İçeriğe Yönlendir

Ka - Vites Geçiş Problemi

Barış Özarslan

Recommended Posts

Barış Özarslan

Öncelikle Merhaba ; 1999 model ford ka aracımda 1-2-5 vites geçişlerinde sertlik yaşıyorum 3 ve 4  te sorun nispeten daha az ,geçiş esnasında araçtan herhangi ses tıkırtı vs yok gayet iyi kavrıyor ama dediğim gibi geçerken bir şey zorluyor gibi hissetiriyor ,deneyimleyen ve çözümleyen var mı ?

Son ricam da Ka dan anlayacak düzgün bir usta (İzmir)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
30 dakika önce, BARIŞ ÖZARSLAN yazdı:

Son ricam da Ka dan anlayacak düzgün bir usta (İzmir)

Sabri Usta.. 

Ustaeller Ford Servisi

ve

Barış Bey isminizi "Barış Özarslan" şeklinde değiştireceğim bilginiz olsun.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sabri Usta.. 

Ustaeller Ford Servisi

ve

Barış Bey isminizi "Barış Özarslan" şeklinde değiştireceğim bilginiz olsun.. 

tamam dır Mehmet bey.usta eller servisini gün içinde aradım fakat ford ka ya servis yapmıyorlarmış alternatif servis arıyorum

tarihinde BARIŞ ÖZARSLAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Debriyajın durumu nedir? Şanzıman yağı değişti mi hiç?

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

yani ben değişimi yaptırmadım ..  benden önceki sahibi yaptırdı mı bilmiyorum, usta arıyorum bu yüzden ustaeller servisini gün içinde aradım artık ka araçlara servis vermiyorlar

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

motor çalışmaz iken vites kolu zorluğu nasıl?

Çağlar bey merhaba ; çalışırken ve kaplıyken durum aynı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zamn sorun şanzımanda veya debriyajda değil. vites mekanizmasında. yapıs ıbasit bir arabadır. iyi bir mekniker biraz incelerse sorunu bulabilir. lifte alarak kol mekanizmasını inceleyerek

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

o zamn sorun şanzımanda veya debriyajda değil. vites mekanizmasında. yapıs ıbasit bir arabadır. iyi bir mekniker biraz incelerse sorunu bulabilir. lifte alarak kol mekanizmasını inceleyerek

anladım teşekkür ederim sabahtan tavsiye üzerine bir ustaya götüreceğim,inşallah çözebilir,izmir de ford özel servisi bile bakmak istemiyor bu arabaya :) yok parça bulunmaz vs.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en fazla 2 gün beklersiniz çok ilginç bir şey aranır ise. İstanbul da 15 dak genelde gelme süresi. ihtyiaç olur ise parçacı tavsiyesi de yapabiliriz.bulunmaz vs. bir parça olursa.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

en fazla 2 gün beklersiniz çok ilginç bir şey aranır ise. İstanbul da 15 dak genelde gelme süresi. ihtyiaç olur ise parçacı tavsiyesi de yapabiliriz.bulunmaz vs. bir parça olursa.

tamamdır teşekkür ederim tekrardan durumu yazarım buraya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
15 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

tamamdır teşekkür ederim tekrardan durumu yazarım buraya 

dostum çözdünüz mü sorunu ?

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

sabahtan ustaya götürdüm,halatlar vs kontrol edildi,geçişlerde dediğim gibi bir sıkıntı yokmuş vites kutusunun bölümüne spray sıktı :)geçişler büyük oranda düzeldi ,

ekleme yapayım ,sorunun düşündüğüm gibi şanzuman yağı ile alakasıda var 20-25 dakika sonra vites neredeyse normal haline döndü ..

dikkat etmemişim galiba kafama takıldı . .. yolda sürerken kalkışlarda ve  vites değişime zamanında da.. gaza bastığımda zincir sesi gibi bir ses dikkatimi (devir yükselirken),daha öncede varmıydı bilmiyorum,yada ben fazla hassaslaştım :)

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
2 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

sabahtan ustaya götürdüm,halatlar vs kontrol edildi,geçişlerde dediğim gibi bir sıkıntı yokmuş vites kutusunun bölümüne spray sıktı :)geçişler büyük oranda düzeldi ,

ekleme yapayım ,sorunun düşündüğüm gibi şanzuman yağı ile alakasıda var 20-25 dakika sonra vites neredeyse normal haline döndü ..

dikkat etmemişim galiba kafama takıldı . .. yolda sürerken kalkışlarda ve  vites değişime zamanında da.. gaza bastığımda zincir sesi gibi bir ses dikkatimi (devir yükselirken),daha öncede varmıydı bilmiyorum,yada ben fazla hassaslaştım :)

triger zinciri belli bi zaman sonra gevşeme yapıyor ses ordan geliyorsa zincirin gerdirilmesi lazım... şayet zincire baktırırsanız bu arada v kayışınıda bi gösterin belki değişmesi lazım olabilir.   malum kayışın ömrü zincirinki kadar uzun olmuyor

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

Sizlerden yardım rica ediyorum,bu izmir de ford ka aracına bakacak adam akıllı usta bulamadım bir tavsiyeniz olursa gereçten çok sevineceğim,genel bakımı için..

Yorum bağlantısı
Gökhan Güngör

Buna yakın bisorun da benim araçta var dünden beri kalkışta aşırı derecede sallanma oluyo vites geçişleri çok zorlandı açık hava filtresi vardı orijinali yaktım yigilma oluyo şimdide işlerden dolayı goturemiorumda arabayı canimida sıkıyor bu durum öle yatıyor kapının önünde bocek

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Gökhan Güngör yazdı:

Buna yakın bisorun da benim araçta var dünden beri kalkışta aşırı derecede sallanma oluyo vites geçişleri çok zorlandı açık hava filtresi vardı orijinali yaktım yigilma oluyo şimdide işlerden dolayı goturemiorumda arabayı canimida sıkıyor bu durum öle yatıyor kapının önünde bocek

Gökhan bey çok şükür bahsettiğiniz sorunlar bende hiç olmadı vitesteki sertlik durumu da  büyük ölçüde düzeldi ,  vites aksamına spray sıktık düzeldi büyük ölçüde,araba ısındığında da (şanzıman yağı) yumuşuyor,ama bende genel bakım yaptıracağım servis yok, ustaya gösterdim motorda zincir sesi geliyor bi bakımını da gelmişken diye bu araçlarda olur dedi gönderdi :)  :)  

aracım  üstüne üslük tüplü gayet stabil çalışıyor.. memnunum ama bakım yaptıramıyorum işte :)

tarihinde Barış Özarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
51 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

Gökhan bey çok şükür bahsettiğiniz sorunlar bende hiç olmadı vitesteki sertlik durumu da  büyük ölçüde düzeldi ,  vites aksamına spray sıktık düzeldi büyük ölçüde,araba ısındığında da (şanzıman yağı) yumuşuyor,ama bende genel bakım yaptıracağım servis yok, ustaya gösterdim motorda zincir sesi geliyor bi bakımını da gelmişken diye bu araçlarda olur dedi gönderdi :)  :)  

aracım  üstüne üslük tüplü gayet stabil çalışıyor.. memnunum ama bakım yaptıramıyorum işte :)

LPG deposunu nereye koymuşlar ? stepne mi yoksa bagajda mı ? 

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Ozan Dural yazdı:

LPG deposunu nereye koymuşlar ? stepne mi yoksa bagajda mı ? 

bagajda deposu

Yorum bağlantısı
Gökhan Güngör

Sorunun çok büyümeden cozulmesine  sevindim cumartesi goturcem bnde 

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

zaten sorun büyük olsaydı yapacak adam yok galiba izmirde :) 

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Azad Mirzade

Bende de sanki vites değiştirirken tık tık takılıyor hissi oluşuyor dünden beri. Önceden yağ gibi kayardı, debriyaj hafif onda bir sorun yok ama vites takılıyor sanki, sertlik yok ama.

Yeni bir vites topuzu aldım, heyecanla bekliyorum, eski topuzun şaftı kaymış elimde leke bile bırakıyordu artık ne yaşadıysa :shok:

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
23 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Bende de sanki vites değiştirirken tık tık takılıyor hissi oluşuyor dünden beri. Önceden yağ gibi kayardı, debriyaj hafif onda bir sorun yok ama vites takılıyor sanki, sertlik yok ama.

Yeni bir vites topuzu aldım, heyecanla bekliyorum, eski topuzun şaftı kaymış elimde leke bile bırakıyordu artık ne yaşadıysa :shok:

senkromeçlere baktırın(sorun basit wd40 ile çözülebiliyor) ben sattım kurtuldum daha fazla dayanamayıp :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...