İçeriğe Yönlendir

Focus 3,5 - 2015 Trend X - Aux Hakkında Tablet İçin Fikirleriniz

Serkan Kara

Recommended Posts

Serkan Kara

84dd065a43bbd64bf241617f2cd96a13.jpg

Bildiğiniz gibi 2015 Trend X lerde Aux yok Bu vasıtayla aracıma İpad ya da Samsung tablet bağlamak istiyorum ancak aux olmadığından bağlayamıyorum ayrıca aux olursa bluetouth da kullanılabilir aparat ile bu konuda çözümleri olan fikirleri olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Amaç sadece usb den müzik dinlemek değil Double din yerine Android ya da İos bir tableti kullanabilmek yardımcı olabileceklere minnettarım teşekkürler . [emoji4]

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Telefonu usb den bağladım. Hiç bir değişiklik olmadı. Telefonun içinde ki müzikleri görür mü diye düşündüm gene olmadı.

Ben de öğrenmek isterim bir.çözüm var mı ye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

çakmaklığa takılan bluetooth adaptörünü tabletinizle ses aygıtı olarak eşleştirip aracınızın radyosundan sesi tüm uygulamalarda videoda vs alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Kara

Çakmaklıktan takılan Bluetouth adaptöründen kaliteli ses alınamıyor ve kopmalar oluyor denedik onu da ancak aux da böyle bir problem yok eğer normal teybe sonradan aux ilave etme şansımız varsa daha sağlıklı ses ve bağlantı alabiliriz.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
1 saat önce, Serkan Kara yazdı:

Çakmaklıktan takılan Bluetouth adaptöründen kaliteli ses alınamıyor ve kopmalar oluyor denedik onu da ancak aux da böyle bir problem yok eğer normal teybe sonradan aux ilave etme şansımız varsa daha sağlıklı ses ve bağlantı alabiliriz.

iyi bi elektronikçi çözer o işi. girişlere müdahale ederek felan :) forumdan bişey çıkacağını sanmam. bu arada aux demek kablo demek. o tablete şarj için bi kablo girecek birde aux için olunca işler karışacak. bu oto teyplerine bluetooth u neden standart olarak koymazlar anlamam. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Telefonu usb den bağladım. Hiç bir değişiklik olmadı. Telefonun içinde ki müzikleri görür mü diye düşündüm gene olmadı.

Ben de öğrenmek isterim bir.çözüm var mı ye

USB bağlantı sadece usb bellekler içindir.

1 saat önce, Serkan Kara yazdı:

Teybinizin arkasında aux çıkışı olabilir. Bunu kontrol etmek gerekir. Eski seri teyplere dahi forumumuzda aux çıkışı ekleyen üyelerimiz mevcuttu. Sağlam bir elektronik bilgisi gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Kara
Teybinizin arkasında aux çıkışı olabilir. Bunu kontrol etmek gerekir. Eski seri teyplere dahi forumumuzda aux çıkışı ekleyen üyelerimiz mevcuttu. Sağlam bir elektronik bilgisi gerekir.

Sani Abi bulunduğum şehirde bu işten sağlam anlayacak birinin olduğunu sanmıyorum Eğitim için Sivastayım şu an ama eğer çevre illerde yapabilecek olan olursa götürcem aracı ancak forumumuz kalabalık benden önce bu işi araştıran var mıdır acaba diye bir fikir alayım dedim zira benden önce uğraşıp da yapan varsa o yoldan ilerlemek amaçlı :) çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ergün YILDIZ

Merhaba benim aracım da aux olmadığından

https://www.aliexpress.com/item/Dual-Output-3-5mm-Car-USB-Bluetooth-Receiver-Wireless-AudioReceiver-Adapter-bluetooth-audio-adapter-C/32654364790.html?spm=2114.13010608.0.0.u7yZHm

bu ürünü aldım bluetooth üzerinden telefon ve tablet cihazlarının tüm seslerini araca aktarıyor

tavsiye ederim en pratik çözüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Kara

Güncelleme olması açısından yazıyorum. Ergün Yıldız Abi gösterdiğin aleti uzun zaman önce malum siteden aldım ancak geldiğinde baktım ki aletin çalışması için AUX VE USB aynı anda gerekli yani iş görmüyor malesef ben zaten aux girişi olmadığı için bu sıkıntıyı yaşıyorum :)

Yorum bağlantısı
Alperen Akkuyu

Aynı araçtan bendede var .bende aux yapılır mı diye araştırdım .bazıları radyoda aux a geçirecek düğme bulunmadıgı için olmaz dediler.bu konuyu takip edeceğim inşallah çözümü vardır 2015 model araca hem aux u hemde bloetooth nasıl u koymazlar.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Karaaslan

Belki ilginç gelecek ama iPhone 5s kullanıyorum telefonu şarj gibi araca bağlıyorum benim telefona şarjdan başka bişey yapmıyor ancak 6s bağladığım zaman telefonda eğer müzik varsa onu görüyor ve youtube gibi uygulamaları aux gibi aracın hoparlöre yansıtıyor. Araç 2014 Focus trend x

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Kara

Sayın Abilerim arkadaşlarım, konuyu tekrar hortlatıyor gibi oluyorum ama bir güncelleme olsun hemde görmeyenler vardır diyerekten tekrar bilgi rica ediyorum. 

Bildiğiniz gibi 2015 Trend X focuslarda Aux girişi yok. 

Usb Girişine Apple Iphone Bağladığımızda ise aux olarak kullanabiliyoruz. 

Ancak Android bir cihazı usb girişine bağladığımıza işe yaramıyor. Dolayısıyla Android bir tablet kullanmak istesek aux ihtiyacımız şart. Rica ediyorum tabletle uğraşmayın gidip doube-din yada teyp değiştir demeyin aracın orijinal teybinin kalmasını istiyorum ve tableti sürekli yanımda taşıdığım için aracımda da yol esnasında uzun yol molalarında daha kullanışlı birşey olacağını düşünüyorum. 

Bu sebepten ötürü diğer ihtiyacı olan arkadaşlarımız da var ise 2015 focus Trend X modeline Aux bağlama şansımızın olup olmadığı teybin arkasında böyle bir eklemenin mümkün olup olmadığı hakkında tecrübe sahipleri ve oto elektrik-elektronik işinden anlayan sakinlerimiz cevaplarsa çok mutlu olurum. Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Alper Sert
(düzenlendi)

Aslında cd çalan her teybe aux takılabilir. Sadece biraz lehimden anlayan birini bulmak gerek. Alınan bir aux kablosunu teybin cd çalar çıkışlarına lehimleyince olay bitiyor. Sonrasında cd kısmına, teybi yanıltmak için boş cd takılıyor ardından telefonuza aux bağladığınızda ses çıkışı alabilirsiniz. Video ile örnek vermek gerekirse; ilgili video için buradan  Linkteki videonun 5:38 saniyesinde Lout (yani sol çıkış), Rout(sağ çıkış) ve Gnd1 (topraklama yani ground) kısmına aux kablosunu lehimlemek gerek.

tarihinde Alper Sert tarafından düzenlendi
link
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...