İçeriğe Yönlendir

Elm 327 obd cihazı

Ahmet Said Avşar

Recommended Posts

Hüseyin Aydın

selamlar said bey

benim 2002 focusum var bende sizin gibi bağzı işleri bu ürünle yapmak istedim ve aldım fakat 2002 focus bu ürünü kullanmaya uygun değil bence siz bu ürüne aracınız uyumlu mu önce onu tespit ettikten sonra alınız. sigorta kutusunun altında bu cihazı takmak için yer var oraya takılacak ürünle birlikte cd geliyor wireless de (bluetooth) verileri pc veya telefonla görürsünüz.

hüseyin

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

2000 sonrası neredeyse tüm araçlarda Obd portu bulunuyor bu port iç tarafta her araba farklı bir noktada oluyor genelde. Bnde aliexprees üzerinden 2.1 olan surumunden sipariş verdim çalışır diye umuyorum gelince test etcem. Telefon için Torque Pc için de Scanmaster programlarıyla hata kodları silinebiliyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
36 dakika önce, Hüseyin Aydın yazdı:

selamlar said bey

benim 2002 focusum var bende sizin gibi bağzı işleri bu ürünle yapmak istedim ve aldım fakat 2002 focus bu ürünü kullanmaya uygun değil bence siz bu ürüne aracınız uyumlu mu önce onu tespit ettikten sonra alınız. sigorta kutusunun altında bu cihazı takmak için yer var oraya takılacak ürünle birlikte cd geliyor wireless de (bluetooth) verileri pc veya telefonla görürsünüz.

hüseyin

98 mondeo ghia aracım,uyumlu olup olmadığını belirlemem lazım öyleyse.

31 dakika önce, Osman Ünal2 yazdı:

2000 sonrası neredeyse tüm araçlarda Obd portu bulunuyor bu port iç tarafta her araba farklı bir noktada oluyor genelde. Bnde aliexprees üzerinden 2.1 olan surumunden sipariş verdim çalışır diye umuyorum gelince test etcem. Telefon için Torque Pc için de Scanmaster programlarıyla hata kodları silinebiliyor.

osman bey ne zaman gelir :)  test edince haber etseniz bana da 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
(düzenlendi)
27 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

98 mondeo ghia aracım,uyumlu olup olmadığını belirlemem lazım öyleyse.

Araçta Obd portu mevcut. Direksiyon altı diz muhafazasına bakarsanız görürsünüz. Bizim araç için V1.5 olanlara bakın, yüksek versiyonlar çalışmıyor.

post-50473-12837216484175.jpg

tarihinde Münir Nurettin Taşova tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

1. linkteki cihaz sizin aracınızda çalışır. 2. linkteki küçük cihaz muhtemelen çalışmaz. Cihazların versiyon no'su bizim araçlarda önemli. Ve V1,5 olacak. Benim araç 97 model V1,5 çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
2 dakika önce, Muhteşem Or yazdı:

1. linkteki cihaz sizin aracınızda çalışır. 2. linkteki küçük cihaz muhtemelen çalışmaz. Cihazların versiyon no'su bizim araçlarda önemli. Ve V1,5 olacak. Benim araç 97 model V1,5 çalışıyor.

Küçük boy olanların V1.5 olanları ideal abi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
11 dakika önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Küçük boy olanların V1.5 olanları ideal abi.

Küçük olanda versiyon yazmıyor. Versiyonu yazmayanlarda genellikle V2.0 üstü çıkıyor. O nedenle çalışmaz dedim.

Daha doğrusu OBD cihazının çalışması için, SAE J1850 PWM protokolünü desteklemesi gerekiyor

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
38 dakika önce, Muhteşem Or yazdı:

o zaman alıyorum,az biraz alet tutar elim,mekanik kısımda,kendim bağlayabilir miyim,bağlayamaz isem kime bağlatmalıyım :) 

Yorum bağlantısı
8 dakika önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

o zaman alıyorum,az biraz alet tutar elim,mekanik kısımda,kendim bağlayabilir miyim,bağlayamaz isem kime bağlatmalıyım :) 

Kablo bağlantısı gibi bir bağlantısı yok.. Cihazı Münir arkadaşın gönderdiği resimdeki sokete takıyorsun. İşin bitincede çıkarıyorsun..

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Bu cihaz arkadaşlarında dediği gibi bluetooth ile çalışıyor gelince inşallah buradan paylaşırım:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
Bir saat önce, Osman Ünal2 yazdı:

Bu cihaz arkadaşlarında dediği gibi bluetooth ile çalışıyor gelince inşallah buradan paylaşırım:)

kablo-bluetooth-wifi.Muhteşem beyin onayı ile bugün sipariş ettim,kargoya yetiştirdiler.yarın elimde olacak.wifi den bağlanılacak yazıyor üzerinde.fiyatlarıda kablo-bluetooth-wifi şeklinde değişiyor.

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben 40 liraya aldım. Bunlar 80 liraya kadar çıkmış. Pahalı geldi. Ali de 15 20 lira hatta

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
32 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Ben 40 liraya aldım. Bunlar 80 liraya kadar çıkmış. Pahalı geldi. Ali de 15 20 lira hatta

60 lira verdim kargo dahil bugün wifi li olana,ilk link te var :) gerçi

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu
(düzenlendi)

Bende uzun zamandir bunu istiyorum.birisi tam olarak açıklayabilir mi? Bu parçayı aldik telefona ne yukleyecez,ne yapacagiz? wi-fi li blutotlu mu hangisini alacağız? Bir de 97 mondeo benim arac ileride sattik başka birşey aldik diyelim ondada kullanabilir miyiz?

tarihinde Selim Selimoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
38 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

Bende uzun zamandir bunu istiyorum.birisi tam olarak açıklayabilir mi? Bu parçayı aldik telefona ne yukleyecez,ne yapacagiz? wi-fi li blutotlu mu hangisini alacağız? Bir de 97 mondeo benim arac ileride sattik başka birşey aldik diyelim ondada kullanabilir miyiz?

1. Telefona "Torque" programı yüklenecek.

2. İkisi de olur. Bluetooth'lusu biraz daha ucuz. Fakat normal çalışıyor.

3. Aracın 97 modelse cihazın V1.5 olanı alınmalı. Diğer versiyonlar bu araçta çalışmıyor. Fakat, V1.5 cihaz diğer tüm OBD2'li araçlarda çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
43 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

kullanabilir miyiz?

universal cihazdır protkolun destekledği her araca takıp çalıştırailbirisinz. telefonun tabletini tipine göre wifi veya bt tercih edip alacaksınız. ayfon ise mesela wifi bağlanmaz . andro ise fark etmez her ikisi de bağlanır. programları da diğer aplikasyonlar gibi arayıp bulup indiriyorsunuz

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu
On 06.02.2017 at 21:53, Ahmet Said Avşar yazdı:

kablo-bluetooth-wifi.Muhteşem beyin onayı ile bugün sipariş ettim,kargoya yetiştirdiler.yarın elimde olacak.wifi den bağlanılacak yazıyor üzerinde.fiyatlarıda kablo-bluetooth-wifi şeklinde değişiyor.

Said bey ürünü alip denediniz mi? Sonuç nedir? Bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

aldım denedim hocam,beklentimin üstünde performans verdi.sadece gönderdikleri prog.cd si çok dandik,onuda netten indirdim.tablet ve telefonda harika sonuç verdi.ilk linkte ki  ürün,tavsiye ederim :yes: 

52 dakika önce, Selim Selimoglu yazdı:

Said bey ürünü alip denediniz mi? Sonuç nedir? Bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

açtığım konu da da bir kaç görsel paylaştım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 06.02.2017 at 13:46, Ahmet Said Avşar yazdı:

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yiğit Çalıcıoğlu

abiler kolay gelsin elm 327 obd II v1.5 cihaz almaya karar verdim. aracım 98 mondeo glx.

sorum şu : cihaz internette 30-35 lira civarı fakat bir de ''modifiye'' olanları var, onlar da 100 liradan başlıyor.

bu ikisi arasındaki fark nedir? modifiyeli olanın benim aracım için herhangi bir artısı var mıdır? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...