İçeriğe Yönlendir

Kuluçka Makinası hakkında

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Elinde hazır makina ya da malzemeleri  olup da  satmak isteyen var mı , yada daha önce bu iş ile uğraşmış akıl verecek varsa bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben uğraşmadım ama ısıtmak için gerekli malzemeleri müşterilerimiz bizden temin ediyor.

Genelde ısıtmak için halojen ampul kullanıyorlar.

İç ısıyı kontrol altında tutmak için dijital termostat veriyoruz. 

İçerinin nem ve  sıcaklığını görmek için ekstra bir dijital termometre kullanıyolar. 

Bazıları hava sirkülasyonu için bir fan ekliyor. 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Ben uğraşmadım ama ısıtmak için gerekli malzemeleri müşterilerimiz bizden temin ediyor.

Genelde ısıtmak için halojen ampul kullanıyorlar.

İç ısıyı kontrol altında tutmak için dijital termostat veriyoruz. 

İçerinin nem ve  sıcaklığını görmek için ekstra bir dijital termometre kullanıyolar. 

Bazıları hava sirkülasyonu için bir fan ekliyor. 

Sıcaklığın gelişim ve çıkım süresince sabit değerlerde olması gerekmektedir , Fan içerde temiz hava olması için elzem bir üründür malum canlı hayvanlar nefes alıyorlar :)

Sizin dükkan internet adresi var mı yada ürün fiyat bilgileri :

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Dijital termostat bir adet helojen lamba ortam sıcaklığını sabit tutmak gerekir. Hareket olması lazım mutlaka be ortamda nem olması lazım buz dolabı kullanabilirsiniz bu iş için. Hareket için ise küçük servo motor veya misal şarjlı matkap kullanabilirsiniz. Zamanlayıcı bağlayarak şarjlı matkap çalışmasını sağlayıp yumurtaları koyacağınız kafesin hareket etmesini sağlayacaksınız. Kolay gelsin. Bu arada ne üretmeyi düşünüyorsunuz

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Eski fırın buzdolabı tipi birseyi dolap olarak kullanabilirsiniz .Zamanında kendileri yapan arkadaşlarım var . Homojen ısıtma için fan ve normal eski tip bir ampul ve ısı ve nem ölçer almalısınız yumurtaları koyacağınız hazır sepetler var ve bu sepetleri döndürmek için eski dikiş makinası ayak mafsalı gibi mekanizma( 30_45 derece hareket edecek ) bunuda çevirmek için fırınların içindeki piliç çevirme aparatinin motorunu kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...