İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Silecek Ebatları

Onur Yapıcı

Recommended Posts

Onur Yapıcı

C max tit.x ebatlar nedir acaba? 750 mm yazıyor ama benim ölçtüklerim 725mm? 

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Benimde 75-65 cm ölçülerinde...

Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

zaten piyasada pek seçenek yok serviste 150 tl fiyat çektiler indirimle 135 tl olduğunu söylüyorlar. fikret beyin önerdiği ürünlere bakıyordum zaten yarın sipariş vereyim umarım 1-2 gün içerisinde elime geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

servise gittiğinizde 158 lira verip , şaft numarası ile sipariş edilen arka sileceğin düdük kadar geldiğini ve başka modelden uyan bir silecek takıldığını, ön sileceğinse tasarımının değiştiğinden kanırttırılarak ancak monte edilebildiğini görüp ve o sipariş verilen silecek için 2 hafta beklediğinizi görünce insan acı acı gülümsüyor. Koskoca ford servislerinde c- max sileceği bile yok. bak triger seti demiyorum silecek ön arka silecek. alırsın ford olursun.... :) eh bu kadar paraya fazlada beklememek lazım. Sınıfının fiyat/performans arabaları sonuçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
13 saat önce, Onur Yapıcı yazdı:

zaten piyasada pek seçenek yok serviste 150 tl fiyat çektiler indirimle 135 tl olduğunu söylüyorlar. fikret beyin önerdiği ürünlere bakıyordum zaten yarın sipariş vereyim umarım 1-2 gün içerisinde elime geçer.

Onur Bey servise çok para vermeye gerek yok. Biraz inceleyin takması da çok kolay ben ön ve arka 5 dakikada taktım. Kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

846a5ad13206ee703ab7ff136df524b6.jpg

Dediğiniz gibi 72.5 62.5 orijinali ama diğerleri de oluyor sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Yapıcı
On 27.01.2017 at 12:21, Fikret Özsoy yazdı:

Onur Bey servise çok para vermeye gerek yok. Biraz inceleyin takması da çok kolay ben ön ve arka 5 dakikada taktım. Kolay gelsin.

Takması gerçekten çok kolay sadece uygunu bulabilmek servisten almak gerçekten saçmalık. tatilde olduğum için sipariş veremedim pazartesi günü vereceğim salı veya çarşamba elimde olur sanırım.

inan bey ve ahmet bey'in önerdiği siteden bosch silecek sipariş vereceğim fakat orda da şöyle bir ikilem çıkıyor 750/650 verirsem bağlantı noktası aynı mevcut ile aynı orjinal ölçü yazan 725/625 sipariş verirsem farklı bir şekilde görünüyor. siteye mesaj attım dönüşlerine göre siparişi vereceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

Ön silecekleri çok kolay değiştirdim tam kalkmadığı için arka sileceği sökemedim kolay bir yöntemi varmı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
On 11.02.2017 at 22:24, Onur Yapıcı yazdı:

Ön silecekleri çok kolay değiştirdim tam kalkmadığı için arka sileceği sökemedim kolay bir yöntemi varmı acaba?

Arka silecekleri hafif kaldırıp, biraz zorlayarak çıkartmak gerekiyor. Özel bir tekniği yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemil Kaynak
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. Aracımı 09.02.2016 tarihinde aldım fakat bu zamana kadar sileceklerini değiştirmedim. İhtiyaçta duymadım açıkçası.

Aracımın silecek ayarıyla ilgili sorunum vardı yada ben öyle düşünüyordum. Yağmurlu havada seyir halinde silecekler bir ağır çalışıyor tam istediğim gibi 1dk sonra deli gibi çalışmaya başlıyordu. Bende otomatik sileceğı manuel bölüme alıyordum.

Geçenlerde güzel sağanak yağmur vardı evin önünde aracımı çalıştırdım silecekleri otomatiğe aldım arabadan indim dışardan ön cama baktım. Yağmur sensörünün olduğu dikizaynasının ordaki bölüme baktım, Sileceklerim o bölümün alt kısmını temizliyor ve sensörün olduğu küçük almba gibi kısmı temizlemiyordu. Anlaşılan benden önceki sahibi piyasa standardında silecek takmış. Silecekleri değiştirmek için silecek ebatlarına baktım tabiki çevremdeki küçük esnaflarda bulamadım.

Bu konunun açılması iyi olmuş bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Sileceksepetinden ben de sipariş vereyim.

tarihinde Cemil Kaynak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Sileceğimi değiştirdim. Orjinal boyut olunca sensörün olduğu bölüm tertemiz oldu. Yağmur performansınıda görmek güzel olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
(düzenlendi)

Bu haftasonu yağmurlu isanbul havasında aracımı kullandım ve silecekler muazzam sessiz ve sensör bölgesini temizlediğinden normal seyrinde sileceklerim çalıştı ve çok rahat ettim...

tarihinde Cemil Kaynak tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
3 saat önce, Cemil Kaynak yazdı:

Bu haftasonu yağmurlu isanbul havasında aracımı kullandım ve silecekler muazzam sessiz ve sensör bölgesini temizlediğinden normal seyrinde sileceklerim çalıştı ve çok rahat ettim...

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de kullanım olarak çok memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
habib özboyacı

arkadaslar arka silecegin ön taraf gibi muz olanı yokmu???? önler gibi muz olanı varsa o takılsa performansı düşermi acaba deneyimi olan arkadaslardan bilgi paylaşımı bekliyoruz

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aydın Perçem

65/75 mi taktınız 62.5/72.5 mi?
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

65/75 mi taktınız 62.5/72.5 mi?
Gecenlerde cok aradim ama birebir 73/63 cm bulamadim.. 75/65 aldim problem yok..

Silecek sepetinde orjinal diye satilan bosch markalari bilmiyorum tabi..
Silbak diye yerli bir marka [emoji16] simdilik memnunum, kendini asıl kisin belli edecek..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...