İçeriğe Yönlendir

LG G4 Yaşadığım Sorun

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Herkese öncelikle iyi haftalar diliyorum. 2015 11. ayda aldığın lg g4 telefonla yaşamış olduğum problemler için yardımınız bekliyorum. Cihazı aldıktan sonra 3 ay içinde hızlı şarj özelliği kayboldu ve garantiden batarya ve şarj cihazı değişti. Bundan 3 yada 4 ay önce telefon kilitlendi ve bir daha hiç açılmadı garantiden anakart değişti. Esas sorunum bundan sonra başlıyor.

20 gün önce ekranda goost screnn(ekranda gelen bildirimleri sildiğim de silinmemiş gibi duruyor) servisin tabiriyle  olayı  yaşadım hızlı şarj özelliği yine gitti birde uygulama geçişlerinde bazen beyaz ekran geliyordu. Ben cihazı bu ayın 14 ünde servise bıraktım ve cumartesi günü geri dönüş yaptılar. Ekranın değişmesi gerektiğini fakat ekranın çevresindeki plastik aksamda darbeler olduğu için ekranın garanti kapsamından değiştirilemeyeceği ekranın değişmesi için 440 tl ödemem gerektiği söylendi bende yapmayın işlemi dedim. Servise ve daha sonra müşteri hizmetlerine goost screnn olayı darbelerden dolayı mı soruma karşılık hayır darbeyle ilgisi yok ama plastik kısımda darbe olduğu için garanti dışında kaldığı söyleniyor.

Telefonu aldığımdan beri eğer ekranda değişirse değişmeyen bir tek arka kapağı kalıyor. Bur da kim haklı ben mi bencilce düşünüyorum yoksa Lg bu işten böyle sıyrılmak mı istiyor. Bundan sonrada ne yapmam lazım sizler den yardım bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Hocam benim düşüncem telefonu elden çıkarmak olur.Alacak kişiye izah ederim.Piyasa fiyatı neyse 3-5 altına veririm.Yazılımsal olarak daha stabil olan iphonu alırdım.Takdir sizin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
Bir saat önce, Ahmet Kaleli yazdı:

Hocam benim düşüncem telefonu elden çıkarmak olur.Alacak kişiye izah ederim.Piyasa fiyatı neyse 3-5 altına veririm.Yazılımsal olarak daha stabil olan iphonu alırdım.Takdir sizin...

Anakart değiştiğinde zaten o kararı verdim bende hadi telefon gitti yere kadar gitsin dedim ama şimdi servisten aradılar cihaz garanti kapsamı kaldığı için diğer sorunları da yapamıyorlarmış. Şaka gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Konu uzmanı Servet Aydın'dır. Kendisi bir telefon fiyatına 8 telefon eskitmiş ve en son firma telefonu iade alıp Servet Aydın'a telefon satmamış ve adını kara listeye eklemiştir.

Servis personellerinin psikolojileri düzelsin diye toplu seansa gönderilmişlerdir.:crazy::crazy:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

G4'ün 05 ile başlayan serilerinde bootloop ve ghostscreen sorunları var. 06 ile başlayan 2016 üretimi cihazlarda bu sorun giderildi. Hiç uğraşmayın ve tüketici hakem heyetine müracaat edin, paranızı iade alın.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Tüketici hakem heyetine başvurun, yeni telefon değişimi yada ücret iadesi isteyin, bu saatten sonra tamiri kabul etmeyin, madem onlar çakallık yapıyorlar, anladıkları dilden konuşmak lazım  ekran çatlamamış kırılmamış, %90 siz haklı çıkarsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Tüketici Mahkemesi işi çözer. Bence bulunduğunuz yerdeki hakem heyetine başvurun. İş uzun sürer ancak çözülür diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

İlk işim tüketici hakem heyetine başvurmak umarım dediğiniz gibi bir sonuç çıkar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tüketici haklarına gecikmeden başvurun. Geç de olsa olumlu sonuç alacağınızı düşünüyorum. 

Geçmiş olsun, ama darbe ile kendi sorunlarını bir şekilde bağdaştırmamaları gerektiğini de düşünüyorum,

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mahkemeye gitmek şart, kesin kazanırsınız zaten...

haa bu arada stabil yazılım açısından Android en iyidir, ios tan bile, kötü olan yazılıma uyumu adam gibi sağlamadan model çıkaran firmalardır Android işletim sistemi değil, bunuda belirteyim yeri gelmişken :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Kesinlikle mahkemeye başvurun.Hakkınızı arayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

LG mi aman abi tövbe. G2 den sonra anakart problemi yaşamayan kullanıcı yok gibi. 2 hafta önce garantisi bitmiş G3 modelini uzun zamandır kendi kendine kapanma ve sim kart algılamama şikayetiyle servise verdim. Servis merkezini de söylüyorum MTV elektronik. Serviste kahvehaneden bozma bi kişiyle muhattab oldum, tahminimce servis teknisyeniydi. Tuttu bana telefonun kapalı olduğu tarihte rootlandığını söyledi, bunun imkanının olmadığını, hem benim bu işlerden anlamadığımı hem de telefona teknik olarak kimsenin el sürmediğini, ilk defa servise getirdiğimi söyledim. Aynı şeyi yineledi, en son dayanamadım yalan mı söylüyorum ben! garantisi bitmiş cihazı ücreti mukabilinde servise getirdim dedim. Sanki garanti kapsamına alınmayacak gibi bi endişem varmış gibi konuştular. Neyse ileri geri tartıştıktan sonra cihazı teslim ettim. Tam 1 hafta sonra aradılar kapanma problemi bataryadanmış, 90 lira batarya ücreti var dedi. İyi dedim tamam alırım batarya, fakaatt sim kart için anakartın değişmesi gerekiyor 650 lira dedi. Tamam dedim cihazı almaya geliyorum ben. Satsam 300 lira etmeyecek telefonun anakartına 650 lira nedir arkadaş?

Cihazı almaya gittiğimde 20 lira servis ücreti istediler, onu da vermedim. Telefonu attım dolaba duruyor öylece.

Sonuç olarak LG almayın, alana da mani olun. Benimle birlikte sadece benim tanıdığım 5 kişi var aynı mağduriyeti yaşayan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

apple'n gözünü seveyim  , gönder yenisi gelsin :) .. iPhone 7 cihazımda video çekerken hışırtı sesi bir sesi kayıt ediyordu gittim zorlu center a anında değiştirdiler yenisini verdiler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tek iyi yanı o zaten, o da yapamadıkları için :D 

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Hakem heyetinden form aldım yarın formu teslim edeceğim. En altta tüketicinin talebi bölümü var vicdanın ilk önce parçanın değişmesi yönündeydi ama telefonu ilk aldığım günden beri batarya-şarj cihazı ve anakartın değişmiş olması ve ekranında değişecek olmasını göz önüne aldığımda (değişmeyen bir tek arka kapak kalıyor)  paramın iadesini talep edeceğim. 03.10.2015 yılında 2199 TL ye almıştım. Parayı talep etmemdeki tek sebep garantisi bittikten sonra eğer birşeyle karşılaşırsam Erdal arkadaşın dediği gibi bizimde telefonu dolabın bir köşesine atmak olacak.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Şunu öğrenmek stiyorum hakem heyetine başvurduktan sonra kaç günde sonuçlanır. Birde sunu hatırladım anakart değişirken servis formunda o zamanda kasa kenarlarında darbe var yazıyordu ama ne hikmetse o zaman garantiden anakart değişmişti

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
8 dakika önce, Cihan Beliceli yazdı:

Şunu öğrenmek stiyorum hakem heyetine başvurduktan sonra kaç günde sonuçlanır. Birde sunu hatırladım anakart değişirken servis formunda o zamanda kasa kenarlarında darbe var yazıyordu ama ne hikmetse o zaman garantiden anakart değişmişti

En az 6 ay

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Bizim arkadaşta da var. Otomatiğe bağladı.

İki ay kullanıyor, sonra bozuluyo servise gönderiyor iki ay da orda duruyor.
Sonra yine baştan ... :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Beliceli

Şubat ayının ilk haftası tüketici heyetine verdim evrakları bakalım ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Beliceli

Arkadaşlar cevap geldi hakem heyetinden. Bilir kişi sorunun devam etmediğini yazmış. Tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum sizce dava Leh'ime mi görünüyor.

fcc309ec0eae7e3520cc9a119f63b386.jpgae534648cb08d8ec993a0b0df38c4485.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ekranın değişmesi gerektiğini servis kabul etmiş. Darbe olup olmadığına bilirkişi ne demiş? Ekranda darbe bakılmamış sanırım. Sadece anakarta yoğunlaşmış gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bilirkişinin dediği sorunun devam etmediği. Aynı zamanda anakart da herhangi bir hasar olmadığı. Benim anlamadığım bu hayalet ekran olayı değişken bir sorun mu stabil değil demiş bilir kişi. E o zaman servis benden neden ekran değişmesi lazım demiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Siz hızlı şarj olmamasından bahsetmişsiniz ama belgede sadece şarj olup olmaması minvalinde geçiyor konu. Orada bir boşluk olmuş anlaşılan. Bir de sizi tam dinlememişler midir nedir şikayet dilekçenizde cihazın kasasında darbe olduğu (çatlak değil, kırık değil sadece darbeden bahsediyorsak) öne sürülerek garanti kapsamı dışında tutulmaya çalışıldığını tüketici mahkemesine ifade etmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun uğraştıran konular ama bence bu tarz durumlarda sonuna kadar hak aramak gerekli. Ses çıkarmadıkça hizmet sektörü kalitesi düşüyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bilir kişi raporu tam bir saçmalık zaten. Araştırma içindeyim çünkü dava açıp kaybetme durumu da var.Karşı tarafın masraflarını göze almalıyım. 

On 19.04.2017 at 12:12, Sani Gerşon yazdı:

Ekranın değişmesi gerektiğini servis kabul etmiş. Darbe olup olmadığına bilirkişi ne demiş? Ekranda darbe bakılmamış sanırım. Sadece anakarta yoğunlaşmış gibi geldi.

Ekranda darbe yok zaten çevresindeki plastik kısımda var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...