İçeriğe Yönlendir

Mercedes a serisi (eski kasa)

Tayfun Doğan

Recommended Posts

Tayfun Doğan

Arkadaşlar merhaba. 2 yıl dualogic linea dan sonra artık çocuk büyüdüğü için hachback arabaya geri dönüş yapmak istiyorum. linea dan sonra istediğim en elzem özellik KONFOR olsun.

bu yüzden premium dedikleri araçların küçüklerine bakmaya başladım. Elimde maksimum 40-42 bin mevcut. Bu yüzden makyajlı kasa 2006 mercedes a serilerine bakmaya başladım. Araç biraz yüksek ve kısa durduğu için yol tutuşundan endişe ediyorum. Ayrıca konforu önceki arabam olan 2012 fiesta yı aratır mı daha mı iyidir. 

Son olarak başka ne tavsiye edersiniz bu fiyatlara

otomatik ve konfor ve biraz doluluk istiyorum...

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Donanım güzel ama galiba motor gücü zayıftı.... 85 BG diye biliyorum, emin değilim... Jazz bakın, kullanışlı, ekonomik ve 2. elde çok hızlı bir araç...

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan
7 dakika önce, Ramazan Turan yazdı:

Donanım güzel ama galiba motor gücü zayıftı.... 85 BG diye biliyorum, emin değilim... Jazz bakın, kullanışlı, ekonomik ve 2. elde çok hızlı bir araç...

Jazzları nedense beğenemedim. A serisi de aynı tipte olmasına rağmen yıldız konforu(varsa) olması daha tercihim olur...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben kullandım 2 sene. 1.6 102 hp; vasat motor,vasat bi araç..

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

a ve b serisinde kullanilan otamatik vitesler(cvt) biraz sorunlu birde mersedes diye a ve b serisinden cok fazla confor beklemeyin

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan
3 saat önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

bende B serisine heves etmiştim ancak motorunun zayıflığı yüzünden vazgeçmiştim neden a3 düşünmüyorsun?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-otomatik-audi-a3-5-kapi-kirmizi-1.6-duz-motor-lpg-li-masrafsiz-365239240/detay

Temiz a3 bulmak neredesye imkansız. Şu an baktığım 3 model var zaten a3 merc. A ve b serileri. Temiz a3 ler 50 lerde geziyor ve genelde bir önceki kullanıcıları hız meraklısı olduğu için çok yıpranmış oluyor diye düşünüyorum.

B serisi hantallığı sizce linea 1.3 le karşılaştırınca nasıldır???

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
Bir saat önce, Tayfun Doğan yazdı:

Temiz a3 bulmak neredesye imkansız. Şu an baktığım 3 model var zaten a3 merc. A ve b serileri. Temiz a3 ler 50 lerde geziyor ve genelde bir önceki kullanıcıları hız meraklısı olduğu için çok yıpranmış oluyor diye düşünüyorum.

a3 her ikisinden de mantıklı geliyor, düz motor 1.6 benzin + lpg ama evet biraz araştırınca temizleri 48-49 a çıkıyor 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-temiz-a3-arayanlara-354652152/detay  gibi

c4 1.6 vti 'a takılmıştım ben son olarak kendim için. hem konforlu hem yüksek model hem düşük kilometre. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-firsat-araci-2014-citroen-c4-hatasiz-lpg-li-sadece-23000-km-390975452/detay/

bir haftadır bu ilanı takipteyim. 46 dan düştü bu fiyata benim araçla takasa yanaşmıyor, bende ilana verip satmak için fazla eringenim bu aralar :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

konforlu araç bakıyorsanız megane bakacaksınız.

eğer çok yol yapmıyorsanız balıkesir gibi yerde 2005 eski kasa en son dönem passatlara bakabilirsiniz. yahut B6 passatlara da bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

A 160 kullandım. Yedek Parça çok pahalı, motor vasat rampada bayıldıkça bayılıyor. Ben pek beğenmedim. İyi yanları ise geniş bir iç hacim, rahat koltuklar 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tayfun Doğan

Arkadaşlar mustafa tüfekçi nin birkaç mesaj önce aklıma sokmasıyla 2009 model b 150 satın aldım. Tanıdıktan ve ilk sahibinden bulduğum için fiyatı baya uygun oldu. 

2000 km dir kullanıyorum.

ilk izlenimlerim.

donanım kesinlikle mükemmel

(Otomatik park, hız sab., Bluetooth , far yağmur sens., kapı altlarına kadar aydınlatma, mercekli far vs.)

Karoser ve yürür aksam kalitesi konusunda linea ile kesinlikle karşılaştırılamaz. Focustan 1 tık üstün gibi. (Yada markanın verdiği iyi his olabilir)

şanzıman mükemmel. Cvt deki o devirin düşüp hısın yükselmesi ve vites geçişlerinin neredeyse olmayışı çok iyi hissettirdi.

dualogic lineadan sonra hiç de hantal değil. Hatta o kadar atik geldi ki eşim kullanmakta zorlanıyor. Yokuş performansı düşük hızlarda dualogicten sonra daha iyi. Yarı otomatik linea hangi vitese geçeceğini kararlaştıramadığı için bayılıyordu. Ama evet tork düşük olduğu için mersoyla linea gibi 110 a sabitleyip yokuşu çıkamıyorum.

yakıt ş.içi 50-55 krş.

Uzun yolda 30-32 krş.

bagaj hacmi lineayı kesinlikle aratmıyor.

arka koltuk diz mesafesi yok artık dedirtecek seviyede. Yayıla yayıla otursanız bile(178 boyum) diziniz ön koltuğa değmiyor.

şimdilik bu kadar.

yakıt dışında hiç eksisini göremedim. Onu da yakın zamanda prins lpg ile çözücem.

Her türlü soruya ve yoruma açığım...

resimler birazdan

0164219bc209175af6f15c2ecfea47f2.jpg886722f6ad52814f8139abb425e5802a.jpg13ab374c4a77f1ab1fc1e22f54f9180e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
(düzenlendi)
2 saat önce, Tayfun Doğan yazdı:

Arkadaşlar mustafa tüfekçi nin birkaç mesaj önce aklıma sokmasıyla 2009 model b 150 satın aldım. Tanıdıktan ve ilk sahibinden bulduğum için fiyatı baya uygun oldu. 

2000 km dir kullanıyorum.

ilk izlenimlerim.

donanım kesinlikle mükemmel

(Otomatik park, hız sab., Bluetooth , far yağmur sens., kapı altlarına kadar aydınlatma, mercekli far vs.)

Karoser ve yürür aksam kalitesi konusunda linea ile kesinlikle karşılaştırılamaz. Focustan 1 tık üstün gibi. (Yada markanın verdiği iyi his olabilir)

şanzıman mükemmel. Cvt deki o devirin düşüp hısın yükselmesi ve vites geçişlerinin neredeyse olmayışı çok iyi hissettirdi.

dualogic lineadan sonra hiç de hantal değil. Hatta o kadar atik geldi ki eşim kullanmakta zorlanıyor. Yokuş performansı düşük hızlarda dualogicten sonra daha iyi. Yarı otomatik linea hangi vitese geçeceğini kararlaştıramadığı için bayılıyordu. Ama evet tork düşük olduğu için mersoyla linea gibi 110 a sabitleyip yokuşu çıkamıyorum.

yakıt ş.içi 50-55 krş.

Uzun yolda 30-32 krş.

bagaj hacmi lineayı kesinlikle aratmıyor.

arka koltuk diz mesafesi yok artık dedirtecek seviyede. Yayıla yayıla otursanız bile(178 boyum) diziniz ön koltuğa değmiyor.

şimdilik bu kadar.

yakıt dışında hiç eksisini göremedim. Onu da yakın zamanda prins lpg ile çözücem.

Her türlü soruya ve yoruma açığım...

resimler birazdan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı uğurlu olsun. çok şık bir araba ben de motorundan dolayı vazgeçmiştim şimdi imrendim :) kaça aldınız?

tarihinde Ahmed Talha Karaarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Araç gayet güzel görünüyor zaten merso olması yeterince prestijli. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun. Yeni bir konuda bekliyoruz detaylı fotoları :):nazar:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mis gibi araba. Linea ile aynı cümlede olmaz yıldız :)

Yanlış anlamayın aman, linea'da kendi sınıfında çok iyi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...