajı

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Cihat Küçükay
Benim araçta navi. yok ama 2011 yerli çift aux birde şunu gördüm görüntü olarak eski tiplere uyuyor. Acaba bu iş görür mü ilk defa gördüm bende https://www.bonpar.com/280230002r 
Bunu bende buldum. Cihazın arkasında duran mavi soket benim teybe uyuyor ama gri soketin benim teybin arkasında karşılığı yok. Sizin aux da çift çıkış olduğuna göre olmaması lazım
Yorum bağlantısı
Coşkun Çağlar
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayır, Arkamys yazanlarda çalışmıyor.

Fotoyu koyan arkadaşın aux girişiyle aynı giriş. Ona yazdığınız için bende umutlanmıştım. :( 

4 dakika önce, Cihat Küçükay yazdı:
12 dakika önce, Coşkun Çağlar yazdı:
Benim araçta navi. yok ama 2011 yerli çift aux birde şunu gördüm görüntü olarak eski tiplere uyuyor. Acaba bu iş görür mü ilk defa gördüm bende https://www.bonpar.com/280230002r 

Bunu bende buldum. Cihazın arkasında duran mavi soket benim teybe uyuyor ama gri soketin benim teybin arkasında karşılığı yok. Sizin aux da çift çıkış olduğuna göre olmaması lazım

Anladım teşekkürler bilgilendirme için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Coşkun Çağlar yazdı:

Fotoyu koyan arkadaşın aux girişiyle aynı giriş. Ona yazdığınız için bende umutlanmıştım. :( 

Anladım teşekkürler bilgilendirme için

Parça her iki teypte de aynı ama Arkamys'ler maalesef usb'yi tanımıyor. Arkamys olmayanlarda soket sök tak yaptığınızda direkt usb'yi tanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Çağlar
11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Parça her iki teypte de aynı ama Arkamys'ler maalesef usb'yi tanımıyor. Arkamys olmayanlarda soket sök tak yaptığınızda direkt usb'yi tanıyor.

Teşekkürler Sani bey boşuna para harcamaya gerek kalmadı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Gökhan Şener

Şimdi tom tom lara usb prizi montajı yapabiliyoruz. Anladığım kadariyla ama 2-3 farklı priz var söküp te mi bakicaz hangi prizin uyduğunu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Gökhan Şener yazdı:

Şimdi tom tom lara usb prizi montajı yapabiliyoruz. Anladığım kadariyla ama 2-3 farklı priz var söküp te mi bakicaz hangi prizin uyduğunu

Tomtom'lara usb priz montajı mümkün değil. İçinde usb prizle geliyor olmalıydı. Sadece yeni tip teyplerde aux var ise, priz değişikliği ile direkt usb olabiliyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Şener

aux girişi var 2012 privilege paket priz seçeneği 3 tane hangisinin olacağını servisten mi öğrenmemiz gerekiyor. benimkinde kapaklı 2 adet aux girişi var.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammet ARACI

Arkadaşlar herkese selamlar konu biraz eski ama
2012 model megane 3 sport tour navigasyonlu araç için aux çıkışı mevcut yere ;USB takan yapabilen alıp deneyen oldumu acaba ? bilgi sahibi arkadaşlar yazarsa sevinirim teşekkürler iyi forumlamalar

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Muhammet ARACI yazdı:

Yuvarlak iki giriş olan tipse ben yapmıştım

Yorum bağlantısı
Muhammet ARACI
Mehmet Cihat yazdı:
Muhammet ARACI yazdı:

Yuvarlak iki giriş olan tipse ben yapmıştım

evet 3,5 mm Rca kablo ile bağlanıyor nasıl yaptınız orjinaline sadık kalarak aydınlatırsanı zmemmun olurum

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yasin Dil
Mehmet Cihat yazdı:

Arkadaşlar 2010 model Megane aracımda usbden muzik oynatma özelliği yoktu. Düşük bütçe ile işi çözme peşine düştüm ve Çin'den 5 dolara aldığım usb player ile işi çözdüm. Yapmak isteyen olur diye paylaşıyorum.

Montaji bu aux girişi olan kısma yapacağız.

f65d7f2722d7b67972266be4d336e9bf.jpg

Aldığım mp3 çalar bu.

c85bc1f011b7265b6127005a8f5ffce5.jpg

Kolçağı sökerek bu işi yapmak en kolayı. Zaten kolçak kısmını dört vida tutuyor. boyut biraz farkli olduğundan dremel ile biraz genislettim ve cift taraflı bant ile montajını tamamladim.

5157f578008ebe9403fdbb58bef4fa89.jpg

Aux soketine gelen kabloyu sıyırıp siyah kabloyu gnd sari ve kahverengi kablolarida sag sol kanala bağlıyoruz. Kontaga bağlı bir elektrik hattindan sigorta ile bir paralel alip montaji tamamliyoruz.

fb0834b7ca138e939bd87094bbcc5e43.jpg

Ses kalitesi tatminkar yapmak isteyenler düşünmesin. İyi forumlar

Merhaba,

Eski konuyu yeniden canlandırıyorum ancak yardımınıza ihtiyacım var. Orta konsol için yazıyorum. Kocaman ve tek parça bişey. Tam olarak vida yerleri nereler?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Yasin Dil yazdı:

Merhaba,

Eski konuyu yeniden canlandırıyorum ancak yardımınıza ihtiyacım var. Orta konsol için yazıyorum. Kocaman ve tek parça bişey. Tam olarak vida yerleri nereler?

aracı sattığım için bakma şansım yok şu an için hatırlayamadım maalesef

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...