İçeriğe Yönlendir

Milestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Yusuf Ziya Deniz

Recommended Posts

Yusuf Ziya Deniz

Herkese merhaba,

Malum önümüz yaz ve şimdiden yaz lastiği bakınmaya başladım. Aracın lastik ebatlarından(245 45 18) dolayı bilinen markalar çok tuzlu kaçıyor. Onun için petlas veya benzeri lastiklere bakınırken milestone diye bir lastik gördüm. Petlas üretimi demiş ve fiyatı çok uygun. Bu lastik hakkında bilgisi olan var mıdır? Ya da ucuz ve kaliteli lastik tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
Bir saat önce, Yusuf Ziya Deniz yazdı:

Herkese merhaba,

Malum önümüz yaz ve şimdiden yaz lastiği bakınmaya başladım. Aracın lastik ebatlarından(245 45 18) dolayı bilinen markalar çok tuzlu kaçıyor. Onun için petlas veya benzeri lastiklere bakınırken milestone diye bir lastik gördüm. Petlas üretimi demiş ve fiyatı çok uygun. Bu lastik hakkında bilgisi olan var mıdır? Ya da ucuz ve kaliteli lastik tavsiyesi olan varsa memnun olurum.

Ben sportage aracım da 17"ebatını kullandım memnundum. Bu markayı da araştırabilirsin.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-falken-245-45-18-ze914-374011654/detay

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Ok

merhaba üstat.. öncelikle yeni üye oldum. insignia için, milestone lastikleri alıdınız mı? aldıysanız izlenimleriniz nelerdir bilmek istiyorum da, aynı araçtan bende de var ve hala kış lastiği ile kullanıyorum :(

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Aldım şimdilik memnunum. Lastik kaliteli görünüyor. Türkiye üretimi. Ses seviyesi makul.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satış pazarlama olarak her ana marka bir adet daha ucuz marka daha satar. kira var sgk var stopaj var stok yetmez müşteri el boş gönderilmez vs. teknik olarak alakaları yoktur ama.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satış kanalı abdulkadir özcan orası belli zaten de üretici için en kolay yöntem lastiğin üstünde yazar ona bakmalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Ok

hayırlı olsun Yusuf bey.. güle güle kullanın, kazasız belasız... ne kadar verdiniz? ve kıyaslama açısından, önceki lastikleriniz eski ise, bu size çok iyi gözükebilir diye sorayım istiyorum; 

önceki kullandıgınız lastiklerin markası, modeli ne idi? dişleri ne kadar dı? yazlık/kışlık hangisi idi? 

frenleme ve konfor ne derece değişti onu tahmin etmek açısından soruyorum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
(düzenlendi)

Lastiğin üstünde made in Türkiye yazıyor. Daha önce yazlık olarak üstünde conti sport contact 3 vardı biraz eski idi sonra kışlık yeni takım nokian wr3 adını yanlış hatırlıyor olabilirim kullandım. Ses seviyesi nokiandan iyi conti ayarında frenleme konusunda bir eksiğini görmedim. Toplamda 960 civarına almıştım internetten.

tarihinde Yusuf Ziya Deniz tarafından düzenlendi
Harf hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ok

Teşekkürler üstat.. güle güle kullanın, kazasız belası güvenlikle ....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Ok

2 tane aldım bende milestone 245 45 18 izlenimlerim; ... conti 3 e göre yuvarlanma sesi fazla... abs erken devreye giriyor.. sanki tutunma da birazcık azalma oldu gibi... Goodyear  efectigrip ise conti 3 ten de iyiydi :)  Konfor ve frenleme kıyası açısından... ama f/p olarak değerlendirince conti ve Goodyear 550-780 arası değişen fiyatlar da... oysa Ben 2 milestone yi 480 e falan aldım ki, bu fiyat eksileri hayli karşılar duruma geçiyor :) almakla kötü etmemişim yani :)  eskime süresini göreceğiz ama, normalde 60-70 bin biniyorum Goodyear michelin ve conti ye :) fiyat performansı yeniden kıyaslayınca aklım gt radial de.. :)  unutmadan milestone lastiklerimin biri ile balans yaptırırken zorlandı lastikçi... jant eğik değil ama kurşun dökülmüş e döndü... ama fiyatını eder ;) paylaşmak istedim... saygılar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...