İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Direksiyon Yrd Arızası

Ibrahim ganidagli

Recommended Posts

Ibrahim ganidagli
(düzenlendi)

Merhabalar 

Dün gün içinde kullandığım  aracımı parkedip gece tekrar çalıştırdıgımda direksiyon yrd arızası verdi direksiyon cok sert    elektriksel mi yoksa pompasında mı problem vardır? Yardımlarınızı bekliyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
7 dakika önce, Ibrahim ganidagli yazdı:

merhabalar 

dün gün içinde kullandıgım aracımı parkedip gece tekrar çalıştırdıgımda direksiyon yrd arızası verdi direksiyon cok sert    elektrikselmi yoksa pompasındamı problem vardır yardımlarınızı bekliyorum

hidrolik yağında bir problem var mı?

Yorum bağlantısı
Ibrahim ganidagli

yağa baktım sorun yok yeterince var ve donma vesaire sorun yok

Yorum bağlantısı
29 dakika önce, Ibrahim ganidagli yazdı:

merhabalar 

dün gün içinde kullandıgım aracımı parkedip gece tekrar çalıştırdıgımda direksiyon yrd arızası verdi direksiyon cok sert    elektrikselmi yoksa pompasındamı problem vardır yardımlarınızı bekliyorum

Direksiyon pompası zaten elektrikli! Bu durumda pompa arızası diyebiliriz ancak buna bir elektriksel donanımın sebep olması muhtemel. Ustaya götüreceksiniz. Geçmiş olsun.:yes:

Yorum bağlantısı
Ibrahim ganidagli
(düzenlendi)

direksiyonu çeviremiyorum çok sert dönmüyor şimdi birisine sordum diyor direksiyon yağı değişirken içindekini boşaltmadan yenisini ek olarak koymuslardır yağ kötü oldugu için soğuktan donmuştur belki diyor böyle bir ihtimal olabilirmi    Bu Arada Gece arıza verdiğinde hava - 11 olarak göründü

tarihinde Ibrahim ganidagli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şimdi, Ibrahim ganidagli yazdı:

direksiyonu çeviremiyorum çok sert dönmüyor şimdi birisine sordum diyor direksiyon yağı değişirken içindekini boşaltmadan yenisini ek olarak koymuslardır yağ kötü oldugu için soğuktan donmuştur belki diyor böyle bir ihtimal olabilirmi

Pompa çalışmadığında böyle olur. Direksiyonu çeviremezsiniz. Sisteme konulan yağ, şanzıman yağına yakın bir yağdır. Donması imkansızdır. Yağı boşaltıp yerine su konduysa bilemem.

Yorum bağlantısı
48 dakika önce, Ibrahim ganidagli yazdı:

yani epey masraf açacak öyle görünüyor

Neden öyle karamsar düşünüyorsunuz anlamadım. Basit bir röle, soket, sigorta arızası da olabilir.

Bir uyarıda bulunayım, bu iş eğer direksiyon pompasının onarımı veya değişimi şeklinde çözülecekse, bu araçların direksiyon sisteminde kullanılan özel bir yağ vardır ve sadece ford servislerinde bulabilirsiniz. Kesinlikle özel servis veya ustaların "bir şey olmaz, hep bunu koyuyoruz" vb. söylemlerine kanmayın. Belki şu an yaşadığınız sıkıntı bile  yanlış yağ konması nedeniyledir. 

Yorum bağlantısı
Ibrahim ganidagli

bakalim yarin cekici ile sanayiye goturucem umarim basit bir sekilde cozulur tesekkurler yardimlariniz icin 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihat Özçubukçu
(düzenlendi)

Merhaba İbrahim bey 

Aracınızın direksiyon yardım arızasını giderebildiniz mi?

Aynı arıza bir sene kadar önce benim 2005 model C-Max aracımda da olmuştu yağı eksikti tamamlayınca geçmişti. İki gündür yine yaptı aynı arızası ama bu sefer yağı tamamlayınca arıza devam etti. Mümkünse sizden bu konuda bilgi alabilir miyim. Şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Cihat Özçubukçu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Oymak

Merhabalar

2011 cmax titanium aracımı çalıştıdığımda direksiyon 10 sn sonra ya devreye giriyor yada direksiyon elektrik arızası veriyor. 

Arıza verince stop edip tektar çalıştırıyorum sorun çözülüyor. Sorun hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi

şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Aldemir

İlk mesajdaki arıza aynen bugün yaşadım. benim araçta 2004 c max.

Aracı parkettim,1 saat kadar oylanıp tekrar bindim.

Çalıştırınca vınnnn (fan sesi gibi) bir kaç saniye bi ses geldi. Daha önce şahit olmadığım bi ses.

Baktım direksiyon dönmüyor. Çok çok zor dönüyor.Motor içindeki sigorta kutusunu kontrol ettim.

Hidroilik direksiyon ile alakalı olduğunu düşündüğüm fotoğraftaki 80 amper olan şeffaf sarı sigorta atmış gibi sanki.Emin değilim ama.

Bu sigorta değişir mi? Nasıl?

Kontrol etmem gereken başka bişey var mı? (Hidrolik yağı tam)

8cd5d3b841f04520267e8457983137b7.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

İyi bir hidrolik direksiyon servisine gidin.Sigortanın atma sebebini bulun önemli olan bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Özçubukçu

Merhaba Fatih Bey,
Bayramınız mübarek olsun.
Geçmiş olsun.
Ben bu problemi yaşadığımda söylediğiniz gibi bir ses gelmedi. Tam tersine elektrik destekli pompadan gelmesi gereken ses gelmiyordu sadece sorun geçtiği anda pompa devreye girdiğinde çok küçük bir çınlama gibi bir ses duyuluyordu. Ayrıca bildiğim kadarıyla pompanın bağlı olduğu bir sigorta göremedim kitapçığında. Göstergedeki uyarı ekranında herhangi bir uyarı veriyor mu.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Arıza kaydı görünmüyor. Teşekkür ediyorum,iyi bayramlar.
315c22299e391d6f8fa7883001650254.jpg928ac61d09eed94864908736345a503d.jpg

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Özçubukçu

Benim yaşadığım sorunda Direksiyon Yrd Arızası yazıyordu ve sadece sarı uyarı lambası yanıyordu. Sizin yaşadığınız benim yaşadığımdan daha farklı bir problem gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Bugün bilgisayar ile bağlanıp baktım, hata kodu  fotoğrafta.Ayrıca camlarla ilgili hata kodları da çıktı.
b81f67ba9dc3596f72e68b8ec720ec04.jpg

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bugün 5 gün önce istediğimiz parça geldi. Gidip parçacıdan aldım, ne göreyim, parça tamir edilmiş ve boyanmış. Tabi iade ettim. Sanayide anlayan biri bakayım dedi. Parçayı söktü. İnşallah tamir edebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Arkadaşlar bu pompa sökülü vaziyette araç kullanmak zararlı olmaz mı? Tamirci bişey olmayacağını söyledi ama pek aklıma yatmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 09.09.2017 at 19:58, Fatih Aldemir yazdı:

Arkadaşlar bu pompa sökülü vaziyette araç kullanmak zararlı olmaz mı? Tamirci bişey olmayacağını söyledi ama pek aklıma yatmadı.

Direksiyonu çevirebiliyor musun.. 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Direksiyonu çevirebiliyor musun.. 

Evet çevirebiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...