İçeriğe Yönlendir

Peugeut 206 - Elektrik Sorunu

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhabalar,

Arkadaşım 3-4 ay önce 2006 model 206 aldı. eşi kullanıyor.

- bir gün hareket halindeyken araç stop etmiş. elektrikçi telefonda şarj dinamosu demiş. başka aküyle tamirciye götürdük. dinamo yapıldı. 

- başka birgün park halindeyken 4'lü açık yarım saatlik sürede marş yapıyor yine tık yok. akü şarjı komple bitiktir kendini toplamamıştır dendi akü şarja verildi ve akü güzel dendi.

- yine parkedilip geri binildiğinde çalışmadı. takviye yapıldı ve öyle çalıştı. elektrikçi bilemiyorum akü al dedi. arkadaş akü aldı. 

- tam herşey düzeldi derken bu kezde işyerimin önünde kaldı :) 

Necati abiden aldığın kamerayı taktım. bi kaç kez çalıştırdım dışarı çıktım. gündüz akü lambası yanıyordu. akşam montaj bitti arkadaş almaya geldi marş yaptık çalışmadı. takviye yapıp rölantide bıraktık kapılar falan açıktı belki akü bitmiştir dedik. rölantide çalışırken kendi kendine silecekler çalıştı, farları yaktı ve stop etti :hohoho: 

arabaya geçtin kontak açık, far düğmesi kapalı ama stop etmiş. 

takviye yaptık sanki araba tüplü, gaz bitmiş gibi gaza bastıkça sarsıntılı bir şekilde stop etti . takviyeyide görmedi. :D

en son gelen elektrikçi çekerek yada kurtarıcıyla sanayiye indirin dedi indirdik.

sigortalığın orda üst kısında kalan bir beyin gibi birşey varmış onu oynadı söktü taktı falan. beyin bozuk dedi (ana beyin değil) tamir edebilirsem ederim edemezsem yenisini isteriz dedi. sigorta kutusuyla alakalı bir beyinmiş. 

kara haberi bugün bekliyoruz. kendi düşüncemi söylüyorum pejo uzak dursun benden :) çok masraf yapıldı araba olamadı. 

aynı şeyleri yaşayan oldumu acaba pejoda ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bahsettiği parça ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ama, bir kaçak var ve aküyü bitiriyor belli ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

kaçak ölçüldü. yok denecek kadar az. 0.02 Amper yada 0.2 Amperdi yanlış hatırlamıyorsam. kaçak olsa rölantide biraktığımızda stop etmemesi gerekirdi. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bence de bir kacak var. Pejo orjinal olmayan, sonradan takilan ekipmanlari sevmez derler. Aracta sonradan takilmis birsey var mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Kolun da bozuk olma ihtimali yüksek (Tecrübe ile sabit)

Vakti varsa arkadaşının hem seni de görmüş oluruz, gel de burada iyi bi elektrikçim var baktıralım ;)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Kamera disinda hicbirsey yok oda kontaga bagli zaten.

Şimdi, Tolgahan Saglam yazdı:

Kolun da bozuk olma ihtimali yüksek (Tecrübe ile sabit)

Vakti varsa arkadaşının hem seni de görmüş oluruz, gel de burada iyi bi elektrikçim var baktıralım ;)

Kontak takili degilken kamerayi acmaya calisiyordu en son :)

Cozemezsek gelecez artik . Ama araba benzinli :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

Kamera disinda hicbirsey yok oda kontaga bagli zaten.

Kontak takili degilken kamerayi acmaya calisiyordu en son :)

Cozemezsek gelecez artik . Ama araba benzinli :D

Vakitli gellip, öncesinden de haber verdiğin sürece sıkıntı yok. ;)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Gizli ''Sat'' özelliği aktif olmuş :)

bi kaç kez niyetlendi . alacağı arabaların durumunu görünce haline şükretmeye başladı :) inşallah son tamir işi olacak. 

fiesta baktık ayna ayar yerlerinin dış kabının plastikleri yok. direksiyonu fare kemirmiş gibi. şöför tarafında kapı açmanın halatı kopmuş. 30 lira zaten yaptırırsınız diyo adam. bende camı açıp dışardan açıyorum kapıyı diyor :D

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...