İçeriğe Yönlendir

Viteslerde yüklenirken inceden rüzgar- ıslık sesi nedir ?

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

herkese merhabalar forum üyeleri öncelikle belirtmek isterim ki bahsettiğim aracım 2009 model mıtsubıshı L200 1, ve 2, viteslerde yüklenirken sanki inceden rüzgar ya da ıslık sesi ama daha çok ince rüzgar sesi desem daha doğru olacak bir ses algılıyorum ve hıza duyarlı şekilde ses hızlanıyor azalıyor bunun sebebini nasıl anlarım teknik servis vs demeyin çünkü bana çok uzak yerde önceden anlama şansım yokmu 

Yorum bağlantısı

Benim aracımda da gaza yüklenince dediğiniz gibi bir ses geliyordu. Devir ne kadar artarsa ses de o oranda artıyordu.

Kontrol edildiğinde, turbo hortumunun neredeyse gözle görülemeyecek kadar ince bir şekilde yırtıldığı anlaşıldı.

Sese, yırtıktan kaçan hava neden oluyordu.

Yorum bağlantısı

Benim aracın turbo hortumunda küçük bir yırtık vardı ve belli bir devirden sonra ıslık çalıyordu(Galiba turbo belli bir devirden sonra devreye giriyordu). Değişti ıslık gitti. Kontrol edin. Zor değil. Basit bir şey. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Şahinbaş

Hava filtre tarafı hortumu söküp aracı çalıştırıp gaz vermiştim. Ses devam etmişti. Emme tarafina giden boruyu söküp aracı çalıştırıp gaz versek? Arıza verdirir miyiz?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Küçük

2001 polo 1.4 benzinli aracimizda da şöyle bir sıkıntı var. Teyp acilinca bi islik cinlama sesi oluyor ve rolantide viteste farketmeksizin gaza bastikca da bu ses yükseliyor. Anlamış degilim nedenini.

Yorum bağlantısı
Yasin gürbüz

Turbodan geliyor ses kardeş  aracının turbosunda yavaştan sorun başlamış fakat az bir şekilde geliyorsa ses artasıya 100 bin km yol yapar

Fakat benzinli araçlarda turbo olmaz

Teyip açılınca geliyor ise parazit kesici var teyipçiye git parazit kesici taktıracam de teyip i acınca ses yapıyorde hemen sorununu çözerler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...