İçeriğe Yönlendir

Mobil Bankacılık Uygulamalarında EFT Ücreti Var Mı?

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

arkadaşlar bir sorum olacak EFT hakkında telefondan eft yapmak ucretlimi ücretli ise ne kadar acaba.tabii. Bu bankalara göre değişir ama tlf numdan eft yaptım güncel özetten ne kadar ücret kesildiğini göremedim

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bankaya göre değişir. Dijital bankalar ücret almıyor. Mesela Enpara.

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

mobilden güven limi sizce bu tür işlemler faydası zararı nedir acaba faydasını biliyoruz çok güzel ama...

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
25 dakika önce, Mehmet Delen yazdı:

arkadaşlar bir sorum olacak EFT hakkında telefondan eft yapmak ucretlimi ücretli ise ne kadar acaba.tabii. Bu bankalara göre değişir ama tlf numdan eft yaptım güncel özetten ne kadar ücret kesildiğini göremedim

bankaya göre değişkenlik arz ediyor.  bankanızla şahsi ya da çalıştığınız kurumunuzun adınıza banka ile yapmış olduğu anlaşma şartlarında eft masrafı alınmayacak ibaresi varsa alınmaz. 

3 dakika önce, Mehmet Delen yazdı:

mobilden güven limi sizce bu tür işlemler faydası zararı nedir acaba faydasını biliyoruz çok güzel ama...

siz kendi internet bankacılığı güvenliğinizi aldıktan sonra sıkıntı olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Protokol musterisi değilseniz yapacağınız bankacılık işlemleri ücretli olur. Eğer kurumunuz ile banka arasında bir protokol varsa ücretsizdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Yıldırım

işcep (işbanksı) 4 lira civarı eft ücreti alıyor

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Yapı Kredi maaş müşterisiyim uygulamadan enparaya birkaç kez EFT yaptım kesinti yapmadı. Enpara zaten hiçbirine yapmıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

Belirli şartları yerine getirince bir çok banka muafiyet sağlıyor. Örneğin Vakıfbank, Yapıkredi, Garanti, HSBC ve Aktif Bank ile yaptığım işlemlerimde EFT ücreti ödemiyorum.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Ben de hem iş bankasından hem yapıdan eft ücreti ödemeden yapıyorum.

Yapı maaş anlaşmasından dolayı ücretsiz

İş bankası en az 2 otamatik faturadan dolayı.

Bankadan bankaya değişiyor herhalde şartları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

en para ve teb ister mobil isterseniz telefon bankacılığından eft havale parası kesmiyor bu tür uygulamalar varken insanların eft ve havalelere işlem ücreti ödemesine anlam veremiyorum doğrusu üstelik en parada eft için sınırda yok isterseniz 500 bin başka bankaya transfer edin yine ücret almıyolar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 dakika önce, Hakan Adalıoğlu yazdı:

iş bankasından

ayda 5 gibi sınır kondu mu konrol edin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

İş Bankasi eft paketi ile 15 tl 15 havale eft ücretsiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
İş Bankasi eft paketi ile 15 tl 15 havale eft ücretsiz

Ne kadar abi paket fiyatı?
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Cepteteb ve enpara gibi sistemler para almıyor ki ben şahsen cepteteb kullanıyorum ve gayet memnunum. Ayrıca vadesiz hesabı günlük vadeli gibi işliyor. Aynı zamanda hesap işletim ücreti de yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

KuveytTürk EFT Havale ücretsiz ;) Otomatik ödeme veya başka bir talimat/sözleşmem yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

mobilden güven limi sizce bu tür işlemler faydası zararı nedir acaba faydasını biliyoruz çok güzel ama...vadediz hesap nasıl vadeli gibi işliyorki yani faiz uygulanıyor

Bir saat önce, Mehmet Delen yazdı:

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

va de siz hesap nasıl vadeli gibi işliyorki yani faiz uygulanıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Halkbank uygulama çıktığından beri mobil şubeden eft havale için ücret almıyor , internet bankacılığında ise eft için ücret 1.95 tl .

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
mobilden güven limi sizce bu tür işlemler faydası zararı nedir acaba faydasını biliyoruz çok güzel ama...vadediz hesap nasıl vadeli gibi işliyorki yani faiz uygulanıyor

Ben Ziraat , vakifbank , garanti ve teb ( cebteteb) kullaniyorum telefondan. Anlık herseyi pratik olarak takip ediyorum. Subeye ya da atmye gitmeye gerek kalmiyor. Cebteteb enpara turuncu hesap gibi hesaplar eft ucreti almiyor. Diger bankalarda maas musterisiysen yada baska bir anlasma olursa almiyor.
Cebteteb vadesiz hesaba gunluk faiz isletiyor. 20 lira bile olsa 0.10 kurus gibi mesela hergun ustune koyuyor.
Telefon bankaciligini kullanirken telefonda baglanilan wifiye bile dikkat edin. Vpn aciksa kesinlikle kullanmayin. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bankalarla anlaşmaya göre değişiyor. örn; maaş hesabı açıldığında ilk anlaşma da eft hesap işletim ücreti vs gibi ücretler alınamaz şartı koyarlar vs vs o banka o hesaptan ücret almaz..

kuveyttürkle çalışıyorum, mobil ve net bankacılığı ile sürekli eft vergi ödemeleri vs işleri yapıyorum (ücretsizdir bu tür işler), otomatik talimatlar falan da kullanıyorum.. net bankacılığında çok şifre parola vs sorduklarından üşendiğim için her ne kadar da tel den nete girmek msj yazmak gibi işleri sevmesem de (bazı ince işler haricinde)  mobil bankacılıkta pratik oluyor.. şu ana kadar şükür bir sıkıntı yaşamadım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Yapı Kredi kurumsalda yıllık paket alıyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam 200 TL civarı.

Tüm havale-eft-çek tahsil gibi işlem masraflarından muaf oluyoruz.

Yıllık hesap incelemesinde bu işlemlerin masraf toplamları çok rahat geçiyor paket fiyatını, o yüzden avantajlıyız.

Bireyselde işbank kullanıyorum. Havale 1,00 TL, EFT 4,00 TL.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...