İçeriğe Yönlendir

Forumdaşlarımız İçin Emeklilik Hesaplama

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Ahmet Said Avşar

ssk ve bağ-kur sigortalı forumdaşlarım için günde 3 kişiyi geçmemek koşuluyla emeklilik şartlarını hesaplayabilirim :) 

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
20 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

ssk ve bağ-kur sigortalı forumdaşlarım için günde 3 kişiyi geçmemek koşuluyla emeklilik şartlarını hesaplayabilirim :) 

Tebrikler Ahmet Bey.

Hesaplama için ne gerekli:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şafak karanlık benim.Hiç moral bozmayalım şimdi :D 

Teşekkürler düşünceniz için :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

sigorta sicil numaranız yada bağkur numaranız.bilmiyorsanız bunları tc :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

muhakkak vardır ama e-devlet sisteminin neresinde ne var o kısmı bilmiyorum ve e-devlet de ki verilerde eksiklik olabiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaşı 45'ten küçük olanlar.. Meşkul etmesin burayı :p

Teşekkürler Ahmet Bey 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaşı 45'ten küçük olanlar.. Meşkul etmesin burayı :p

Teşekkürler Ahmet Bey 

:) 44

fordumuzu yeni aldık,tecrübesiz olduğum için ancak forumdan faydalanıyorum,hiç faydam olmuyor nasıl fayda sağlayabilirim die düşünürken herkezin sigortalı olduğu geldi aklıma :D

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

bu arada hazır soru gelmeden cevaplayım ;

emeklilik için sigortalılık süresi ve gereken hizmet yılını doldurup sadece yaş bekleyenler için gündemde ki çalışma: %5 daha az maaş die açıklandı.lakin doğrusu  beklediğiniz her 1 yaş için %5.yani 55 yaşında emekli olacaksınız yaşınız 51 ise %20-yaşınız 53 ise %10 daha düşük maaş olacak.hesapladığımızda yalnızca bağ-kur sigortalıları için avantajlı.(baya avantajlı) ssk sigortalıları için akabinde başka bir iş planları yoksa mantıksız.

3 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Ben isterim. Çünkü çok karışık 

sigorta numaranız yada tc niz gerekli fevzi bey,özelden mesaj atabilir siniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
24 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Ben isterim. Çünkü çok karışık 

cidden çok fazla giriş çıkışınız var-ssk-tarım ve esnaf bağkuru olarak.(şafak karanlık)

Kalan yaşınız   
                19 yıl 3 ay
17 gün

Kalan sigortalılık süreniz

10 yıl 9 ay 28 gün
Kalan hizmet süreniz
   4338 gün
19/05/2036 tarihinde emekli olabilirsiniz.

tabi bu hesap bağkur dan emeklilik için,ssk ya geçerseniz prim gün sayınız değişir.askerliğinizi 2002 den evvel yapmışsanız saydırırsanız eğer 1 yaş geri çeker

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Teşekkürler. Bazen yatırmasam mı diye kendi kendime düşünmüyor değilim. Tek korkumuz sağlık. Zaten çoğu ilacı cebimizden alır olduk...

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
16 dakika önce, Barış Ünal yazdı:

Bes hakkinda bilginiz varmi,nasil emekli olabiliyoruz bes de

hocam orda şartları anlaşma yaptığınız şirketiniz belirliyor

Şimdi, Fevzi Göktaş yazdı:

Teşekkürler. Bazen yatırmasam mı diye kendi kendime düşünmüyor değilim. Tek korkumuz sağlık. Zaten çoğu ilacı cebimizden alır olduk...

rica ederim hocam,ama sigorta başlangıcınız çok geç :( üstüne birde yaşa takılmışsınız. ödemek bir dert ödememek bir dert.

18 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Banada bi bakıverin hele

tc yada sigorta numaranız? 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
34 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Banada bi bakıverin hele

ssk emeklilik:56 yaşında-5825 prim gününden emekli olacaksınız.

eğer bağkura geçerseniz 9000 bin hizmet gününü doldurmanız gerekir.ssk dan devam etmeniz faydanızadır.

mevcut prim gününüz:5762'dir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

ssk emeklilik:56 yaşında-5825 prim gününden emekli olacaksınız.

eğer bağkura geçerseniz 9000 bin hizmet gününü doldurmanız gerekir.ssk dan devam etmeniz faydanızadır.

mevcut prim gününüz:5762'dir

Yani 63 gün sonra prim günlerim doluyor ve yaşımı bekliyorum öyle mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

@Erdem Bozkurt 57 yaşında 5900 gün üzerinden emekli olacaksınız.eğer ssk üzerinden giderseniz.

şuan esnaf bağ-kuru üzerinden gidiyorsunuz.bağkurdan emeklilik için 9000 gün gerekir.son 3.5 yıl(1260 gün) ssk dan devem ederseniz ssk'dan emeklilik hakkı kazanırsınız.askerlik saydırmanız 18 yaşından evvel başlangıcınız olduğu için yaşınızı 1 sene öne çekmez.

3 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Yani 63 gün sonra prim günlerim doluyor ve yaşımı bekliyorum öyle mi?

aynen hocam

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

@Erdem Bozkurt 57 yaşında 5900 gün üzerinden emekli olacaksınız.eğer ssk üzerinden giderseniz.

şuan esnaf bağ-kuru üzerinden gidiyorsunuz.bağkurdan emeklilik için 9000 gün gerekir.son 3.5 yıl(1260 gün) ssk dan devem ederseniz ssk'dan emeklilik hakkı kazanırsınız.askerlik saydırmanız 18 yaşından evvel başlangıcınız olduğu için yaşınızı 1 sene öne çekmez.

bağkurdan emeklılık uzun iş,finale giden yol ssk'dan geçecek sanırım,ilk sigortayla başlayıp devamında bağkura devam ederken emeklilik için ayrı ayrı kıstas alınıyor sanırım veya ikisinin toplam prim sayısı ele alınmıyor sanırım? hangisinden emekli olacaksam onun prim sayısı ele alınan..hem ssk'dan hem bağkurdan primlerimin olmasının avantajı nasıl olacak? teşekkur ederim....

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

1 Ocak 1980 doğumluyum  1 Ağustos 1997 den itibaren 25 Eylül 2005 e kadar 370 gün sigortalılık sürem var.Askerliğimi 2002 Aralık ile 2004 Mart  arasında 15 ay olarak yaptım. 28 Eylül itibari ile Devlet memuru oldum ne zaman ne şartlarda emekli olabilirim .Şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
28 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

1 Ocak 1980 doğumluyum  1 Ağustos 1997 den itibaren 25 Eylül 2005 e kadar 370 gün sigortalılık sürem var.Askerliğimi 2002 Aralık ile 2004 Mart  arasında 15 ay olarak yaptım. 28 Eylül itibari ile Devlet memuru oldum ne zaman ne şartlarda emekli olabilirim .Şimdiden teşekkür ederim. 

sigortalılık 25 yıl süre için başlangıcınız 1 ocak 1998 olarak hesaplanır.memur olduğunuz için diğer bilgilere bakamam ama 58 yaş  :( ( güvenlik gereği) 

29 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

bağkurdan emeklılık uzun iş,finale giden yol ssk'dan geçecek sanırım,ilk sigortayla başlayıp devamında bağkura devam ederken emeklilik için ayrı ayrı kıstas alınıyor sanırım veya ikisinin toplam prim sayısı ele alınmıyor sanırım? hangisinden emekli olacaksam onun prim sayısı ele alınan..hem ssk'dan hem bağkurdan primlerimin olmasının avantajı nasıl olacak? teşekkur ederim....

karışık olması +- bir şey sağlamaz. (çoğu zaman)

ssk dan daha az prim gün sayısı ile emekli olabiliyorsunuz. burda kıstas;(şu anki yasalara göre) en son 1260 gün hangi sigorta kolundaysanız,o sigorta kolunun emeklilik şartlarına tabi olmanız.

tabi ki özel durumlar da var;maluliyet-ölüm sonucu hak sahiplerine-iş kazası-kişinin ölümüne sebebiyet verme  gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
1 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

bu arada hazır soru gelmeden cevaplayım ;

emeklilik için sigortalılık süresi ve gereken hizmet yılını doldurup sadece yaş bekleyenler için gündemde ki çalışma: %5 daha az maaş die açıklandı.lakin doğrusu  beklediğiniz her 1 yaş için %5.yani 55 yaşında emekli olacaksınız yaşınız 51 ise %20-yaşınız 53 ise %10 daha düşük maaş olacak.hesapladığımızda yalnızca bağ-kur sigortalıları için avantajlı.(baya avantajlı) ssk sigortalıları için akabinde başka bir iş planları yoksa mantıksız.

sigorta numaranız yada tc niz gerekli fevzi bey,özelden mesaj atabilir siniz

Ömür boyu mu bu şekilde yoksa yaş şartı tamamlanınca maaş normal seviyesine geliyor mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...