İçeriğe Yönlendir

Notebook Danışma

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Bir tanıdık laptopunu satıyor acaba alsammı dedim sizce bu makine ne kadar eder önce sizden fiyat yorumu alsam daha iyi olur amaç oyun oynamak değil ama aradada oynarım yani:) İ7 olması aklımı karıştırdı

İ7 6GB RAM 2.0GHZ 1 gb radeon HD6490M

206e1ad702cd470263dc48cbac3806b3.jpg

8e339f0026c867c417324d11d74b5610.jpg

25f9cecc15b85fd0afb6fa2c3163a122.jpg

f6c1b9954c22de4c90bda5aca4f14723.jpg

Bu arada bataryası bitik ilk mesaja yazmaya unuttum

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

intel işlemci için ati ekran kartlı notebook alınmaz ilerde sorun yaratır

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

i7 i5 yanıltıyor ancak QM serisi ve 2630... bayağı iş yapar bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstediği rakam nedir? Çift ekran kartı var ve ati gayet kuvvetli.

34 dakika önce, Furkan TANRIVEREN yazdı:

intel işlemci için ati ekran kartlı notebook alınmaz ilerde sorun yaratır

Böyle bir şey yok. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
İstediği rakam nedir? Çift ekran kartı var ve ati gayet kuvvetli.

Başta 1500 dedi ama ben 1000 lira verdim kabul ederse alacağım ki 3 aşağı 5 yukarı kabul eder yani ne eder sence bu makine sani abi. birde batarya bitik tamamen
Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Bence alınır çok güzelde iş görür düşüncesindeyim herşey yeterli gözüküyor .

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Bence alınır çok güzelde iş görür düşüncesindeyim herşey yeterli gözüküyor .

Ne kadara alınır mesela bende laptop var zaten 2 tane:) bir tane oyun notebooku var [emoji23] alınmasına alınır ama ne kadara alınır
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
34 dakika önce, emre öğüt yazdı:

Başta 1500 dedi ama ben 1000 lira verdim kabul ederse alacağım ki 3 aşağı 5 yukarı kabul eder yani ne eder sence bu makine sani abi. birde batarya bitik tamamen

Bence 1000 liraya çalınmış olur :good1: Uzunca bir süre iş görecek kapasitede görünüyor.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bence 1000 liraya çalınmış olur :good1: Uzunca bir süre iş görecek kapasitede görünüyor.

Mesela ben satsam bu cihazı ne kadara gider normal olarak bir fiyat biçilse kaç para bu cihaz :)
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, emre öğüt yazdı:

Mesela ben satsam bu cihazı ne kadara gider normal olarak bir fiyat biçilse kaç para bu cihaz :)

Sağlam bir batarya ile 2 den aşağı vermem ben. Ama 2 isteyene de vermem :D Yine de 1000 lira çok mantıklı geliyor bana.

Yakın bir zamanda i5/İntelHD4000/4GB/500GB temel özellikleri bulunan bir bilgisayara 900 lira vermeyi gözden çıkarmıştım. Biraz da aciliyeti vardı gerçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Sağlam bir batarya ile 2 den aşağı vermem ben. Ama 2 isteyene de vermem [emoji3] Yine de 1000 lira çok mantıklı geliyor bana.
Yakın bir zamanda i5/İntelHD4000/4GB/500GB temel özellikleri bulunan bir bilgisayara 900 lira vermeyi gözden çıkarmıştım. Biraz da aciliyeti vardı gerçi.

Recep abi bunların bataryası ne kadar acaba :) o zaman 1000liraya alınırsa alayım
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

6 senelık bir cihaz, özellik olarak iyi görünsede tavsiye etmem, laptoplar masaüstü sistemlere göre daha çabuk yaşlanıyorlar, sürekli ısı altında çalışan bir sistem, kullanırken

donmalar, takılmalar, yaşına bağlı sürücü sıkıntısı, yeni programlara uyumsuzluk yaşayacaksın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Lenovo T420 için yakın zamanda orjinal batarya fiyatı almıştık. 500 demişlerdi. Orjinal olmayanı için 150 denildi. Cihazın markası HP görünüyor. HP kullanmadım hiç. Ne desem boş. Kullanıcısına sormak gerek. İllaki araştırmıştır daha önce.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
(düzenlendi)
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
40 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

6 senelık bir cihaz, özellik olarak iyi görünsede tavsiye etmem, laptoplar masaüstü sistemlere göre daha çabuk yaşlanıyorlar, sürekli ısı altında çalışan bir sistem, kullanırken

donmalar, takılmalar, yaşına bağlı sürücü sıkıntısı, yeni programlara uyumsuzluk yaşayacaksın.

cihaz 6 yıllıkmı valla bu konuda bilgim yoktu :) ama cihaz tertemiz pek kullanılmamış

38 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

bu arada cihaz  dv6-6158sx

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, emre öğüt yazdı:

cihaz 6 yıllıkmı valla bu konuda bilgim yoktu :) ama cihaz tertemiz pek kullanılmamış

bu arada cihaz  dv6-6158sx

dv6 modeller son üretim tarihleri 2011 görünüyor, laptoplar da gördüğüm, 3-4 seneden sonra randumanı ciddi anlamda düşüyor, istisnalar ve kullanılmamış cihazlar tabiki olabilir, ama 1000 lirada az para değil, kolay kazanılmıyor, iyi görünen şeyler her zaman iyi değildir, tecrübeyle sabittir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

cihaz 2.nesil i7 işlemcili en az 5 6 yıllık ben 1500 e çıldırmış olmalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
1 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

cihaz 2.nesil i7 işlemcili en az 5 6 yıllık ben 1500 e çıldırmış olmalı :)

çokmu para yani

2 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

dv6 modeller son üretim tarihleri 2011 görünüyor, laptoplar da gördüğüm, 3-4 seneden sonra randumanı ciddi anlamda düşüyor, istisnalar ve kullanılmamış cihazlar tabiki olabilir, ama 1000 lirada az para değil, kolay kazanılmıyor, iyi görünen şeyler her zaman iyi değildir, tecrübeyle sabittir.

hayıırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

1500e çok zor alıcı bulması benim dediğim fiyatada düşmez o fiyatı veren kişi ama ben 1000 liramı vermezdim açıkçası tabi takdir senin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1500 hakkı. Şu an aynı özelliklerdeki notebook 2500-3000 bandındadır.

Pil bi dert değil, 100TL falan yan sanayisi. Uzun süre kullanırsınız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

1250 tl ye kadar çıkılır bir de ssd takılırsa canavara dönüşür windows 10 ile birlikte :) sürücülerde sıkıntı yaşamazsınız bende 5 senelik cihaz var sıkıntı yok. bu arada eğer oyun bilgisayarı olarak kullanacaksanız bataryaya da ihtiyacınız yok. oyunlar şarjdayken performanslı çalışır laptoplarda. pile geçtiğinde intel hd graphics e çeker kendini. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...