İçeriğe Yönlendir

Üzerime olan ikinci aracın trafik sigorta teklifi durumu ne olur?

Mahir Günebakan

Recommended Posts

Mahir Günebakan

Arkadaşlar şimdi bir aracım var ve 7. basamak indirimde 600 TL yıllık sigorta pirimi ödüyorum. Eşime bir araç alacağım forumdada zaten tavsiye konusu açmıştım. Şimdi diyelimki o aracıda aldım. Mantıklı olan ne olur ? Kendi üzerime mi yaptırmalıyım yoksa eşimin üzerinemi yaptırmalıyım. Eşimin ilk aracı olacak ?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

5. ayda kamyonet aldım 2. araç olarak 1500 ödedim.

10. ayda 1. aracım olan taksininkini yeniledim 850 tl. önceki sene 420, ilk aldığım sene 380 idi.

düşmesini beklemiyorum artık. zam gelmesin yeter.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizin adınıza olmasının bir artısı olmaz.. 

Yani ikinci bir aracınızın olmasının o araçta indirim oranının yüksek olmasının bir artısı olmaz.. 

Eşiniz ve sizin TC kimlik numaranız ile sigortacınızdan sorun. Eskiden olumsuz bir kayıt falan çıkacak mı, hanginize daha ucuz çıkacak, almadan önce görün.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahir Günebakan
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sizin adınıza olmasının bir artısı olmaz.. 

Yani ikinci bir aracınızın olmasının o araçta indirim oranının yüksek olmasının bir artısı olmaz.. 

Eşiniz ve sizin TC kimlik numaranız ile sigortacınızdan sorun. Eskiden olumsuz bir kayıt falan çıkacak mı, hanginize daha ucuz çıkacak, almadan önce görün.. 

Sanırım mantıklı bir işlem :) Eğer değişiklik olmazsa onun üzerine olması daha iyi olacak. NEticede ilk araba ve ufak tefek kazalar olma olasılığı yüksek. Benim üzerime olursa indirimler iptal olur gibi.

9 dakika önce, Aydın Akdeniz yazdı:

5. ayda kamyonet aldım 2. araç olarak 1500 ödedim.

10. ayda 1. aracım olan taksininkini yeniledim 850 tl. önceki sene 420, ilk aldığım sene 380 idi.

düşmesini beklemiyorum artık. zam gelmesin yeter.

Bu sigorta olayları artık gerçekten can sıkıcı olmaya başladı hak veriyorum sizede.Fakat benim gibi olan kişileri merak ediyorum. Nasıl yapsak makul olur diye. Sizinki biraz farklı ticari bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Mahir Günebakan yazdı:

Sanırım mantıklı bir işlem :) Eğer değişiklik olmazsa onun üzerine olması daha iyi olacak. NEticede ilk araba ve ufak tefek kazalar olma olasılığı yüksek. Benim üzerime olursa indirimler iptal olur gibi.

Her araç ayrı değerlendirilir.. 

İkinci aracın kazası birinci aracın indirimini etkilemez.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Günebakan
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her araç ayrı değerlendirilir.. 

İkinci aracın kazası birinci aracın indirimini etkilemez.. 

Bilgi için teşekkür ederim. O zaman normal kriterler meslek, yaş, tecrübe vs gibi indirimler etkileyecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Mahir Günebakan yazdı:

Bilgi için teşekkür ederim. O zaman normal kriterler meslek, yaş, tecrübe vs gibi indirimler etkileyecek.

Trafikte onlar da önemli değil... 

En önemli kriterler 

Araç marka model tipi,  ikamet il ilçesi veya plakası.. ve sigortalı yaşı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Önceden plakaya bakılıyordu şimdi direk ikametgah adresini baz alıyorlar galiba çünkü kayınbirader araba aldı benim araç 2003 fiesta 1250 tl çıktı ve ilk aracım Karabük ikametgah, kayınbirader araç 2008 hyundai era aldı benden 3 gün sonra 3. Araba hiç kaza Yok ikametgah Erzurum 1450 tl çıktı ve ben Anadolu sigorta yaptırdım kayınbirader sanpo japan mıydı öyle firmaya yaptırdı

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

İkinci araç hep yüksek çıktı bende. Sanki sistem üzerinde 2 araç var diye ceza kesiyor :D Güncel bedeller,

Mondeo 700, 

Puma 1350. 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
2 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

İkinci araç hep yüksek çıktı bende. Sanki sistem üzerinde 2 araç var diye ceza kesiyor :D Güncel bedeller,

Mondeo 700, 

Puma 1350. 

Ford Puma mı? 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
8 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

Ford Puma mı? 

Evet, 97 Ford Puma 1.7

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
Şimdi, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Evet, 97 Ford Puma 1.7

Türkiye'de pek bulunmayan bir model, önü biraz fiestayı andırıyor. hazırda varsa foto alabilirmiyiz, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Ben de yeni aldım sadece İstanbul'dan getirirken kullanma fırsatı buldum. 2 aydır işyerinde malesef fotoğrafı bulunmuyor. Aklımda birkaç yapılacak işlemi var ondan sonra konu açıp forumla tanıştıracağım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
3 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Ben de yeni aldım sadece İstanbul'dan getirirken kullanma fırsatı buldum. 2 aydır işyerinde malesef fotoğrafı bulunmuyor. Aklımda birkaç yapılacak işlemi var ondan sonra konu açıp forumla tanıştıracağım ?

hayırlı olsun, konusunu bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Serkan Buhan
On 27.01.2017 at 22:44, Mahir Günebakan yazdı:

Arkadaşlar şimdi bir aracım var ve 7. basamak indirimde 600 TL yıllık sigorta pirimi ödüyorum. Eşime bir araç alacağım forumdada zaten tavsiye konusu açmıştım. Şimdi diyelimki o aracıda aldım. Mantıklı olan ne olur ? Kendi üzerime mi yaptırmalıyım yoksa eşimin üzerinemi yaptırmalıyım. Eşimin ilk aracı olacak ?

1 ay kadar önce 98 model Ford KA aldım eşime 2. araç olarak benzer durumdan geçtim. Sigortacılara sordurdum kendi üzerime almam daha uygun olur dediler ben de öyle yaptım. Ankara plakalı iki araç için bendeki fiyatlar şöyle:

1. Araç, 98 Honda Euro Civic: 2016 Ocak %20 hasarsızlık 7. basamak: Trafik Sigortası Fiyatı 486 TL 

2017 Ocak teklif: 579 TL

2. Araç, 98 Ford KA: 2016 Aralık Fiyat: 888 TL 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selim Kaya

@Serkan Buhan merhaba.

Ford KA hala duruyorsa, ikinci yıl yapılan sigortanız ne durumda acaba. 5. basamağın tavanından mı yapıldı?

Benim de böyle bir durumum olacak gibi. Güncel olarak hangisi mantıklı olur anlamaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim bilader bakmadan kaçıncı el olduğu belli olmayan bir clio almıştı.Kasko yaptırmak istemiş.Sigortacı 13 kazası var bu arabaya kasko teklifi veren yok demiş.

Şimdi bir araç alsam,bu araç çok kazaya karışmış olsa bile sigortalar aracı yine mimli olarakmı görür yoksa kazası eski sahibindemi kalır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
35 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Kasko yaptırmak istemiş.Sigortacı 13 kazası var bu arabaya kasko teklifi veren yok demiş.

yeni ruhsat sahinini mi 13 kazası varmış yoksa 2. el aldığı aracın mı?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

İkinci el aldığı aracın.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Euro NCAP test aracı gibi olmuş.

2 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Şimdi bir araç alsam,bu araç çok kazaya karışmış olsa bile sigortalar aracı yine mimli olarakmı görür yoksa kazası eski sahibindemi kalır?

En basit tabiri ile, Trafik sigortası kişiyi, Kasko aracı takip eder. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

13 hasardan pert olan dosya vardır. Yoksa dosya adeti rakamı etkilemez diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Benim bilader bakmadan kaçıncı el olduğu belli olmayan bir clio almıştı.Kasko yaptırmak istemiş.Sigortacı 13 kazası var bu arabaya kasko teklifi veren yok demiş.

Pert durumu yoksa,  3 kaza 5 kaza 15 kaza fark etmez.. Çünkü kazayı yapan araç değil, sahibidir. 

Araç herhangi bir şekilde pert olmuş ağır hasar damgası yemiş ise o zaman güvensiz hale geliyor ve bu sebeple sigorta şirketleri bu araçları sigortalamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç herhangi bir şekilde pert olmuş ağır hasar damgası yemiş ise o zaman güvensiz hale geliyor ve bu sebeple sigorta şirketleri bu araçları sigortalamıyor.

bu kısımda yasal boşluk var bence. güvensizse nasıl tekrar satıyor, pertte teknik ve parça fiyatı diye 2 ye ayırmalılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

bu kısımda yasal boşluk var bence. güvensizse nasıl tekrar satıyor, pertte teknik ve parça fiyatı diye 2 ye ayırmalılar.

Aynı görüşteyim.. 

Aslında var bu ayrım zaman zaman karşımıza çıkıyor ancak yanan araçlara falan uygulanıyor.

Çok özel şartlarda uygulandığı için de sigorta şirketleri hepsini aynı kefeye koyuyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...