İçeriğe Yönlendir

2013 1.4 benzin fiesta LPG uyumu?

Caner Çeli

Recommended Posts

Caner Çeli
(düzenlendi)

Merhabalar yeni araç alacağım. 2013 fiesta buldum 1.4lpg li. LPG uyumu nasıldır bu aracın alınır mı? LPG tasarrufu iyimidir?

Daha önce bir araçla karşılaştım magnezyum olduğundan ötürü subap yakmıştı çelikle değiştirdiğini söylemişti. Bu nedenle lpg li fiesta bakmamaya karar vermiştim,ancak genel bir sorun mu bu? Lpg ile uyumsuz bir araç mı gerçekten ikilemde kaldım.

Teşekkür ederim.

Not : Bu arada araç 40bin de. Siz olsanız ne yapardınız ?

tarihinde Caner Çeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Lpg ile yapılan 50 bin km sonrası subap kavlaması kaçınılmaz motora yazık edersiniz hele euro 5 motor ise. Yerinizde olsam dizel fiesta alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Uyumlu uyumsuz dan ziyade daha erken km lerde subap isteyen olur. Klasik püskürtme dir nispeten uyumlu denen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Çeli
13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Uyumlu uyumsuz dan ziyade daha erken km lerde subap isteyen olur. Klasik püskürtme dir nispeten uyumlu denen

Yani onu demeye çalışıyorum bende abicim,alınabilir mi randıman alır mıyım başım ağrır mı subaptan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her lpg li gibi.. Ucuza gezecek siniz..

100_150binde bir subap lazım olsa maliyeti çoktan çıkmış oluyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

2015 focusuma 15 gün önce lovato obd taktırdım. memnunum,hiçbir sıkıntısı yok. sübab erimesi genelde 60 ile80 in arası olabilir. buda size 1500 tl. gibi masraf çıkarır. gazın ekonomisi düşünüldüğünde her türlü kardasınız. kısacası gaz takılabilir,uyum sorunu yok. dikkat etmeniz gereken hızlı enjektör lpg sistemi takmanız. atiker gold veya gand,lovato obd, brc gibi. üzerindeki sistem bu bahsettiğim özelliğe uygunsa sorun olmaz.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

İşçiliği düzgün bir yere yaptirirsaniz sorun yaşama ihtimaliniz çok az. Montaj maliyetinin üstüne rutin filtre bakımı ve 80 yada 90 bin km de subap yenileme maliyetini katarsiniz, benzine göre çok daha ucuz gezmiş olursunuz. Bu güne kadar 98, 2000, 2006, 2010 model bütün fiestalarim lpgliydi hiçbir sorunla karşılaşmadım. Şahsen tavsiye ederim ama dediğim gibi montaj bu işin tek önemli noktası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Duru

2012 Model 86binde Fiesta aldım. Aracım yıpranmamış ve gayet diri idi. Yakıt olarak tabiki çok geldi. Bende Atiker Grand Kit taktırdım. Montaj için piyasanın 100 tl fazlasını verdim. Ama kesinlikle değdi. Arabamın performansından çok memnunum. İzmir Balıkesir arası git gel 5 yetişkin saatte 120 km bandında 1 depo gazla gittim geldim. Kuruşa vurmak istemiyorum ama tarih itibari ile 21 kuruş filan yaktı. Şehir içinde 340 km falan yapıyorum. İzmir trafiği. Subap sorunu ne zaman olur, olur mu bilemem ama 4 bin km oldu maşallah durumu çok iyi. Kullanıcı olarak tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...