İçeriğe Yönlendir

Batan Firmalar Kervanı "Gold Bilgisayar"

Gencay Bengli

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Benim gibi yaşını başını almış biri bile yiyecek ve giyim dışında son 10 yıldır alışverişin tamamını internet üstünden yaparken bu kadar avm ne için kimin için açılır bir bilen varmı?.Avm'lerdeki kiralarda nasıl ve neden ödenir onu hiç anlamış değilim.90 lı yılların başında minnacık kasaba şirketi nokia 10 yıl içinde dünyanın en büyük cirosunu yaparken 2000 li yılların başında altın çağını yaşıyordu.O altın çağını yaşarken apple batmaktan kurtulma hesapları yapıyordu.Şimdilerde ise önce ipon sonrada akıllı telefon sayesinde apple dünyanın en değerli şirketi oldu nokia yok oldu gitti. Artık devir çok değişti ayak uyduramayan çok kısa sürede yok oluyor tıpkı bir anda var olduğu gibi...

Var.  AVM ler park yeri sorununa çözüm getirdikleri için çok önemli konumdalar. Site hayatı yaşıyorsunuz hapissiziniz. Çocuk okuldan gelmiş hadi bir çıkalım dışarı diyorsunuz. nereye gideceksiniz? Yok..Hobi yok. Park yok. kültür işleri pahalı. Zaten Taksim'e beyoğlu'na gitmek zul aile olarak (istanbul için). 

Arabanızla arabanızın güvenliğini de astronomik veya ukala otoparklar olmadan ya da ispark'a tokatlanmadan bırakabileceğiniz ve iki lahmacun yiyip bir soda içip çocuğa da bir ufak oyuncak alıp dönebileceğiniz TEK YER AVM'dir. Sahilde otoban kenarında mangal yapma dışında ne biliriz biz millet olarak? Kayak merkezinde bile yol kenarı mangal yapan milletiz.

varsa alternatifi bana buraya yazın.

Sorun otopark sorunu. Ulaşım sorunu. AVM'ler buna çözüm getiriyor. Akhisar'dan geçiyorum pazar günü. AAaa vatandaş AVM ye hücum etmiş. Eder, çünkü şehri şehir dışına taşıyorlar arsa beleş diye. Bu sefer yaya yürüyüp dolaşacak, takılacak yerler olmuyor. Olsa bile araçla gittiğinizde ya arabanız çekiliyor ya da yer yok. 

Küçük esnaf işini kaybetmek istemiyorsa merkezlere belediyenin otopark (kat olsa daha iyi) yapması yaptırması izin vermesi planlaması için bastırmalı. Otopark müteşebbisleri özendirilmeli.  Ben birçok yere gidemiyorum çünkü otopark yok. Yol yok.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı

Evimin beyaz eşyaları dahil olmak üzere kıyafetten elektroniğe alışverişimin çoğu % 90 üzere internetten yapıyorum alışverişimi. Neden? ucuz, evime kadar geliyor. Zahmet yok. Park sorunu yok. Benzin parası yok. trafik sorunu yok. Ürün almadan avm çarşı pazar gezerim. Netten aldığım fiyattan en az %20 ucuza alıyorum. Ve zahmetsiz. Çevremdekilere de ben alıyorum. 15 liraya çok ünlü bir markadan (magaza da aynı modele baktım indirimde 60 lira yazmışlar) fabrikasından gönderdiler orijinal yani gömlek aldım en son. Durum böyle olunca AVM benim için yemek mekanı. Zaman geçirme mekanı oluyor. Kar marjlarını azaltmaları lazım. Batmaya mahkumlar. Ankarada son 2 aydır saydıgım 3 avm var kapanan ve son demlerini yasayan.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
18 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

İyi de zaten alması gereken, ÖTV oranı düşmese de alacak bu listede yazılanları. Sadece küçük bir güzellik olmuş. Ben mevcut kullandığımı değiştirmeyeceğime göre, etkili bir çözüm değil. Zaten alırken kılı kırk yararak, başta genel tüketimi en ideal olanı alarak yapacağımı yaptım. Elektriği az tüketiyorum, alırken de ekonomiye katkı sağladım. Perakende satıcıların, genel tüketim eğilimini takip etmeleri gerekir. Bu ara zarar etmeyen, taksit yapılamasa bile cep telefonu sektörü bence. Beyaz eşyalarıma harcadığım paraya yaklaştım şimdiye kadar bu sektörde. Bitti artık beyaz eşya dönemi. Bundan sonra sıra akıllı ev teknolojileri. En basitinden kombi kontrolünü cep telefonumdan istediğim yerde yapıyorum. İllaki buzdolabı satacaklarsa azıcık akıl eklesinler artık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Konu otopark sorununa kaymış. Bunun çözümü çok basit. Her mahallede mutlaka ilkokul okul, lise, herhangi bir devlet binası vs vardır. Bu binaları AVM mantığıyla yapıp altını tüm mahalleye yetecek kadar otopark yapabilsek sorun kalmaz. Sıradan ucube bir bina yapıp adına okul diyerek arazileri heba ediyoruz. 

Hem geliri ile okulun döner sermayesine katkısı da olur.

Sevgili arkadaşlar,

Konuda kurallara aykırı olmadan yazmaya özen gösterelim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Trafik sorunu için küçük araçlar özendirilmeli, yaris ile orta sınıf araçların vergisi hemen hemen aynı.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Bende daha 1-2 haftadır full beyaz eşya alma arefesindeydim lakin geçen hafta gittiğim bayilerde bu hafta alacaklarınızı alın dolar kurundan dolayı zam gelecek diyorlardı gittiğim 2 bayide aynısını söylediler, tahminim fiyatlarda indirim olmayacak sabit kalacak, dolardan dolayı fiyatlar yükselse de ötv indiriminden dolayı sabit kalır düşüncesindeyim, bence hökümette böyle düşündüğü için böyle bir adım attı, bindirime alıştırma adımı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
13 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Var.  AVM ler park yeri sorununa çözüm getirdikleri için çok önemli konumdalar. Site hayatı yaşıyorsunuz hapissiziniz. Çocuk okuldan gelmiş hadi bir çıkalım dışarı diyorsunuz. nereye gideceksiniz? Yok..Hobi yok. Park yok. kültür işleri pahalı. Zaten Taksim'e beyoğlu'na gitmek zul aile olarak (istanbul için). 

Arabanızla arabanızın güvenliğini de astronomik veya ukala otoparklar olmadan ya da ispark'a tokatlanmadan bırakabileceğiniz ve iki lahmacun yiyip bir soda içip çocuğa da bir ufak oyuncak alıp dönebileceğiniz TEK YER AVM'dir. Sahilde otoban kenarında mangal yapma dışında ne biliriz biz millet olarak? Kayak merkezinde bile yol kenarı mangal yapan milletiz.

Sorun otopark sorunu. Ulaşım sorunu. AVM'ler buna çözüm getiriyor. Akhisar'dan geçiyorum pazar günü. AAaa vatandaş AVM ye hücum etmiş. Eder, çünkü şehri şehir dışına taşıyorlar arsa beleş diye. Bu sefer yaya yürüyüp dolaşacak, takılacak yerler olmuyor. Olsa bile araçla gittiğinizde ya arabanız çekiliyor ya da yer yok. 

Küçük esnaf işini kaybetmek istemiyorsa merkezlere belediyenin otopark (kat olsa daha iyi) yapması yaptırması izin vermesi planlaması için bastırmalı. Otopark müteşebbisleri özendirilmeli.  Ben birçok yere gidemiyorum çünkü otopark yok. Yol yok.

Hocam ben avm zararlı yada açılmasın demiyorumki? 4.levent ile şişli arasında toplasan 5 km.lik alanda kaç tane avm var bir saydınızmı? O alandaki avm sayısı sanırım bim'den fazladır. Her işte olduğu gibi bazı semtlerde dozu kaçıyor bu işlerin...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ne yani ötv düştü diye evleneyim mi [emoji4]

Fırsattır.. Kaçamassın
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bir sürü marina açıldı ve açılıyor eee boş mu kalsınlar tabii ki teknelere ötv kdv indirimi mazota indirim olacak ki millet tekne alsın . Bence çok gerekli 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde bu bir fırsattır hatta çünkü trafiği de hafifleteceği kanaatindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Bir sürü marina açıldı ve açılıyor eee boş mu kalsınlar tabii ki teknelere ötv kdv indirimi mazota indirim olacak ki millet tekne alsın . Bence çok gerekli 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde bu bir fırsattır hatta çünkü trafiği de hafifleteceği kanaatindeyim.

Yelkenli tekne lüks değildir. Yakıtı da yoktur. İzmir marmaris bedava gidersin. ( çanakkale boğazında biraz yakıt lazım bir bidon)

Ülkede daha çok marina lazım ama adamlar hala her teknesi olana fabrikatör gözü ile bakıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
2 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

konu gold-bilgisayar değilmiydi?

Burada her konu mangala bağlanır. Ben o kısmı bekliyorum.:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
On 2/3/2017 at 01:58, Mehmet Göktürk yazdı:

16 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yelkenli tekne lüks değildir. Yakıtı da yoktur. İzmir marmaris bedava gidersin. ( çanakkale boğazında biraz yakıt lazım bir bidon)

Ülkede daha çok marina lazım ama adamlar hala her teknesi olana fabrikatör gözü ile bakıyorlar. 

Her ikisinin de altına imzamı atarım.  

Motoryatlarda da ÖTV indirildiyse değiştireyim benim 21m lik azimut replicamı :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 02.02.2017 at 23:22, M.Fatih Yüce yazdı:

Benim gibi yaşını başını almış biri bile yiyecek ve giyim dışında son 10 yıldır alışverişin tamamını internet üstünden yaparken bu kadar avm ne için kimin için açılır bir bilen varmı?.Avm'lerdeki kiralarda nasıl ve neden ödenir onu hiç anlamış değilim.90 lı yılların başında minnacık kasaba şirketi nokia 10 yıl içinde dünyanın en büyük cirosunu yaparken 2000 li yılların başında altın çağını yaşıyordu.O altın çağını yaşarken apple batmaktan kurtulma hesapları yapıyordu.Şimdilerde ise önce ipon sonrada akıllı telefon sayesinde apple dünyanın en değerli şirketi oldu nokia yok oldu gitti. Artık devir çok değişti ayak uyduramayan çok kısa sürede yok oluyor tıpkı bir anda var olduğu gibi...

Aynen dediğin gibi abi. Ben AVMden elektronik ürün almayalı yıllar oldu. Herşeyi internetten alıyorum. Belki yaptığım ekonomiye zarar veriyor olabilir. Ama N11 hepsiburada gittigidiyor gibi online satış yapan sitelerde çok daha ucuza alıyorum ve daha çok çeşit var. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aynen dediğin gibi abi. Ben AVMden elektronik ürün almayalı yıllar oldu. Herşeyi internetten alıyorum. Belki yaptığım ekonomiye zarar veriyor olabilir. Ama N11 hepsiburada gittigidiyor gibi online satış yapan sitelerde çok daha ucuza alıyorum ve daha çok çeşit var. 

Ama sonra awm den alınmış ürün ile aynı sanıyorsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
31 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ama sonra awm den alınmış ürün ile aynı sanıyorsun.

Ürün dandikse nerden alırsan al değişen birşey olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Trabzon'daki Gold da kapattı. Bimekste rafların yarısı boş. Teknosa var o da pahalı diye pek gitmiyorum. Samsung'tan sarj aleti aldım pazarlık bile yaptım 55 tl. Teknosa'da 70 küsür bir şeydi. Batsınlar. Çoğu giyim markası da aylardır aynı malı tutuyor rafta. Konut kredileri düşürüldü ama bu sefer ev sahipleri emlaklar fiyat yükseltti. 2.el otoların fiyatları zamanındaki sıfır fiyatını geçti. Bazı fırsatçıların batması bizzat istiyorum. Kriz bu aralar iyiden iyiye giriyor belki forumda yasak bir laf olacak ama lider sevgisi yüzünden kimsenin gıkı çıkmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Gold'un piyasadan gidisi surpriz degil. Metro gtup bunyesinde firmalar bunlar. Hizli al, sanalpazar da ayni grubun online firmalariydi ve cok daha onceden problem yasandiklari icin zaten sahneden cekildiler. Yine market zincirinde olan praktiker de birkac sene once kapandi. Real'i begendik aldi deniliyordu, begendik zaten iflas erteleme istedi ohalden once.

Simdi firma batsin, kapansin demek ne kadar dogru bir bakalim. Siz ev sahibisiniz kiraciniz teknosada calisiyor..dilekleriniz gerceklesti ve teknosa kapandi. Kiraciniz issiz kaldi. Kiranizi odeyemeyecek en iyi ihtimalle cikmak isteyecek. Siz yeni kiraci arayacaksiniz ancak batsin dediginiz giyim firmasi istihdam.yaratamadigi ve calisamadigi icin evlenemeyen ve ailesinin evinde kalmaya devam edenler size talepte bulunamiyor. Ekonomi herkesi ilgilendirir. Firmalarin batmasini temenni etmek kendi ekonominizin de dolayli olarak batmasi anlamina gelir. Eger 90'li yillar gibi amerikan pazarlarindan dolar kuruna endeksli 2 sene oncesine ait tv aldiginiz donemleri gorseydiniz en azindan serbeste gezip elinizle denediginiz urune 100tl fazla vermeye razi olmak ne demek anlayabilirdiniz.

Saygilarimla.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Şu anki Türkiye şartlarında orta kesim ve düşük gelirli bir vatandaş zaten elinden geldiğini yapıyor. Devlet fırsat sunuyor yol açıyor imkan tanıyor faiz iniyor ÖTV kaldırıyor; bunlara rağmen ekonomiye istihdam sağlayan bir kesimden "fırsatçılık" yapanlara da, zor bela hayatını idare eden vatandaş cevabı veriyor almıyor alamıyor. Batmasınlar diye zaten yük altında olan insanımız ne yapacak. Ekonomiyi, kodamanlar bir şeylerden feragat ederek düzeltsinler. Bu vatandaş eskiden beri sırtında kamburla yaşıyor. Kriz var yönetici patron usta şef ceo ellerini koysun cebine desin ben işçi çalıştırıyorum bir şey yapamam. Gariban vatandaş ne yapsın. "Fırsatçılar" batacak bu güzel bir şey. 200 bin tlye sene başı alacağımız ev süreç içinde faizler indiği için 250 bin oluyorsa o inşaat şirketi batsın işsiz kalacak insanları düşünelim diye 250 bin tlye mi girsin bu insanlar. Bir yıl içinde maaşı 200 lira artmış olacak da enflasyon da paçasından çekecek de. Bunlar kişisel düşüncelerdir. Kimseye karşı ters hareket laf değildir. Benim düşüncem budur. Zenginler feragat edecek garibin cebindeki yastık altındakine göz diken batsın gitsin.

Yorum bağlantısı

Konu polemige girmesin. Kapanma ile ilgili sizin dileklerinizin gerceklesmesini istemem sahsen. Diger bahsettikleriniz ayri degerlendirilmesi gereken konular. O konularin siyasete dayanan kisimlarini da zaten forum kurallari nedeniyle tartismiyoruz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Polemik olmaz tabi kişisel konuşuyoruz kimseye veya bir markaya zıtlıktan değil ki Gold'u açıkçası Teknosa'ya karşı severdim mesela. Kapanan yerler oluyor bunda tüketici masumdur demek istiyorum. Dolaylı olarak bir sürü bağı var bu işin, sebepleri var. En iyi olan kalacak, tutunamayan batacak. Yerini daha iyileri alacak inşallah.
Saygı bizden.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...